(зел) Четвер ХІV звичайного тижня
Від часів ІІ Ватиканського Собору Святий Дух покликав багато нових спільнот і надихнув пап, щоб викликали запал до євангелізації світу. Євангелізація відбувається по-різному. Одна з форм, в котрій багато хто вже брав участь, є саме ця, найпростіша: безпосереднього проповідування Євангелія, йдучи у світ по двоє, повністю довіряючи Божому Провидінню.
АНТИФОН НА ВХІДВід часів ІІ Ватиканського Собору Святий Дух покликав багато нових спільнот і надихнув пап, щоб викликали запал до євангелізації світу. Євангелізація відбувається по-різному. Одна з форм, в котрій багато хто вже брав участь, є саме ця, найпростіша: безпосереднього проповідування Євангелія, йдучи у світ по двоє, повністю довіряючи Божому Провидінню.
Роздумуєм, о Боже, про Твоє милосердя * посеред храму Твого. * Твоя хвала, як Твоє Ім’я, о Боже, – аж по край землі . * Справедливості повна Твоя десниця. (Пс 48 (47), 10-11)
КОЛЕКТА
Боже, Ти приниженням Твого Сина підносиш світ з упадку; † обдаруй святою радістю своїх вірних * і вчини, щоб вони, визволені з неволі гріха, осягнули вічне щастя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Ос 11, 1-4. 8в-9
Читання з Книги пророка Осії.
Так говорить Господь: «Коли Ізраїль був дитятком, Я полюбив його, і з Єгипту покликав Я Мого сина. Що більше Я їх кликав, то більш вони відходили від Мене. Вони Ваалам жертви приносили, кадили перед різьбленими ідолами. Я сам, Я вчив Єфраїма ходити, брав їх за руки, але вони не розуміли, що це Я доглядав їх. Я притягав їх людськими узами, – узами любові. Я був для них, наче той, хто підносить дитя до своєї щоки. Я нахилявсь над ними й давав їм їсти. Серце Моє обернулось в Мені, зворушився увесь жаль Мій. Не виконаю палаючого гніву Мого, не буду нищити більш Єфраїма, бо Я – Бог, не людина; Святий посеред тебе; Я не вломлюся в місто». Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 80, 2аб і 3в. 15-16
Спаси нас, Боже, світлом Твого лику.
Пастирю Ізраїля, *
Прихили до нас свої вуха!
Ти, що провадиш Йосифа, мов овець отару, *
прийди, щоб принести нам спасіння!
Боже воїнств, повернися, поглянь з неба і подивися, *
відвідай цей виноградник.
Захисти те, що насадила Твоя правиця, – *
сина, якого Ти зміцнив для себе.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
пор. Мк 1, 15
Алілуя, алілуя, алілуя.
Наблизилося Царство Боже.
Покайтеся і віруйте в Євангеліє!
ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 10, 7-15
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм Апостолам: «Ідіть і проповідуйте, кажучи, що наблизилося Царство Небесне. Хворих оздоровляйте, мертвих воскрешайте, прокажених очищайте, бісів виганяйте; даром отримали – даром давайте. Не здобувайте собі ні золота, ні срібла, ні мідяків у ваші пояси, ні подорожньої торби у дорогу, ні двох одежин, ні сандалів, ні палиці; бо робітник вартий свого утримання. А коли ввійдете в якесь місто чи село, розпитайте, хто там є достойний; і там залишайтеся, доки не вийдете. Входячи ж до дому, вітайте його, і якщо дім буде достойний, нехай зійде ваш мир на нього; якщо ж не буде достойний, ваш мир нехай повернеться до вас. І як хто не прийме вас і не послухає ваших слів, то, виходячи з дому чи з того міста, обтрусіть пил з ваших ніг. Воістину кажу вам: легше буде землі Содомській і Гоморській у день суду, ніж тому місту». Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
У світ, який прагне матеріальних благ, Ісус послав апостолами вбогих рибалок; молі мося за Церкву та світ:
1. Молімося за священиків, нехай вони відважно проповідують світові вчення про Бога і вічне спасіння.
2. Молімося за керівників нашої Батьківщини, щоб вони виконували своє служіння ревно, жертовно і з любов’ю до Бога та України.
3. Молімося за батьків, щоб вони з перших років життя навчали своїх дітей істин святої віри.
4. Молімося за катехетів, щоб вони відповідально ставилися до своїх обов’язків і пам’ятали, що, служачи людям, вони служать самому Богові.
5. Молімося за померлих, щоб милосердний Бог, очистивши їх від усякої плями беззаконня, прийняв їх до свого Царства справедливості і миру.
6. Молімося за нас самих, щоб своїми словами і вчинками ми наближали людям Христа.
Господи Ісусе Христе, смиренно просимо Тебе: вислухай наші смиренні молитви і благоволи сповнити їх у своєму великому милосерді. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, нехай жертва, яку ми приносимо Твоєму Імені, очистить нас * і своєю дією день-у-день веде нас до небесного життя. Через Христа, Господа нашого.
Префація звичайна № 40-45
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Спробуйте й подивіться, який добрий Господь. * Блаженний, хто до Нього прибігає. (Пс 34 (33), 9)
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Поживлені величними дарами, просимо Тебе, Господи: † вчини, щоб ми осягнули спасенні плоди * і ніколи не переставали Тебе величати. Через Христа, Господа нашого.
«Блаженний» відповідає нашому «щасливий». Як блаженства, так і вся Нагірна проповідь передусім змальовують портрет Христа. Він єдиний повністю виконав Нагірну проповідь і жив блаженствами, які проголосив. Блаженства також змальовують «портрет» нової людини, яка має народитись зі Святого Духа – Духа розіп’ятого і воскреслого Христа. До блаженств не можна підходити як до закону, який маємо осягнути виключно своїми зусиллями, передусім вони – обітниці Ісуса, що той, хто має в собі Його Духа, виконуватиме вчинки вічного життя, визначені в заповідях блаженства і в усій проповіді Христа.
“Син Людський є Володарем суботи” (Лк 6,5) – це звучало для юдеїв як блюзнірство, бо тільки Бог, який дав свято шабату, має над ним владу. Ствердження Ісуса означає: “Я є Бог і тому маю владу над цим святом”. Святий Марко зберіг для нас слова Ісуса: “Суботу установлено для людини, а не людину для суботи” (Мк 2,27) – які є справжньою революцією, бо показують підпорядкування релігії благу людини, а не навпаки.
Всеукраїнський день молитовної пам’яті про постраждалих за віру в ХХ столітті (стор. 115)
Або: (біл) Перша Субота місяця
Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії