Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Дивовижні храми в португальському Порту
15:41 П'ятниця 0 166
13-07-2018, 15:41

Дивовижні храми в португальському Порту

У прибережному португальському місті Порту є два кармелітські храми, які на перший погляд можуть здатися одним. Річ у тім, що їх відокремлює прихований будинок завширшки всього-на-всього метр.
Те, що схоже на один величезний храм, насправді є двома окремими будівлями. Але триповерховий будинок між ними такий тонкий, що його легко переплутати зі стіною.


Храм Кармелітів Босих був побудований у XVII столітті для кармелітських черниць, а сусідній храм Кармелю звели в XVIII столітті для ченців кармелітів. Обидві церкви так вражають архітектурними формами, що легко приховують своїм виглядом невеликий і непоказний дім між ними.


Є кілька легенд про те, чому ці храми стоять поруч. Найпоширеніша з них розповідає, що місцеві архієпископи не ладнали між собою, тому один із них побудував храм поруч із тим, який заклав його попередник, – але в зовсім іншому архітектурному стилі.


Гіди по-різному пояснюють, звядки між храмами взявся будинок. Деякі кажуть, що був старий закон, який передбачав, що дві церкви не можуть мати спільну стіну. Інші ж розповідають, що дивний будинок звели, аби ченці й черниці не могли вільно спілкуватися й заходити одні до одних.


Найдивовижніше, що в цьому неймовірно вузькому домі жили люди. Мешканці покинули його лише у 1980-х роках. Тепер відвідувачі можуть придбати квиток, щоб зазирнути до цієї незвичайної будівлі.

Джерело – Atlas Obscura

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Подорожі 15:22 Вівторок 0 477 Храм, не знищений вулканом У лютому 1943 р. у мексиканському містечку Сан-Хуан Паранґарікутіро у штаті Мічоакан посеред кукурудзяного поля на рівному місці почав рости вулкан. Із невеличкого отвору в землі пішов дим, купа попелу й шлаку навколо нього дедалі зростала, а за два дні постійного гулу й підземних поштовхів зсередини почала текти лава. Уже за рік на місці поля височіла 300-метрова гора, яка тепер досягає 2774 м над рівнем моря. Виверження тривало десять років і знищило кілька навколишніх поселень, але дивовижним чином не зруйнувало місцевого храму в Сан-Хуан Паранґарікутіро. Щороку перед Великоднем колишні його мешканці відзначають день народження вулкану, здійснюють паломництво додому й покладають квіти до вівтаря.