Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 14 липня, субота
18:08 П'ятниця 0 347
13-07-2018, 18:08

Літургія на кожен день, 14 липня, субота

(зел) Субота ХІV звичайного тижня
У сьогоднішньому уривку Євангелія Ісус дає нам дуже однозначно зрозуміти, що переслідування будуть. Чи ви задумувалися коли-небудь чому Бог допускає ці переслідування своїх учнів, яких Він вислав у світ нести Добру Новину? Чому той Бог, про якого євангеліст Йоан говорить: “Бог є Любов”, не зробить дорогу своїх благовісників безпроблемною, комфортною і повною задоволень? Потрібно зрозуміти: ці переслідування, нестатки і утиски є абсолютно необхідними для тих, кого Господь посилає перед собою, аби покладалися не на власні таланти, але обіперлися на Того, хто навіть волосся в них на голові порахував.
Або (біл) довільний спомин св. КАМІЛЛА ЛЕЛЛІСЬКОГО, пресвітера
Святий Камілл Лелліський народився у 1550 році в Абруццо. Спочатку був військовим і воював проти турків, служачи у Венеції. Пізніше побажав стати капуцином, але через поранену ногу змушений був залишити орден. Особисті страждання привели його до лікарні для невиліковно хворих у Римі, де він виконував найважчу роботу та готував хворих до смерті. Тут він знайшов своє покликання. У віці 32 років розпочав навчання, щоб стати священиком. У 1582 році заснував орден Регулярних Кліриків для служіння хворим (Каміліани). Помер 14 липня 1614 року. Є покровителем лікарень і хворих.
Спільні Меси: про святих, які вершили діла милосердя (стор. 121)


АНТИФОН НА ВХІД
Роздумуєм, о Боже, про Твоє милосердя * посеред храму Твого. * Твоя хвала, як Твоє Ім’я, о Боже, – аж по край землі . * Справедливості повна Твоя десниця. (Пс 48 (47), 10-11)

КОЛЕКТА
Боже, Ти приниженням Твого Сина підносиш світ з упадку; † обдаруй святою радістю своїх вірних * і вчини, щоб вони, визволені з неволі гріха, осягнули вічне щастя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти оздобив святого пресвітера Камілла особливою любов’ю до хворих, † за його заступництвом наповни нас духом Твоєї любові, * щоб ми служили Тобі  в наших ближніх і в годину смерті змогли безпечно відійти до Тебе. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 6, 1-8
Читання з Книги пророка Ісаї.
Того року, коли помер цар Уззія, бачив я Господа на високім і піднесенім престолі; поли Його риз наповнювали храм. Біля Нього стояли серафими. Кожен мав по шість крил: двома закривав собі кожен обличчя, двома закривав ноги, а двома – літав. І кликали один до одного, кажучи: «Свят, Свят, Свят Господь Сил; вся земля повна Його слави!» Підвалини порогу хитались від того гомону, а дім став повен диму. І я сказав: «Горе мені! Пропав я! Бо я людина з нечистими устами, і живу я між людьми з нечистими устами, мої ж очі бачили Царя, Господа Сил». І підлетів до мене один із серафимів з жевріючою вуглиною у руці, що взяв його кліщами з жертовника. Він приторкнувся ним до моїх уст і мовив: «Приторкнулось оце до твоїх уст і взято від тебе твоє беззаконня, і зник гріх твій». Тоді почув я голос Господній, що говорив: «Кого б Мені послати? Хто Нам піде?» І сказав я: «Ось я, пошли мене!»  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 93, 1. 2 і 5 (Р.: пор. 1а)
Господь царює, вдягнений у велич.
Господь воцарився, *
Він одягнувся у велич, –
Господь силою одягнувся і підперезався. *
Адже Всесвіт стоїть твердо, – він не похитнеться.
Віддавна Твій престол поставлений твердо, – Ти є споконвіку! *
Твої свідчення вельми вірні.
Твоєму домові, Господи, належить святість *
на дні довгі.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
1 Пт 4, 14
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні ви, коли вас зне­ва­жа­ють за Ім’я Христове,
бо на вас покоїться Дух Божий.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 10, 24-33

† Читання Євангелія від святого Матея.
Того часу Ісус сказав своїм Апостолам: «Учень не вищий за вчителя, а слуга – за свого пана. Досить учневі стати таким, як його вчитель, а слузі – як його пан. Коли господаря дому назвали Вельзевулом, то наскільки більше говоритимуть на його домашніх! Тож не бійтеся їх, бо немає ні­чого прихованого, що не від­кри­єть­ся, і нічого таємного, що не ста­не явним. Те, що кажу вам у темряві, ка­жіть при світлі; і те, що на вухо почуєте, проповідуйте на дахах. І не бійтеся тих, хто вбиває тіло, душі ж убити не можуть; бій­теся більше Того, хто може і душу, і тіло погубити в геєні.  Хіба два горобці не продаються за асарія? Проте жодний з них не впаде на землю без волі вашого Отця. А у вас усе волосся на голові по­раховане. Тож не бійтеся, бо ви цінніші за безліч горобців. Кожного, хто визнає Мене пе­ред людьми, визнаю і Я його перед Моїм Отцем, який на небесах, а хто відречеться від Мене перед людьми, відречуся його і Я перед Отцем Моїм, який на небесах». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Істинне релігійне життя вимагає відваги і мужності; просімо у Господа благодатей, необхі дних усім людям доброї волі для достойного життя в сучасному світі:

1. Історія Церкви сяє праведним життям її святих пастирів та ченців; молімося, щоб і сьогоднішні служителі Церкви були для світу взірцем істинної праведності.
2. У світі є багато зла та несправедливості; молімося за гнаних та гноблених, щоб сам Господь був їхньою розрадою і опорою.
3. Життя багатодітної сім’ї є щоденним подвигом; молімося, щоб вони завжди відчували доброзичливе ставлення оточення.
4. Лихі люди звинувачують у лицемірстві тих, хто часто приймає святі таїнства; молімося за переслідуваних через їхню побожність.
5. Душі наших померлих братів обтяжені провинами; молімося за померлих, щоб вони отримали благодать оглядати обличчя Боже.
6. Господь благословляє і обдаровує свою Церкву; молімося про благодать вірності і чесноту вдячності за щедрі дари Божі для нас.

Боже, наш Отче, дай нам, своїм дітям, чесноту мужності, щоб ми відважно проголошували Твоє Ім’я і так змогли привести до Тебе весь світ. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, нехай жертва, яку ми приносимо Твоєму Імені, очистить нас * і своєю дією день-у-день веде нас до небесного життя. Через Христа, Господа нашого.

Префація  звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Спробуйте й подиві ться, який добрий Господь. * Блаженний, хто до Нього прибігає. (Пс 34 (33), 9)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Поживлені величними дарами, просимо Тебе, Господи: † вчини, щоб ми осягнули спасенні плоди * і ніколи не переставали Тебе величати. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:46 П'ятниця 0 134 Літургія на кожен день, 16 лютого, субота (зел) Субота V звичайного тижня
Сьогоднішнє Євангеліє звертає нашу увагу на слова: “Ви дайте їм їсти”. Ісус дає учням “урок” як творити чудо. Вони роздають голодним хліб, який Він благословив. Але чудом є не тільки саме розмноження хліба, але також і ділення з іншими та взаємне піклування один про одного. Сьогоднішній світ як ніколи раніше потребує знаку ділення, потребує спільноти. Символічні сім хлібів, це не так багато, але достатньо багато для того, щоб наситити голодних.