(зел) Субота ХІV звичайного тижня
У сьогоднішньому уривку Євангелія Ісус дає нам дуже однозначно зрозуміти, що переслідування будуть. Чи ви задумувалися коли-небудь чому Бог допускає ці переслідування своїх учнів, яких Він вислав у світ нести Добру Новину? Чому той Бог, про якого євангеліст Йоан говорить: “Бог є Любов”, не зробить дорогу своїх благовісників безпроблемною, комфортною і повною задоволень? Потрібно зрозуміти: ці переслідування, нестатки і утиски є абсолютно необхідними для тих, кого Господь посилає перед собою, аби покладалися не на власні таланти, але обіперлися на Того, хто навіть волосся в них на голові порахував.
Або (біл) довільний спомин св. КАМІЛЛА ЛЕЛЛІСЬКОГО, пресвітера
Святий Камілл Лелліський народився у 1550 році в Абруццо. Спочатку був військовим і воював проти турків, служачи у Венеції. Пізніше побажав стати капуцином, але через поранену ногу змушений був залишити орден. Особисті страждання привели його до лікарні для невиліковно хворих у Римі, де він виконував найважчу роботу та готував хворих до смерті. Тут він знайшов своє покликання. У віці 32 років розпочав навчання, щоб стати священиком. У 1582 році заснував орден Регулярних Кліриків для служіння хворим (Каміліани). Помер 14 липня 1614 року. Є покровителем лікарень і хворих.
Спільні Меси: про святих, які вершили діла милосердя (стор. 121)
АНТИФОН НА ВХІДУ сьогоднішньому уривку Євангелія Ісус дає нам дуже однозначно зрозуміти, що переслідування будуть. Чи ви задумувалися коли-небудь чому Бог допускає ці переслідування своїх учнів, яких Він вислав у світ нести Добру Новину? Чому той Бог, про якого євангеліст Йоан говорить: “Бог є Любов”, не зробить дорогу своїх благовісників безпроблемною, комфортною і повною задоволень? Потрібно зрозуміти: ці переслідування, нестатки і утиски є абсолютно необхідними для тих, кого Господь посилає перед собою, аби покладалися не на власні таланти, але обіперлися на Того, хто навіть волосся в них на голові порахував.
Або (біл) довільний спомин св. КАМІЛЛА ЛЕЛЛІСЬКОГО, пресвітера
Святий Камілл Лелліський народився у 1550 році в Абруццо. Спочатку був військовим і воював проти турків, служачи у Венеції. Пізніше побажав стати капуцином, але через поранену ногу змушений був залишити орден. Особисті страждання привели його до лікарні для невиліковно хворих у Римі, де він виконував найважчу роботу та готував хворих до смерті. Тут він знайшов своє покликання. У віці 32 років розпочав навчання, щоб стати священиком. У 1582 році заснував орден Регулярних Кліриків для служіння хворим (Каміліани). Помер 14 липня 1614 року. Є покровителем лікарень і хворих.
Спільні Меси: про святих, які вершили діла милосердя (стор. 121)
Роздумуєм, о Боже, про Твоє милосердя * посеред храму Твого. * Твоя хвала, як Твоє Ім’я, о Боже, – аж по край землі . * Справедливості повна Твоя десниця. (Пс 48 (47), 10-11)
КОЛЕКТА
Боже, Ти приниженням Твого Сина підносиш світ з упадку; † обдаруй святою радістю своїх вірних * і вчини, щоб вони, визволені з неволі гріха, осягнули вічне щастя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти оздобив святого пресвітера Камілла особливою любов’ю до хворих, † за його заступництвом наповни нас духом Твоєї любові, * щоб ми служили Тобі в наших ближніх і в годину смерті змогли безпечно відійти до Тебе. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 6, 1-8
Читання з Книги пророка Ісаї.
Того року, коли помер цар Уззія, бачив я Господа на високім і піднесенім престолі; поли Його риз наповнювали храм. Біля Нього стояли серафими. Кожен мав по шість крил: двома закривав собі кожен обличчя, двома закривав ноги, а двома – літав. І кликали один до одного, кажучи: «Свят, Свят, Свят Господь Сил; вся земля повна Його слави!» Підвалини порогу хитались від того гомону, а дім став повен диму. І я сказав: «Горе мені! Пропав я! Бо я людина з нечистими устами, і живу я між людьми з нечистими устами, мої ж очі бачили Царя, Господа Сил». І підлетів до мене один із серафимів з жевріючою вуглиною у руці, що взяв його кліщами з жертовника. Він приторкнувся ним до моїх уст і мовив: «Приторкнулось оце до твоїх уст і взято від тебе твоє беззаконня, і зник гріх твій». Тоді почув я голос Господній, що говорив: «Кого б Мені послати? Хто Нам піде?» І сказав я: «Ось я, пошли мене!» Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 93, 1. 2 і 5 (Р.: пор. 1а)
Господь царює, вдягнений у велич.
Господь воцарився, *
Він одягнувся у велич, –
Господь силою одягнувся і підперезався. *
Адже Всесвіт стоїть твердо, – він не похитнеться.
Віддавна Твій престол поставлений твердо, – Ти є споконвіку! *
Твої свідчення вельми вірні.
Твоєму домові, Господи, належить святість *
на дні довгі.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
1 Пт 4, 14
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні ви, коли вас зневажають за Ім’я Христове,
бо на вас покоїться Дух Божий.
ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 10, 24-33
† Читання Євангелія від святого Матея.
Того часу Ісус сказав своїм Апостолам: «Учень не вищий за вчителя, а слуга – за свого пана. Досить учневі стати таким, як його вчитель, а слузі – як його пан. Коли господаря дому назвали Вельзевулом, то наскільки більше говоритимуть на його домашніх! Тож не бійтеся їх, бо немає нічого прихованого, що не відкриється, і нічого таємного, що не стане явним. Те, що кажу вам у темряві, кажіть при світлі; і те, що на вухо почуєте, проповідуйте на дахах. І не бійтеся тих, хто вбиває тіло, душі ж убити не можуть; бійтеся більше Того, хто може і душу, і тіло погубити в геєні. Хіба два горобці не продаються за асарія? Проте жодний з них не впаде на землю без волі вашого Отця. А у вас усе волосся на голові пораховане. Тож не бійтеся, бо ви цінніші за безліч горобців. Кожного, хто визнає Мене перед людьми, визнаю і Я його перед Моїм Отцем, який на небесах, а хто відречеться від Мене перед людьми, відречуся його і Я перед Отцем Моїм, який на небесах». Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Істинне релігійне життя вимагає відваги і мужності; просімо у Господа благодатей, необхі дних усім людям доброї волі для достойного життя в сучасному світі:
1. Історія Церкви сяє праведним життям її святих пастирів та ченців; молімося, щоб і сьогоднішні служителі Церкви були для світу взірцем істинної праведності.
2. У світі є багато зла та несправедливості; молімося за гнаних та гноблених, щоб сам Господь був їхньою розрадою і опорою.
3. Життя багатодітної сім’ї є щоденним подвигом; молімося, щоб вони завжди відчували доброзичливе ставлення оточення.
4. Лихі люди звинувачують у лицемірстві тих, хто часто приймає святі таїнства; молімося за переслідуваних через їхню побожність.
5. Душі наших померлих братів обтяжені провинами; молімося за померлих, щоб вони отримали благодать оглядати обличчя Боже.
6. Господь благословляє і обдаровує свою Церкву; молімося про благодать вірності і чесноту вдячності за щедрі дари Божі для нас.
Боже, наш Отче, дай нам, своїм дітям, чесноту мужності, щоб ми відважно проголошували Твоє Ім’я і так змогли привести до Тебе весь світ. Через Христа, Господа нашого.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, нехай жертва, яку ми приносимо Твоєму Імені, очистить нас * і своєю дією день-у-день веде нас до небесного життя. Через Христа, Господа нашого.
Префація звичайна № 40-45
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Спробуйте й подиві ться, який добрий Господь. * Блаженний, хто до Нього прибігає. (Пс 34 (33), 9)
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Поживлені величними дарами, просимо Тебе, Господи: † вчини, щоб ми осягнули спасенні плоди * і ніколи не переставали Тебе величати. Через Христа, Господа нашого.