Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Бердичеві готуються зустріти паломників
10:24 П'ятниця 0 1 611
13-07-2018, 10:24

У Бердичеві готуються зустріти паломників

У Бердичеві на Житомирщині триває підготовка до прибуття паломників із різних куточків України, Європи та світу, які 21 та 22 липня візьмуть участь у відпустових урочистостях Матері Божої Святого Скапулярію.

Цього року урочистості у Бердичеві відбудуться під гаслом «Україно, ось Твоя Мати». Паломники й духовенство проситимуть Бога за заступництвом Богородиці про мир, розвиток і моральне й релігійне відродження України.


«"Україно, ось Твоя Мати" – саме під  таким гаслом відбудуться цьогорічні урочистості. Принесемо Богородиці наші болі й надії. Будемо молитися за нашу країну, розпізнаючи в останніх словах Ісуса на Хресті: «Сину, ось мати Твоя», – те, що стосується кожного з нас. Ми всі вдячні за слова Папи Франциска: "Плодів миру просимо для України, аби зміцнювалися кроки на користь злагоди", – сказані у великодньому посланні. Будемо молитися, щоб їх почули ті, від кого залежить мир і розвиток України. У численній паломницькій спільноті станемо в простоті нашої молитви під ніжним поглядом Марії. Молитвою огорнемо болючі справи людства, просячи про навернення для грішників, припинення війни й тероризму, захист сімейних цінностей і добробут країни.  Як і щороку, сердечно запрошуємо всіх на урочистість Матері Божої Святого Скапулярію до Бердичева. Цього року в гості до нас приїздить Ренато Боккардо, архієпископ Сполетто-Норчії з Італії, а також єпископи України. Особливо чекаємо на паломників, які пішки прибудуть до Бердичева з різних куточків України, Європи та світу», – розповів отець Рафаїл Мишковський OCD, хранитель санктуарію.


Уже протягом кількох тижнів на площі святого Йоана Павла ІІ тривають роботи з побудови трьох головних об’єктів: польового вівтаря, вежі для представників ЗМІ та майданчика для музикантів і хору. Споруджують їх працівники монастиря, парафіяни, брати босі кармеліти й черниці зі Згромадження Святої Терези від Дитяти Ісуса.

За словами отця Рафаїла Мишковського OCD, цьогоріч до Бердичева прибуде близько 15 піших груп і дві групи велосипедистів. Зустрічатимуть паломників у суботу, 21 липня, від 16-ї години. О 18-й годині Службу Божу очолить єпископ Київсько-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький, а проповідь виголосить єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Станіслав Широкорадюк.

З 22-ї години 21 липня до 6-ї години 22 липня триватиме нічне молитовне чування у храмі. Цього року його темою стане молитва за дієцезії України. Опівночі Службу Божу очолить єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло.

Уранці 22 липня у храмі відбудеться Меса, яку очолить заступник провінціала Краківської провінції босих кармелітів отець Лукаш Касперек OCD. О 9:30 розпочнеться молитва Розарію на площі святого Йоана Павла ІІ, а об 11-й – відпустова урочиста Літургія, яку очолить архієпископ Ренато Боккардо. Йому співслужитимуть єпископи України на чолі з митрополитом Львівським архієпископом Мечиславом Мокшицьким, головою Конференції римсько-католицьких єпископів України. Також участь у урочистостях візьмуть представники влади, дипломатичного корпусу й офіційні делегації.


З нагоди урочистостей у Бердичеві й початку паломництва до вірян звернувся єпископ Київсько-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький: «Дорогі віряни Київсько-Житомирської дієцезії і не тільки! Щороку до санктуарію Матері Божої Бердичівської сходяться паломники зі своїми подяками, проханнями, прославою Господа. Кожен проходить цей шлях для того, щоб протягом нього або потім, перебуваючи у Бердичеві, розв'язати якісь питання сьогодення, які відкриває для нього Господь. Тому запрошую всіх небайдужих людей, які живуть справжнім духовним життям, зустрітися з Господом через заступництво Його Матері, Тої, Яка слухала Його слово й роздумувала про слова Божі у Своєму серці. Запрошую протягом паломництва робити це на Божому місці, освяченому місці, молитовному місці. Вірю, що кожен, приходячи цього року до Матінки Божої зі своїми запитаннями, напевно знайде відповіді. Обіцяю молитися, щоб саме так воно і було. До зустрічі на урочистостях Матері Божої Бердичівської».

Максим Железницький

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий