Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Спомин святого Бенедикта в Житомирі
14:43 Середа 0 530
11-07-2018, 14:43

Спомин святого Бенедикта в Житомирі

Цього року спомин святого Бенедикта, головного покровителя Європи і засновника найстаршого чернечого ордену, в абатстві бенедиктинок у Житомирі святкували 10 липня, в його навечір'я. Розділів радість свята голова Конференції римсько-католицьких єпископів України митрополит Львівський архієпископ Мечислав Мокшицький.
Про це повідомляє Київсько-Житомирська дієцезія.

Перед початком Меси мати-абатиса Клара Свідерська привітала архієпископа. Літургію відправили в намірі спільноти, просячи про всі потрібні дари й харизми для кожної з сестер, про витривалість у покликанні та про нові святі й ревні покликання, щоб спільнота могла служити не тільки Київсько-Житомирській дієцезії, а й послати сестер у новий осередок у Львові.

Цього липневого вечора численні вірні мали нагоду не тільки отримати повний відпуст, а й насолодитися гарною урочистою Літургією. У принесені дарів брали участь рідні сестер-бенедиктинок.

Треба сказати кілька слів про свято 11 липня, адже це не день смерті святого, як заведено в Церкві.

11 липня – це день перенесення нетлінних останків святого Бенедикта. 569 року лангобарди завоювали Італію та зруйнували абатство на Монте-Кассіно, де були поховані Бенедикт і його сестра-близнючка Схоластика. Ченцям вдалося втекти: спочатку до Рима, а потім у Францію. Тільки 717 року почалася робота щодо відновлення абатства. Ченці, які втекли у Францію, захотіли повернути реліквії святого Бенедикта – так і сталося. Але ченці з відновленого абатства Монте-Кассіно згодом теж претендували на реліквії. Після довгих суперечок частини тіла святого Бенедикта були перенесені в абатство Монте-Кассіно. Сталося це 11 липня, і відтоді вся Західна Церква саме цього дня згадує святого Бенедикта, покровителя Європи.

Архієпископ Мечислав Мокшицький під час святкування сказав, що святий Бенедикт не окропив землю мученицькою кров'ю, але потверджував любов і вірність Христові щоденним життям, що називають білою кров'ю. І зараз сестри і брати ордену святого Бенедикта молитвою та працею свідчать про Божу присутність в цьому світі.

Сестра Ернеста OSB

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 16:11 Вівторок 0 60 ІІ Екуменічний чемпіонат України з шахів серед духовенства 16 лютого 2019 року в читальній залі ЛДУФК відбувся Другий екуменічний чемпіонат України з шахів серед духовенства. Змагалися 26 учасників – римо-католиків, греко-католиків і протестантів. Представниками Вищої духовної семінарії святого Йосифа у Брюховичах були семінарист Роберто Подольський із першого курсу й семінарист Іван Костецький із пропедевтичного року.