Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа несподівано прийшов на вечерю з бідними у Ватикані
10:53 Неділя 0 944
1-07-2018, 10:53

Папа несподівано прийшов на вечерю з бідними у Ватикані

Увечері 29 червня 2018 року у Ватикані відбулося велике свято, на яке Апостольський елемозинар кардинал Конрад Краєвський запросив приблизно 280 бідних, безхатченків, біженців і колишніх в’язнів, аби разом з ними відсвяткувати своє піднесення до кардинальського сану, що відбулося напередодні. До учасників несподівано приєднався Папа Франциск.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Несподіваний прихід Папи

Папа Франциск, який прийшов на свято, сів на вільне крісло за останнім столом. Цей прихід став несподіванкою і для кардинала. «Я прийшов до бідних, а не до тебе», – сказав, усміхаючись, Папа отцеві Конрадові, який, попри отриманий сан, просить усіх і надалі звертатися до нього саме так.

Папа розділив із гостями вечерю та протягом двох годин спілкувався з присутніми в родинній атмосфері, вислуховуючи їхні історії, часто позначені стражданнями, але також надією.

Розповідь волонтера

При столах служиило близько сімдесяти волонтерів, між якими був Карло Санторо зі Спільноти святого Еґідія, яка співпрацює з Апостольською елемозинарією, підтримуючи римських безхатченків. Він розповів, що візит Папи – а тим більше його тривалість – двивував усіх: «Ми думали, що це буде просто привітання, після чого Папа піде. Аж раптом отець Конрад сказав мені приготувати місце біля мого, куди посадив Папу. Його Святість щиро з усіма привітався. За столом сиділи біженці, що прибули через наші гуманітарні коридори. Один із них прибув з Лесбосу літаком разом із Папою й несподівано знову отримав нагоду поспілкуватися з ним, то розповів, що йому вдалося інтегруватися та знайти працю».

Папа Франциск слухав розповіді біженців, спілкувався з безхатченками та колишніми в’язнями. Він був особливо вражений присутністю дітей. Коли йому розповіли історію одного бездомного алкоголіка, Папа зауважив, що це лихо може зачепити кого завгодно, але вихід із нього можна знайти лише з допомогою інших. Велике враження на Його Святість справила розповідь про те, як бідні допомагають іншим бідним, приєднуючись до діяльності волонтерів.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:12 Середа 0 103 Папа: Рахунки за війну сплачують бідні Бог любить серцем, а не ідеями. У Нього треба просити благодаті сліз перед обличчям нещасть у світі, перед обличчям переслідуваних і померилх унаслідок нерозсудливих бомбардувань. Проповідуючи під час Меси в каплиці Дому святої Марти у вівторок, 19 лютого 2019 року, Папа Франциск порівняв ситуацію в світі, описану в розповіді про вселенський потоп, із сучасною, згадуючи про страждання убогих, «які сплачують рахунки» чужих свят.