Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Святий Бенедикт – покровитель Європи і надія для постраждалих від землетрусу
10:23 Четвер 0 301
12-07-2018, 10:23

Святий Бенедикт – покровитель Європи і надія для постраждалих від землетрусу

«Європа віднайде надію тоді, коли людина буде в центрі її інституцій. Святий Бенедикте, молися за нас!» – таке послання опублікував Папа Франциск у Твіттері в середу, 11 липня 2018 року, з нагоди літургійного спомину святого Бенедикта Нурсійського. Засновник Бенедиктинського Ордену і символ відродження Європи в наш час став також символом надії на відбудову для мешканців своєї батьківщини – містечка Норчії й довколишніх населених пунктів, що постраждали від землетрусу в 2016 році.
Як нагадують Новини з Ватикану, святий Григорій Великий назвав святого Бенедикта «яскравою зіркою» в епоху, позначену глибокою кризою цінностей. Після занепаду римської цивілізації вчення святого Бенедикта заклало основу для зародження європейської культури. Найважливіший твір святого, Устав, написаний приблизно 530 року, став посібником монашого життя. Святий закликав монахів, насамперед, «слухати серцем» і ніколи не зневірятися в Божому милосерді.

Його вчення стало не тільки світлом для чернецтва, а й надією для вбогих у всій Європі. Як зазначив Папа Франциск під час конференції «(Пере)осмислити Європу», що відбувалась у Ватикані в жовтні 2017 року, новизна святого Бенедикта полягала в тому, що після надмірних розкошів римського періоду й насильства варварів він закликав звертати увагу не на суспільне становище чи багатство, а на «сутність людини, створеної на образ Божий».

Символ відродження для постраждалих від землетрусу

Завдяки своєму вченню та заснуванню монастирів, що стали колискою загальнолюдського, релігійного й економічного розвитку, святий Бенедикт став символом відродження Європи. Він символізує відродження також і для центральноіталійського міста Норчія, де народився, та навколишніх населених пунктів, які постраждали від землетрусу 2016 року. Цілі містечка були зруйновані та пошкоджені; в Норчії був зруйнований також собор святого Бенедикта. Звертаючись до постраждалих від землетрусу під час аудієнції 5 січня 2017 року, Папа Франциск вказав на важливість «відбудовувати серця, перш ніж відбудовувати споруди». «Потрібно відновити суспільний і загальнолюдський вимір церковної громади», – наголосив Його Святість.

Бенедиктинський світоч миру

Біля руїн собору святого Бенедикта в Норчії в лютому цього року був запалений традиційний «Бенедиктинський світоч миру та єдиної Європи», що подорожує європейськими містами з 1964 року, відколи Папа Павло VI проголосив святого Бенедикта покровителем Європи, аби нагадати про її християнське коріння. Під час церемонії повернення «Світоча миру» на батьківщину святого Бенедикта архієпископ Сполето-Норчії Ренато Боккардо вказав на необхідність «відновити суспільне й громадське порозуміння, надати новго змісту спільному життю та разом долати спокуси зневіри й розчарування», незважаючи на численні проблеми, які спричинив землетрус.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 12:35 Четвер 0 54 Постанова про канонізацію блаженного Джона Генрі Ньюмена й інші декрети Конгрегації святих У вівторок, 12 лютого 2019 року, Папа Франциск прийняв на аудієнції кардинала Джованні Анджело Беччу, префекта Конгрегації в справах визнання святих, і затвердив низку декретів.