Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 1 липня, неділя
18:27 Субота 0 994
30-06-2018, 18:27

Літургія на кожен день, 1 липня, неділя

(зел) ХІІІ Неділя звичайного періоду
Коли внаслідок нещасть насувається ззовні темрява страждань, тоді у внутрішній храмині, завдяки пізнанню великих справ Божих, світає зоря душі. З природи добрі створіння, коли невластиво їх пожадаємо, стають для нас загрозою і причиною лиха. Пізнання у діалозі з Богом природи речей і того, для чого Бог розмістив їх у всесвіті, повертає нам мир з Богом. Сьогоднішня Літургія Слова відкриє нам світ Божественної гармонії у створінні, яку ще більш примножив Ісус Христос. Нехай Він займе увесь наш внутрішній простір.


АНТИФОН НА ВХІД
Усі  народи, заплещі те в долоні; * радісним голосом ликуйте для Господа! (Пс 47 (46), 2)

Мовиться «Слава во вишніх»

КОЛЕКТА
Боже, Ти благодаттю усиновлення схотів вчинити нас дітьми світла; † не допусти, щоб нас огорнула темрява помилок, * але вчини, щоб ми перебували у сяйві Твоєї і стини. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Мудр 1, 13-15; 2, 23-24
Читання з Книги Мудрості.
Бог не створив смерть, ані не радіє з погибелі живих. Він бо створив усе на те, щоб існувало, і творіння світу – цілющі, немає в них жодної смертоносної отрути, і царства смерті на землі немає, бо справедливість – безсмертна. Адже Бог створив людину для безсмертя і вчинив її за образом власної природи. А через заздрість диявола смерть увійшла у світ, а скуштують її ті, хто йому належить.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 30, 2 і 4. 5-6. 11 і 12а і 13б
Звеличу Бога, бо мене воздвигнув.
Господи, звеличу Тебе, бо Ти мене воздвигнув *
і моїм ворогам не дав насміятися наді мною.
Господи, Ти вивів мою душу з шеолу, – *
Ти врятував мене з-поміж тих, які сходять у могилу.
Звеличу Бога, бо мене воздвигнув.
Співайте Господу, Його праведні, *
прославляйте пам’ять Його святині.
Адже на мить Його гнів, а Його милість все життя триває: *
ввечері вселиться плач, а на ранок – радість.
Почуй, Господи, і мене помилуй! *
Допоможи мені, Господи, мій Боже!
Ти мій плач обернув мені на втіху –*
буду славити Тебе я вічно.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
2 Кор 8, 7. 9. 13-15
Читання з Другого Послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Оскільки ви в усьому маєте достаток: у вірі, слові, знанні, у всякій пильності, у вашій любові, якої ви навчилися від нас, – то і в цій доброчинній справі збагачуйтеся. Адже ви знаєте благодать нашого Господа Ісуса Христа, що, будучи багатим, заради вас Він став убогим, аби ви збагатилися Його зубожінням. Та й не для того, щоб інші мали полегшення, а ви – труднощі, але для рівності. У нинішній час ваш достаток нехай покриє їхню нестачу, щоб і їхній достаток покрив вашу нестачу, – щоб існувала рівність; як написано: «Той, хто зібрав багато, не мав надміру, а хто зібрав мало, не мав нестачі».    Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. 2 Тим 1, 10б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Спаситель наш Ісус Христос смерть знищив,
а життя освітив Євангелієм.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 5, 21-43 (довше)

† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу, як Ісус переплив човном зно­ву на другий бік, зібрався великий на­товп довкола Нього, і Він перебу­вав біля моря. Прийшов один зі старших синагоги на ім’я Яір і, побачивши Йо­го, впав Йому до ніг і дуже просив Його, кажучи: «До­нечка моя помирає. Прийди і поклади на неї руки, щоб видужала й жила!» І Він пішов з ним. За Ним ішов великий натовп і тіснив Його. А жінка, яка страждала від кровотечі дванадцять років та багато натерпілася від чис­лен­них лікарів, – витратила все своє майно й жодного полегшення не мала, але стало їй ще гірше, – почувши про Ісуса, підійшла в натовпі ззаду й доторкнулася до Його одягу. Вона говорила: «Якщо лише до­торк­нуся до Його одягу, – одужаю!» І враз припинилася її кро­вотеча, і вона відчула в тілі, що виду­жала від хвороби. Тієї ж миті Ісус відчув у собі, що сила вийшла з Нього. Обер­нув­шись до натовпу, Він запитав: «Хто доторк­нувся до Мого одягу?» А Його учні говорили Йому: «Ти ж бачиш, що натовп Тебе тіснить, і запитуєш: “Хто доторкнувся до Мене?”» І оглядався, щоби побачити ту, яка це зробила. А жінка злякалася і тремтіла, зна­ючи, що сталося з нею; прийшла і впала перед Ним, і сказала Йому всю правду. Він же промовив до неї: «Дочко, віра твоя спасла тебе! Іди з миром і будь здоровою від своєї недуги». Коли Він ще говорив, прийшли від старшого синагоги та й сказали: «Донька твоя померла, навіщо ще турбувати Вчителя?» Ісус, почувши сказані слова, говорить старшому синагоги: «Не бій­ся, тільки вір!» І Він не дозволив, щоби з Ним хтось пішов, за винятком Петра, Яко­ва та Йоана – брата Якового. Вони прийшли в дім старшого синагоги, і Він побачив метушню та тих, які дуже плакали й голосили. Увійшовши, сказав їм: «Чому ви метушитеся й плачете? Дитина не по­мерла, а спить!» І почали насміхатися з Нього. Він же, випровадивши всіх, взяв батька й матір дитини та тих, хто був з Ним, і ввійшов туди, де лежала ди­ти­на. І, взявши дитину за руку, промовив до неї: «Таліта кум» – що в перекладі озна­чає: «Дівчино, кажу тобі, встань!» І вмить підвелася дівчина й почала ходити, бо мала дванадцять ро­ків. І жахнулися всі відразу від ве­ли­кого потрясіння. Та Він суворо наказав їм, щоб ніхто не довідався про це. І звелів да­ти їй поїсти.  Слово Господнє.
Або:
Мк 5, 21-24. 35б-43 (коротше)
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу, як Ісус переплив човном зно­ву на другий бік, зібрався великий на­товп довкола Нього, і Він перебу­вав біля моря. Прийшов один зі старших синагоги на ім’я Яір і, побачивши Йо­го, впав Йому до ніг і дуже просив Його, кажучи: «До­нечка моя помирає. Прийди і поклади на неї руки, щоб видужала й жила!» І Він пішов з ним. За Ним ішов великий натовп. І прийшли від старшого синагоги та й сказали: «Донька твоя померла, навіщо ще турбувати Вчителя?» Ісус, почувши сказані слова, говорить старшому синагоги: «Не бій­ся, тільки вір!» І Він не дозволив, щоби з Ним хтось пішов, за винятком Петра, Яко­ва та Йоана – брата Якового. Вони прийшли в дім старшого синагоги, і Він побачив метушню та тих, які дуже плакали й голосили. Увійшовши, сказав їм: «Чому ви метушитеся й плачете? Дитина не по­мерла, а спить!» І почали насміхатися з Нього. Він же, випровадивши всіх, взяв батька й матір дитини та тих, хто був з Ним, і ввійшов туди, де лежала ди­ти­на. І, взявши дитину за руку, промовив до неї: «Таліта кум» – що в перекладі озна­чає: «Дівчино, кажу тобі, встань!» І вмить підвелася дівчина й почала ходити, бо мала дванадцять ро­ків. І жахнулися всі відразу від ве­ли­кого потрясіння. Та Він суворо наказав їм, щоб ніхто не довідався про це. І звелів да­ти їй поїсти.   Слово Господнє.

Мовиться «Вірую»

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос навчав людей, що ві ра перемагає страх; свідомі цього волаймо з надією:
1. Свята Церква шляхом до спасіння душ вважає також до- помогу людям у земних справах; молімося, щоб їй вдалося, співпрацюючи з урядами держав, запевнити всім людям гідне життя.
2. Святіший Отець є намісником самого Христа на землі; молімося, щоб християнський світ побачив і наслідував його синівську відданість Богу та повагу до кожної людини.
3. Велич держави проявляється у турботі про найбільш беззахисних її громадян; молімося, щоб почуття солідарності характеризувало кожного громадянина світу.
4. Важким тягарем лягають на плечі людей невиліковні хвороби чи каліцтва; молімося, щоб вони у молитві та святих таїнствах знаходили розраду та силу.
5. Неухильність смерті наповнює страхом серце кожної людини; молімося, щоб помираючі поверталися умиротворені до дому Отця, а померлим засяяла зірка воскресіння.
6. Дякуючи Богові за те, що ми можемо брати участь у євхаристійній жертві, молімося, щоб ця жертва була нашою силою на землі та завдатком вічного життя у небі.

Боже, джерело благодаті, вислухай наші молитви і допомагай нам своєю мі ццю в дорозі до Твого Царства. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, Ти у Твоїх тайнах предивно являєш свої діяння * вчини, щоб наше служіння було гідним святих дарів. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділі Звичайного періоду № 20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Благослови, душе моя, Господа, * і все, що є в мені  – Його святе Ім’я. (Пор. Пс 103 (102), 1)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай божественна жертва, яку ми принесли і спожили, † відновить наше життя, щоб ми, з’єднані з Тобою у вічній любові, * приносили плід, який завжди триває. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:41 Вівторок 0 125 Літургія на кожен день, 20 лютого, середа (зел) Середа VI звичайного тижня
Оздоровлення є процесом. Сліпий із сьогоднішнього Євангелія спочатку мусить дозволити вести себе Ісусові за руку, нібито навчаючись довірі та залежності. Потім він дозволяє доторкнутися, так, щоби Ісус промив йому своєю слиною очі – а це вже є жестом близькості. Цим жестом Ісус “створює” сліпого мов би віднова, розкриває його очі на світло, видобуваючи його із пітьми. Господь вчить його бачити, розрізнювати форми, щоб він міг розпізнавати їх все більш виразніше та правдиво. Це є Ісусовою “школою бачення”, в якій Він вчить нас сприймати дійсність так, як Він її бачить – по Божому.