Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Пам’ятний українсько-польський концерт, присвячений святому Йоану Павлові ІІ
16:13 Середа 0 236
11-07-2018, 16:13

Пам’ятний українсько-польський концерт, присвячений святому Йоану Павлові ІІ

З нагоди 40-річчя понтифікату святого Йоана Павла ІІ 7 липня у Львівській обласній філармонії під патронатом архієпископа Мечислава Мокшицького, Маршалка Сенату Польщі Станіслава Карчевського й Польсько-українського фонду ім. Ігнатія Падеревського відбувся урочистий концерт «Шукаю вас» за участю Академічного молодіжного симфонічного оркестру «INSO-Львів» і молодих солістів із Польщі під диригуванням Севастяна Перловського.
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.

Віце-маршалок Сенату РП Марія Коц підкреслила, що цей концерт – «це приклад того, що постать святого Йоана Павла ІІ може єднати митців із Польщі та з України». За її словами, це значна подія для польсько-українських взаємин, і таких подій має бути якнайбільше, бо необхідно краще пізнавати одні одних, спілкуватися, щоби плекати взаємну повагу та щиро дивитися в майбутнє. Українці й поляки мають багато спільного. Є, звісно, речі, які нас розділяють, і про них потрібно розмовляти, бо поділи можна усунути тільки завдяки діалогу. «І одна з найефективніших форм діалогу – це культура, мистецькі події. З цього починається взаємна повага, і через культуру можна досягнути розв’язання багатьох складних проблем».

На концерті були архієпископ Мечислав Мокшицький, Віце-маршалок Сенату РП Марія Коц, голова правління Польсько-українського фонду ім. І. Падеревського Адам Баля, консули Польщі у Львові Влодзімєж Сульгостовський і Кшиштоф Яхович, а також запрошені гості, зокрема єпископ-помічник Львівський Володимир Груца з УГКЦ, представники духовенства УПЦ КП, Вірменської Апостольської Церкви, заступниця голови Львівської ОДА Оксана Стоколос. Щоправда, не було нікого з міської влади.

Після концерту зі словом до присутніх звернулися архієпископ Мечислав Мокшицький і Адам Баля.
 
Костянтин Чавага

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий