Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Архієпископ Ауза про захист дітей під час збройних конфліктів
16:27 Четвер 0 167
12-07-2018, 16:27

Архієпископ Ауза про захист дітей під час збройних конфліктів

Постійний спостерігач Святого Престолу при структурах ООН у Нью-Йорку архієпископ Бернардіто Ауза виступив 9 липня 2018 року під час відкритих дебатів Ради безпеки ООН на тему «Захист дітей сьогодні запобігає майбутнім конфліктам». 10 липня Рада безпеки ООН одностайно ухвалила резолюцію про захист дітей під час збройних конфліктів.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Нагальна необхідність

Архієпископ Ауза зазначив, що Святий Престол надає велику увагу проблемам захисту дітей під час збройних конфліктів, адже від будь-якої війни найбільше страждають саме діти. «Ніколи не надто пізно рятувати й реабілітувати дітей, які вже опинились у зонах збройних конфліктів. Наше ставлення до тих, хто переживає збройний конфлікт, має наслідки не тільки для їхнього майбутнього, а й для світу».

Наводячи дані річного звіту Генерального секретаря ООН, згідно з яким у 2017 році зафіксовано значне збільшення порушень прав дітей, доповідач наголосив, що не можна примирятися з тим, щоб дітей калічили, вбивали й використовували як «живі щити» чи «живі бомби». «Ми, можливо, і не здатні відразу впоратися з усіма конфліктами на порядку денному Ради Безпеки, – сказав він, – але можемо докладати більше зусиль для захисту дітей, які перебувають у жахливих ситуаціях».

Ватиканський дипломат запропонував конкретні кроки щодо покращення діяльності ООН.

Боротьба з порушенням прав людини

Перша пропозиція стосувалася значних порушень прав дітей: це використання дітей-солдатів, захоплення дітей у сексуальне рабство, масові викрадення тощо. Архієпископ Ауза нагадав, що 16-й пункт «Цілей сталого розвитку 2030» вказує на обов'язок «припинити зловживання, експлуатацію, торгівлю та всі форми насильства й тортур щодо дітей». Перший крок до досягнення цієї мети – посилення превентивних заходів проти порушень прав людини і міжнародного гуманітарного права щодо дітей.

Важливість реабілітації та реінтеграції

Друга ділянка, на яку потрібно звернути увагу, – це суспільна реінтеграція дітей, які були пов'язані зі збройними угрупуваннями. «До дітей, які потрапляють у збройний конфлікт потрібно передовсім ставитися як до потерпілих, навіть якщо вони, перебуваючи під контролем збройних груп, могли скоювати злочини». В успішній реабілітації та реінтеграції цих дітей, за його словами, має бути зацікавлене все суспільство. «Необхідно гарантувати, щоб ці діти не залишилися заручниками пережитих жахів», – додав архієпископ.

Освіта – запорука мирного суспільства

Нарешті, ще одна пропозиція щодо покращення діяльності ООН стосувалася права на освіту тих дітей, які стали жертвами збройних конфліктів. «Ґрунтовна освіта – це найкращий спосіб запевнити, що жертви сьогоднішніх конфліктів працюватимуть, аби запобігти майбутнім конфліктам, і будуть миротворцями». У цьому контексті архієпископ додав, що Святий Престол і Католицька Церква активно долучаються до розв'язання цієї проблеми через освітні й реабілітаційні установи, що діють у багатьох конфліктних зонах.

На завершення виступу Постійний спостерігач Святого Престолу при ООН закликав робити все можливе для дітей, які постраждали внаслідок збройних конфліктів: допомагати їм втілювати свої прагнення й навчатися для тих професій чи покликань, що сприятимуть розвитку суспільства, запобігаючи конфліктам і будуючи мирні й стабільні громади.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:12 Середа 0 102 Папа: Рахунки за війну сплачують бідні Бог любить серцем, а не ідеями. У Нього треба просити благодаті сліз перед обличчям нещасть у світі, перед обличчям переслідуваних і померилх унаслідок нерозсудливих бомбардувань. Проповідуючи під час Меси в каплиці Дому святої Марти у вівторок, 19 лютого 2019 року, Папа Франциск порівняв ситуацію в світі, описану в розповіді про вселенський потоп, із сучасною, згадуючи про страждання убогих, «які сплачують рахунки» чужих свят.