Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Третя річниця смерті отця Амвросія Міцкевича
14:20 Четвер 0 704
5-07-2018, 14:20

Третя річниця смерті отця Амвросія Міцкевича

5 липня 2015 року відійшов до Господа отець-прелат Амвросій Міцкевич.

Амвросій Міцкевич народився 5 жовтня 1934 року в Латгалії (Латвія), в учительській родині. Був шостою дитиною в сім’ї. Після смерті батька матір із сімома дітьми виселили зі службового приміщення при школі. Спочатку сім’ю прийняли отці-маріяни з Вілян, а потім – єврейська родина. Згодом мати продала останню цінну річ, швейну машинку, за отримані гроші купила корову й переїхали з дітьми в село.

На навчання мати посилала дітей до католицької гімназії в Аглоні, бо лише там не вимагали змінювати віру (Латвія була здебільшого лютеранська). Закінчивши семирічку, Амвросій переїхав жити до Ілукшти, де працював учителем математики його старший брат Бернард, який згодом теж став священиком. Там юнак уперше зустрів майбутнього єпископа Яна Пурвінського.

1950 року Амвросій Міцкевич вступив до Ризької духовної семінарії. Через два роки його забрали на військову службу. Повернувшись у семінарію, юнак закінчив 3-й курс, і 1959 року єпископ Петро Строда рукоположив його на диякона. Дияконував Амвросій в Аглоні, яка тоді була паломницьким центром. Під час паломництва він на прохання місцевого настоятеля організував радіоефір Меси, але влада звинуватила його в релігійній пропаганді. Єпископові не дозволили висвятити диякона на священика, і Амвросій Міцкевич змушений був шукати роботи. Йому довелося працювати водієм тролейбуса, електриком, у ремонтній майстерні. За наступні сім років він придбав квартиру, прописався в Ризі.

Тимчасом священик із храму святої Варвари в Бердичеві мусив повернутися до Литви, і через брак душпастирів диякону Амвросієві дали дозвіл на свячення, яке й відбулося 26 жовтня 1969 року, і роботу в Бердичеві. Так розпочалося його служіння в Україні, у Бердичеві, у каплиці на вулиці Чуднівській. Через рік парафіяни села Михайлівки Ємільчинського району також отримали дозвіл на те, щоб отець Амвросій приїздив до них раз на місяць. Так він прослужив 22 роки.

У 1990-х роках, коли Україна здобула незалежність, отець Амвросій опікувався 14 офіційно зареєстрованими парафіями двох деканатів. Був час, коли він обслуговував 67 цвинтарів. Після 27 років і 8 місяців наполегливої праці в Бердичеві й околицях отця Амвросія Міцкевича перевели до Коростеня, де він був настоятелем парафії. Він відійшов до Дому Отця 5 липня 2015 року.

Вічний спочинок даруй йому, Господи, а світло віковічне нехай йому світить!

Джерело біографії – сайт «Костели і каплиці України».

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий