Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Справжній християнин не зупиняється на першій благодаті
15:19 Понеділок 0 571
12-03-2018, 15:19

Папа: Справжній християнин не зупиняється на першій благодаті

«Як не побачите знаків і чудес, не віруєте», – з таким докором Ісус звернувся до царського урядовця, який вийшов Йому назустріч, просячи зцілити хворого сина. Складається враження, що Ісус починає втрачати терпіння, бо людей з усього, що Він робить, цікавлять лише чуда. Таку думку Святіший Отець висловив, проповідуючи під час ранкової Меси в понеділок, 12 березня 2018 року.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Ісус немовби запитує: «Де ваша віра?» Адже побачити чудо й сказати: «О, в Тебе – могутність, Ти – Бог», – це акт віри, «але дуже малесенький». Зродившись, така віра мусить зростати. «Де твоє прагнення Бога? Бо віра полягає саме в цьому: прагнути віднайти Бога, зустрітися з Ним, перебувати з Ним, бути з Ним щасливим», – сказав Папа.

У першому читанні з книги пророка Ісаї прозвучали Господні слова: «Бо ось Я творю нове небо й нову землю. Ви ж радуйтеся й веселіться по віки вічні з-за того, що Я творю». Як зауважив Папа, Бог звертає нашу увагу на радість, яка випливає з того, щоб бути з Ним: «Коли Господь приходить у наше життя й робить чудо всередині кожного з нас, а ми пізнаємо, що Він учинив, на цьому ніщо не завершується. Це запрошення прямувати далі, не зупинятися, “шукати Господнє обличчя”, як каже псалом».

Чудо – це лише початок. Варто замислитися, що Ісус подумає про тих християн, які зупинилися на першій отриманій благодаті. Вони схожі до людини, яка на бенкеті вдовольнилася споживанням закуски й пішла додому, не дочекавшись головної страви. «Бо є чимало християн, які спинилися й не прямують уперед, які зав'язли у щоденних речах, нехай і добрих, але не зростають. Християни, які немовби стоять на паркінгу. Посаджені в клітку християни, які не вміють літати, мріючи про те прекрасне, до чого нас кличе Господь».

Підсумовуючи, Папа наголосив, що справжній християнин готовий ризикнути й вийти поза зону комфорту, тому кожному варто в серці відповісти на запитання: «Чи я шукаю Господа? Чи, може, боюся й залишаюся посереднім? Яке моє прагнення: лише закуска чи весь бенкет?»

За темою:

Папа до Спільноти святого Егідія: Бідні – ваш скарб!
Папа: Бог не спостерігає збоку, а входить у нашу історію, щоб спасати
Ми споживаємо Тіло Христове, щоб стати Його живим Тілом у світі. Слово Папи на загальній аудієнції 7 березня 2018 року

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:19 Понеділок 0 55 Папа: Кожен повинен робити свій внесок у подолання голоду в світі Для подолання проблеми голоду не вистачить зусиль лише з боку міжнародних організацій. Кожен повинен усвідомити неприпустимість культури відходів і боротися з нею. Про це Глава Католицької Церкви пише в посланні до Всесвітньої Продовольчої Програми ООН.