Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск змінив статтю Катехизму щодо смертної кари
11:31 П'ятниця 0 562
3-08-2018, 11:31

Папа Франциск змінив статтю Катехизму щодо смертної кари

Церква у світлі Євангелія навчає, що смертна кара неприпустима, бо чинить замах на недоторканність і гідність людської особи, йдеться в новому формулюванні Катехизму щодо смертної кари.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Папа Франциск затвердив нову редакцію 2267 пункту Катехизму Католицької Церкви щодо смертної кари. У рескрипті, підписаному 1 серпня 2018 року та оприлюдненому наступного дня, зазначено, що 11 травня 2018 року Його Святість апробував таке формулювання:

«Протягом тривалого часу застосування смертної кари з боку законної влади після належного процесу вважали адекватною відповіддю на серйозність деяких злочинів і прийнятним, хоч і крайнім, засобом захисту спільного блага.

Сьогодні дедалі сильнішає усвідомлення того, що людська особа не втрачає гідності навіть тоді, коли скоїть дуже тяжкі злочини. Крім того, поширилося нове розуміння значення карних санкцій з боку держави. Врешті, створені ефективніші пенітенціарні системи, які гарантують необхідний захист громадян, але водночас не позбавляють злочинця остаточно можливості для надолуження провини.

Тому Церква у світлі Євангелія навчає, що “смертна кара неприпустима, бо чинить замах на недоторканність і гідність особи”, і рішуче докладає зусиль до її скасування в усьому світі».

Цитата, взята в лапки, походить із промови Папи Франциска з нагоди 25-річчя Катехизму 11 жовтня 2017 року.

Попереднє формулювання

Катехизм Католицької Церкви, проголошений 1992 року, вже зазнавав виправлення параграфу, присвяченого смертній карі, після енцикліки Йоана Павла ІІ «Evangelium vitae» з 1995 року. У дотеперішньому формулюванні було сказано: «Традиційна доктрина Церкви не виключає застосування смертної кари, після цілковитого визначення тотожності та відповідальності того, хто винуватий, якщо це є єдиний можливий ефективний шлях захисту життя людей від незаконного агресора. Якщо, однак, для безпеки і захисту людей від агресора достатньо безкровних засобів, то влада користуватиметься тільки такими засобами як більш відповідними конкретним умовам загального добра і гідності людської особи. А втім, у наші дні, коли держава має можливість успішно приборкати злочин і знешкодити винуватця без того, щоб відібрати в нього можливість спокутувати провину, обставини, за яких абсолютно необхідно усунути винуватця, “трапляються доволі рідко, якщо взагалі трапляються” (Йоан Павло II, Енц. « Evangelium vitae». 56.)».

Лист кардинала Луїса Ладарії до єпископів


Рескрипт супроводжує лист префекта Конгрегації віровчення кардинала Луїса Ладарії до єпископів усього світу, у якому пояснено нове формулювання 2267 пункту Катехизму, що «виражає автентичний розвиток доктрини» і «не суперечить попереднім навчанням учительського уряду Церкви».

Попередні формулювання можна тлумачити «у світлі першочергової відповідальності цивільної влади за захист спільного блага в соціальному контексті, у якому карні санкції сприймалися по-іншому та відбувалися в середовищі, де було важче забезпечити, щоб злочинець не міг повторити свого злочину».

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:11 Неділя 0 56 Папа: покірний журналіст – це сміливий журналіст, вільний від впливів та пересудів Про важливу роль праці журналістів, про пошану Церкви до преси, про покору, необхідну у пошуках правди, та про відповідальність у подаванні перевіреної інформації говорив Папа Франциск під час зустрічі із представниками Асоціації Зарубіжної Преси в Італії.