Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Особливий храм у Теребовлі на Тернопільщині
12:38 Четвер 0 119
13-09-2018, 12:38

Особливий храм у Теребовлі на Тернопільщині

Історія католицького храму святих Петра і Павла в Теребовлі розпочалася 1924 року, коли з ініціативи отця Євстахія Яловіцького було закладено й освячено перший камінь під його будівництво. Автором проекту став відомий на той час інженер Адольф Шишко-Богуш – один із реставраторів Вавельського замку в Кракові, а бюджет становив майже півмільйона злотих.
Архітектурним натхненням для святині, будувати яку завершили 1928 року, стала базиліка святого Павла за мурами в Римі. Це єдиний в Україні храм, збудований у стилі римської античності.


Теребовлянська святиня у плані прямокутна: завдовжки 38 м і завширшки 24. Головний фасад прикрашають дві вежі, які раніше були заввишки 39 м й містили дзвіниці, увінчані хрестами. Стіни вимурувані з цегли, привезеної зі Львова й Тернополя. Будівля та внутрішнє подвір’я, яке може вмістити до 2000 осіб, оточені колонадою (колись довкола храму були суцільні стіни заввишки 3м).


З 1946 до 1950 року будівлю храму використовували як зерносховище, а з 1956 року переобладнали під районний будинок культури. Відродження духовної історії святині розпочалося 1992 року, коли її передали під опіку католицької громади. 29 червня 1993 року, на спомин святих апостолів Петра і Павла, до Теребовлі прибули Апостольський Нунцій в Україні кардинал Антоніо Франко та єпископ Маркіян Трофим’як, які відслужили Месу в супроводі хору зі Львова.


Сьогодні храм живе звичним духовним життям під опікою дбайливого господаря – отця Анатолія Заячківського.

Джерело – Від Тарнополя до Тернополя

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Подорожі 14:48 Четвер 0 324 Напівзруйнований храм Усіх Святих у Годовиці на Львівщині За 12 кілометрів від центру Львова розташований один із найкращих зразків барокових храмів – церква Всіх Святих у селі Годовиця, збудована в 1751–1758 роках. Творіння відомого архітектора Бернарда Меретина та геніального скульптора Йогана Георга Пінзеля протягом останнього півстоліття повільно вмирає.