Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Бог не спостерігає збоку, а входить у нашу історію, щоб спасати
17:42 Неділя 0 291
11-03-2018, 17:42

Папа: Бог не спостерігає збоку, а входить у нашу історію, щоб спасати

Хоч в нашому житті є слабкість і гріхи, це не має ставати причиною для відчаю – адже Бог більший за наші обмеження, сслабкості, гріхи й невірність. На цьому наголосив Папа Франциск перед молитвою «Ангел Господній» у неділю, 11 березня 2018 року, зазначаючи, що віра дає нам «велику та справжню надію на Бога Отця, багатого милосердям».
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

«Бо так Бог полюбив світ, що дав свого Єдинородного Сина, щоб кожний, хто вірить у Нього, не загинув, але мав життя вічне», – ці Христові слова, сказані під час діалогу з Никодимом, підсумовують, як зауважив Папа, «тему, яка перебуває в центрі християнського звіщення». Тобто «навіть тоді, коли ситуація здається безнадійною, Бог втручається, пропонуючи людині спасіння й радість». Він не спостерігає збоку, а «входить в історію людства, втручається в наше життя, щоб оживити його Своєю благодаттю та спасти».

«Ми покликані прислухатися до цього звіщення, відкидаючи спокусу почуватися в безпеці самим собою та применшити роль Бога, не претендуючи на абсолютну свободу від Нього та Його слова. Коли знаходимо мужність визнати те, чим ми є – а для цього потрібна мужність – то бачимо, що ми – люди, покликані враховувати свої слабкості й обмеження... Нас може опанувати тривога, неспокій щодо завтрашнього дня, страх перед обличчям хвороби чи смерті. І це пояснює, чому чимало людей, шукаючи виходу, іноді звертають на небезпечні манівці наркотиків, забобонів чи руйнівних магічних ритуалів».

Папа Франциск наголосив, що пізнавати свої обмеження та слабкості корисно, але «не для того, щоби впадати у відчай», а щоб «жертвувати їх Господові», Який «допомагає нам, виводячи на шлях зцілення», ведучи нас «за руку» й ніколи не залишаючи на самоті.

«Ми маємо справжню й велику надію на Бога Отця, багатого милосердям, Який дав нам Свого Сина, щоб спасти нас, і в цьому – наша радість», – сказав Папа. І попри те, що в наших життях не бракує і смутку, «коли ми справжні християни, то є ота надія, маленька радість, яка зростає й дає почуття впевненості. Не треба знеохочуватися, коли бачимо свої обмеження, гріхи та слабкість. Бо в них присутній Бог: Ісус вийшов на хрест, щоб нас зцілити».

Саме така велика Божа любов. І вона спонукає нас дивитися на розп’яття, повторюючи: «Бог мене любить». Господь більший за наші слабкості та гріхи. «Нехай же Марія, Мати милосердя, – побажав Папа, – вкладе в наші серця впевненість у тому, що Бог нас любить. Нехай буде близько до нас тоді, коли почуваємося самотніми, коли приходить спокуса здатись у скрутній ситуації. Нехай передасть нам почуття Свого Сина Ісуса, аби великопісний шлях став досвідом прощення, гостинності й любові».

Звертаючись після молитви до присутніх на площі святого Петра прочан, Папа привітав, зокрема, студентів із різних частин світу, які зібралися на перший ватиканський гакатон, організований Секретаріатом Святого Престолу з питань комунікацій. «Дорога молоде, – сказав він, – це прекрасно – віддавати інтелект, яким Бог нас обдарував, на служіння істині й найнужденнішим».

За темою:
Папа: Господнє милосердя відроджує нас через молитву й Боже слово
Папа: Гріх віддаляє нас від Бога, але не Бога від нас
Папа Франциск про cповідь і розпізнавання покликання

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:32 Вівторок 0 125 Папа: Святий Оскар Ромеро – приклад і заохота для всіх без винятку П’ять тисяч паломників із Сальвадору й Латинської Америки, які брали участь у канонізації святого Оскара Ромеро, 15 жовтня 2018 року зустрілися з Папою Франциском у залі Павла VI.