Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Місця, через які промовляє Господь: паломництво до санктуарію в Кальварії Пацлавській
11:40 Четвер 1 471
6-09-2018, 11:40

Місця, через які промовляє Господь: паломництво до санктуарію в Кальварії Пацлавській

11–15 серпня парафіяни з Мацьківців Хмельницької області перебували в паломництві до санктуарію в Кальварії Пацлавській у Польщі. 
Сестра Світлана Мацюк, яка, зокрема, й опікувалася паломництвом, розповіла мандрівку на Фейсбук-сторінці Сестер Служниць Святого Духа.

Для багатьох, хоча й не всіх, учасників групи це був перший досвід паломництва до санктуарію в Кальварії Пацлавській. Прочани пережили труднощі пішої подорожі, а супроводжували їх на шляху дощ і сонце, молитви, конференції й обмін свідченнями. Можливість прибути до санктуарію на святкування його 350-ліття стала великою радістю. Мати Божа покликала сюди кожного, щоб обдарувати благодатями й нагадати, що ми – її діти. Уночі 15 серпня, після Меси, яку відслужили нововисвячені отці францисканці, паломники з сумом залишали це місце, сподіваючись знову сюди повернутися.


Парафіяльна молодь із Петром Франковим OFMConv і сестрою Світланою Мацюк SSpS після паломництва до Кальварії мала можливість провести кілька днів у Кракові, а потім побувати у Вадовіце та Кальварії Зебжидовській, аби побачити місця, важливі для святого Йоана Павла ІІ: його родинний будинок, храм, де його охрестили, і місце, куди Кароль Войтила багато років приходив у прощі до Матері Божої.


Непростим, але важливим моментом подорожі став візит у музей в Освенцимі, розташований на території концтаборів, де в часи Другої світової було вбито понад мільйон осіб, здебільшого євреїв. Кожен із паломників побував біля камери, де помер святий Максиміліан Кольбе; не так далеко звідти загинула свята Едита Штайн.

Знаком доброзичливості та щирості для подорожніх того дня стала родина пані Анетти, яка прихистила їх і почастувала сніданком і обідом.


Паломники також побували в санктуарії Божого Милосердя в Лагевниках, де жила свята сестра Фаустина Ковальська. Тут вони віддали себе, свої родини і парафію Божому Милосердю. А потім вирушили в санктуарій Йоана Павла ІІ, розташований неподалік. Там зберігається сутана, яка була на святому Папі під час замаху 1981 року, а на копії надгробної плити як реліквії розміщені краплі його крові. Це місце молитви, куди тисячі паломників приходять, щоб випрошувати в Бога благодатей, стало останнім пунктом прощі.

Паломники з Мацьківців особливо вдячні францисканцям із Німеччини та Польщі, які допомогли фінансово, щоб ця мандрівка відбулася, та всім благодійникам, які допомагали духовно чи матеріально. Нехай Господь винагородить стократ!

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
1 комментарій
Галина
Додав Галина
6 вересня 2018 17:16
Дуже гарно все описано. Правдиво. Щиро дякую за це.