Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Місця, через які промовляє Господь: паломництво до санктуарію в Кальварії Пацлавській

Місця, через які промовляє Господь: паломництво до санктуарію в Кальварії Пацлавській

11–15 серпня парафіяни з Мацьківців Хмельницької області перебували в паломництві до санктуарію в Кальварії Пацлавській у Польщі. 
Сестра Світлана Мацюк, яка, зокрема, й опікувалася паломництвом, розповіла мандрівку на Фейсбук-сторінці Сестер Служниць Святого Духа.

Для багатьох, хоча й не всіх, учасників групи це був перший досвід паломництва до санктуарію в Кальварії Пацлавській. Прочани пережили труднощі пішої подорожі, а супроводжували їх на шляху дощ і сонце, молитви, конференції й обмін свідченнями. Можливість прибути до санктуарію на святкування його 350-ліття стала великою радістю. Мати Божа покликала сюди кожного, щоб обдарувати благодатями й нагадати, що ми – її діти. Уночі 15 серпня, після Меси, яку відслужили нововисвячені отці францисканці, паломники з сумом залишали це місце, сподіваючись знову сюди повернутися.


Парафіяльна молодь із Петром Франковим OFMConv і сестрою Світланою Мацюк SSpS після паломництва до Кальварії мала можливість провести кілька днів у Кракові, а потім побувати у Вадовіце та Кальварії Зебжидовській, аби побачити місця, важливі для святого Йоана Павла ІІ: його родинний будинок, храм, де його охрестили, і місце, куди Кароль Войтила багато років приходив у прощі до Матері Божої.


Непростим, але важливим моментом подорожі став візит у музей в Освенцимі, розташований на території концтаборів, де в часи Другої світової було вбито понад мільйон осіб, здебільшого євреїв. Кожен із паломників побував біля камери, де помер святий Максиміліан Кольбе; не так далеко звідти загинула свята Едита Штайн.

Знаком доброзичливості та щирості для подорожніх того дня стала родина пані Анетти, яка прихистила їх і почастувала сніданком і обідом.


Паломники також побували в санктуарії Божого Милосердя в Лагевниках, де жила свята сестра Фаустина Ковальська. Тут вони віддали себе, свої родини і парафію Божому Милосердю. А потім вирушили в санктуарій Йоана Павла ІІ, розташований неподалік. Там зберігається сутана, яка була на святому Папі під час замаху 1981 року, а на копії надгробної плити як реліквії розміщені краплі його крові. Це місце молитви, куди тисячі паломників приходять, щоб випрошувати в Бога благодатей, стало останнім пунктом прощі.

Паломники з Мацьківців особливо вдячні францисканцям із Німеччини та Польщі, які допомогли фінансово, щоб ця мандрівка відбулася, та всім благодійникам, які допомагали духовно чи матеріально. Нехай Господь винагородить стократ!
1 комментарій
Галина
Додав
Дуже гарно все описано. Правдиво. Щиро дякую за це. 
Новини зі світу Папа: Богопосвячена особа перебуває в серці Бога і народу Останнім етапом Апостольської подорожі Папа Франциска на Мадагаскар стала зустріч зі священиками, богопосвяченими особами і семінаристами, яких він заохотив не дозволити, аби у них викрали місіонерську радість.