Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 13 вересня, четвер
18:31 Середа 0 336
12-09-2018, 18:31

Літургія на кожен день, 13 вересня, четвер

Ісус в своєму Євангелії постійно закликав до любові Бога і людей. Тому що любов – це фундамент усього. З любові Бог створив світ, з любові створив людину, з любові Бог став людиною і помер на хресті за наші гріхи. З любові заснував Церкву. Ісус навчає нас з любов’ю ставитись до наших ворогів. Задумаймося сьогодні, чи вміємо ми любити, прощати, перепрошувати. Якщо в нашому серці немає любові, ми не маємо права називатись християнами. Перепросімо Бога за брак любові в нашому житті.
Св. ЙОАНА ЗОЛОТОУСТОГО, єпископа і Вчителя Церкви (біл) Обов’язковий спомин
Св. Йоан Золотоустий народився 354 року в Антіохії. Розпочав кар’єру службовця, однак незабаром залишив її і як пустельник присвятив себе аскетизму та вивченню Святого Письма. Згодом став пресвітером в Антіохії, потім – єпископом у Константинополі. За дар красномовства його назвали Хризостомом, тобто Золотоустим. Переслідуваний імператрицею Євдоксією, помер у вигнанні 14 вересня 407 року. Його реліквії знаходяться в базиліці св. Петра в Римі.


АНТИФОН НА ВХІД
Розумні сяятимуть небесним сяйвом, – і ті, що навернуть багатьох до справедливості, неначе зорі, повіки, назавжди.

КОЛЕКТА
Боже, сило тих, що надіються на Тебе, Ти хотів, щоб святий Йоан Золотоустий прославився красномовністю і мужністю у стражданні, † освіти нас його вченням * і зміцни прикладом непохитної терпеливості. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

1 Кор 8, 1б-7. 11-13
Читання з Першого послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Знання надимає, а любов збудовує! Якщо хто вважає, ніби щось знає, то він нічого не знає так, як на­лежить знати. Але хто любить Бога, той був пізнаний Ним. Адже про їжу, яка приноситься в жертву ідолам, знаємо, що ідол у світі – ніщо, і немає іншого Бога, крім Єдиного. Якщо і є так звані боги чи то на небі, чи то на землі, оскільки є багато богів і багато володарів, то для нас один Бог – Отець, від якого усе, і ми для Нього, і один Господь – Ісус Христос, через якого все, і ми через Нього. Та не всі мають знання. Адже деякі, призвичаїв­шись до ідолів, ще й досі їдять так, наче споживають ідольські жертви, і їхнє сумління, будучи немічним, опоганюється. Ось і гине через твоє знання немічний брат, за яко­го помер Христос! Коли ви таким чином грішите проти братів і вражаєте їхнє немічне сумління, ви грішите про­ти Христа. Отже, якщо їжа стає спокусою для мого бра­та, не їстиму м’яса повіки, щоб не спокусити мого брата. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 139, 1-3. 13-14а. 23-24
Боже, веди нас вічними шляхами.
Господи, Ти дослідив мене і знаєш. *
Ти знаєш, коли я сідаю і коли встаю я.
Ти задуми мої здаля розумієш. *
Ти дослідив мої стежки і мій сон, †
Тобі відомі всі мої дороги.
Адже Ти моє нутро витворив, – *
уткав мене в лоні матері моєї.
Я Тебе прославляю, *
бо Ти створив мене вельми дивовижним.
Досліди мене, Боже, взнай моє серце. *
Досліди мене і взнай мої стежини.
Подивись, чи нема в мені дороги беззаконня, *
і скеруй мене на дорогу вічну.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. 1 Йн 4, 12
Алілуя, алілуя, алілуя.
Коли любимо одне одного, то в нас Бог перебуває,
і Його любов у нас – досконала.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 6, 27-38

† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Вам, хто слухає, кажу: Любіть ворогів ваших; добро робіть тим, які не­навидять вас; благословляйте тих, які проклинають вас; моліться за тих, які зневажають вас. Тому, хто б’є тебе по щоці, підстав і другу, а від того, хто забирає в тебе одяг, не борони й хітона. Кожному, хто просить у тебе, – дай, а від того, хто забирає твоє, – не домагайся. І як хочете, щоби чинили вам люди, – чиніть і ви їм так само. А якщо любите тих, хто любить вас, то яка вам бла­годать? Адже й грішники люблять тих, які їх люблять. І якщо добро чините тим, хто вам робить добро, яка вам благодать? Адже й грішники те саме чинять. І якщо по­зичаєте тим, від яких сподіваєтесь одержати, яка вам благодать? Грішники також позичають грішникам, щоб одержати стільки ж. Тож любіть ворогів своїх, робіть добро, позичайте, нічого не сподіваючись, – і буде вам велика нагорода та будете синами Всевишнього, тому що Він є добрий і до невдячних, і до злих. Будьте милосердними, як і ваш Отець милосердний. Також не судіть – і не будете суджені; не осуджуйте – і не будете осудженими. Прощайте – і проститься вам; давайте – і дасться вам; міру добру, натоптану, струснуту й переповнену дадуть вам у поділ. Бо якою мірою ви міряєте, такою ж від­міряється вам». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
У літургійний день спомину святого Йоана, єпископа Кон­стантинополя, якого за красномовство церковна традиція нарекла “Золотоустим”, вознесімо до Господа наші прохання:

1. Молімося за Святішого Отця, щоб його проповіді могли почути всі народи землі.
2. Молімося за священиків та проповідників, щоб вони з ра­дістю та любов’ю проповідували Євангеліє Божому люду.
3. Молімося за батьків, щоб їхня сумлінна робота давала до- статньо засобів для утримання сім’ї.
4. Молімося за дітей, щоб вони з повагою ставилися до праці своїх батьків і не ставили їм надмірних вимог.
5. Молімося за померлих, щоб Господь дарував їм повноту спасіння.
6. Молімося за нас самих, щоб наші молитви були щирими, а серця – чистими.

Господи Ісусе Христе, Ти – предвічне Слово Небесного Отця; вислухай смиренні слова наших молитов і вчини, щоб кож­не наше слово на цій землі величало Тебе та служило ближ­ньому. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Нехай буде угодною Тобі, Боже, жертва, охоче принесена на спомин святого Йоана Золотоустого; * за його настановами нехай і ми також будемо повністю віддані Тобі у жертву возвеличеня. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих пастирів № 38

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ми проповідуємо Христа розп’ятого, * Христа, Божу могутність і Божу мудрість. (1 Кор 1, 23-24))

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Милосердний Боже, вчини, щоб тайни, які ми прийняли, споминаючи святого Йоана Золотоустого, зміцнили нас у Твоїй любові * та вчинили вірними сповідниками Твоєї істини. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:52 Вівторок 0 202 Літургія на кожен день, 17 квітня, середа (фіол) Велика Середа
Поки не прийшла мить гіркого розчарування в собі, дослідім наше сумління; поки сам Христос не озвучив присутність зрадника в спільноті Церкви – перевіримо наші сумління. Попри все Ісус іде на смерть, щоби віддати життя за життя світу.