Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Архієпископ Луїс Ладарія: Віровчення на служінні Божому народові
12:14 Неділя 0 266
11-03-2018, 12:14

Архієпископ Луїс Ладарія: Віровчення на служінні Божому народові

У понеділок, 12 березня 2018 року, з нагоди п’ятої річниці понтифікату Папи Франциска префект Конгрегації віровчення архієпископ Луїс Франсіско Ладарія Феррер очолить презентацію видання «Богослов’я Папи Франциска». Напередодні презентації він дав ексклюзивне інтерв’ю для Vatican News.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

«Що для Вас означає бути префектом Конгрегації віровчення під час понтифікату Папи Франциска?» – таким було перше запитання ватиканського журналіста. Відповідаючи, архієпископ наголосив, що для нього це дуже проста річ – питання послуху. «Папа Франциск покликав мене, сказавши, що так вирішив, і я відповів: “Ваша Святосте, якщо Ви так вирішили, то я приймаю і не можу сказати нічого більше”. Отож, це перше. Очевидно, що йдеться також про відповідальність – мушу сказати, що в перші дні я не дуже добре спав… Але поступово звикаєш до думки й бачиш, що можна прямувати вперед, зокрема, знаючи, що цього хоче Папа».

Друге запитання стосувалося того, чи префектові Конгрегації допомагає той факт, що він, як і Папа, належить до єзуїтів. «Так, спорідненість є, і вона може допомогти спростити стосунки. Однак це другорядне: Папа є Папою! Єзуїт він чи ні, це для мене нічого не змінює», – зазначив архієпископ.

Зустрічаючись наприкінці січня з членами Конгрегації, Понтифік наголосив, що їхня місія має душпастирське обличчя. Розповідаючи про сенс цього вислову для своєї повсякденної праці, префект зазначив, що душпастирський аспект не описує суті роботи дикастерії, але все-таки багато для неї важить, адже завдання Конгрегації полягає в тому, щоб поширювати й захищати віру, проповідувати її. Кардинал Йозеф Рацінґер, коли був префектом Конгрегації віровчення, часто говорив, що її завдання – захищати віру простих вірних, а не богословів. До обов’язків Конгрегації належить і розв’язання дисциплінарних справ, які впливають на багатьох людей, – а тому, маючи перед собою мерту спасіння людських душ, у цьому теж можна побачити душпастирський вимір, про який говорив Папа.

Насамкінець архієпископ Луїс Ладарія коротко підсумував важливість понтифікату Папи Франциска для себе особисто: «Бачити Папу таким близьким до людей, до Божого народу, Папу з обличчям, натхненним пастирською близькістю – це для мене, як для священика, і для всіх нас запрошення бути й почуватися пастирями Божого люду. Папа багато разів говорив, що пастирі мають бути просякнуті запахом овець, і це дуже допомагає нам почуватися близькими до Божого народу, адже ми призначені для служіння йому. Папа говорить: є піраміда, в основі лежать усі, а потім є деякі – але вони призначені на служіння багатьом, а не навпаки».

За темою:

Декларація Конгрегації віровчення «Dominus Iesus»
Архієпископ Ладарія Феррер SJ – новий префект Конгрегації віровчення
«Caritas In Veritate» - «Любов у Правді»

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:32 Середа 0 40 Папа Франциск відвідає Марокко Директор Ватиканського прес-центру повідомив, що Папа Франциск на запрошення Його Величності Короля Мухамеда VI й місцевих єпископів 30 і 31 березня 2019 року побуває з Апостольським візитом у Марокко, де відвідає Рабат і Касабланку. Програму візиту буде оприлюднено пізніше.