Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 17 серпня, понеділок
18:27 Неділя 0 434
16-09-2018, 18:27

Літургія на кожен день, 17 серпня, понеділок

(зел) Понеділок ХХІV звичайного тижня
Кожний  з  нас  є  людиною – слабкою, грішною. Це наслідки первородного гріха. І Господь Ісус знає про це. Він хоче змінити наше життя, так як змінив життя багатьох людей, наприклад життя св. Павла, Марії Магдалини, св. Августина, св. Франциска. Запросимо Ісуса до свого серця і дозволимо Йому перемінювати нас, грішних, на добрих людей і добрих християн.
Або (біл) довільний спомин св. РОБЕРТА БЕЛЛАРМІНО, єпископа і Вчителя Церкви
Св. Роберт народився в Монтепульчіано в Тосканії у 1542 році. Вступив до ордену Єзуїтів. Після священицького рукоположення працював проповідником і професором богослов’я. Призначений кардиналом, а пізніше архієпископом Капуї, виявився ревним і розсудливим пастирем і реформатором. Суворий до себе, був сповненим любов’ю до ближніх і всією душею відданим Богу й Церкві. Помер 17 вересня 1621 року.
Спільні Меси: про Вчителів Церкви


АНТИФОН НА ВХІД
Тим дай мир, о Господи, які Тебе очікують: * нехай виявиться правдивість Твоїх пророків. * Вислухай, Господи, благання Твого слуги * і Твого народу – Ізраїля.

КОЛЕКТА
Боже, Створителю і Владико Всесвіту, † поглянь на нас і дай нам усім серцем служити Тобі , * щоб ми могли відчути плоди Твоєї милості. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти обдарував святого єпископа Роберта великими знаннями та мужністю для захисту віри Твоєї Церкви; * вчини, щоб завдяки його заступництву Твій народ радів завжди тією ж непорушною вірою. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 11, 17-26. 33
Читання з Першого Послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Даючи ці повчання, не хвалю, що збираєтеся ви не на краще, а на гірше. По-перше, чую, що коли ви збираєтеся в Церкві, між вами є розділення, чому я частково і вірю. Бо так треба, щоб між вами були поділи, аби виявилися між вами й випробувані. Отже, коли ви сходитеся разом, то не на те, щоби приймати Господню вечерю, адже кожний, випереджаючи інших, споживає свою вечерю, тож один голодує, а інший упивається. Невже не маєте домів, щоб їсти й пити? Хіба цим ви не зневажаєте Божу Церкву і не соромите тих, які не мають? Що вам сказати? Може, похвалити вас? Ні, за це не похвалю! Адже я прийняв це від Господа і вам передав: що Господь Ісус тієї ночі, коли був виданий, узяв хліб, і поблагословивши, переломив і сказав: «Це – тіло Моє, воно за вас дається. Чиніть це на Мій спомин!» Так само й чашу взяв Він по вечері, й сказав: «Ця чаша – Новий Завіт у Моїй крові. Чиніть це щоразу, коли будете пити, – на Мій спомин!» Бо щоразу, як тільки будете їсти цей хліб і чашу пити, ви звіщаєте смерть Господа, аж поки Він прийде! Тому, брати мої, як сходитеся їсти, очікуйте один одного. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 40, 7-8а. 8б-9. 10. 17
Поки не прийде, смерть Христа звіщайте.
Жертви і приношення Ти не схотів, *
але Ти відкрив мені вуха.
Всепалення і жертви за гріх Ти не забажав. *
Тоді я сказав: «Ось я приходжу».
У звої книги *
написано про мене:
«Боже мій, я бажаю виконати Твою волю *
і Твій закон у глибині мого серця».
Я благовістив правду *
на великому зібранні,
адже своїм устам не забороню. *
Господи, Тобі відомо.
Хай звеселяться і відчують у Тобі радість *
всі ті, які Тебе шукають,
і ті, котрі люблять Твоє спасіння, *
нехай кажуть завжди: «Будь прославлений, Господи Боже!»

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 3, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Так Бог полюбив світ, що дав свого Єдинородного Сина,
щоб кожний, хто вірить у Нього, не загинув, але мав життя вічне.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 7, 1-10

† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу, коли Ісус закінчив усі свої слова до людей, які слухали Його, то пішов у Капернаум. Раб одного сотника, яким той дорожив, тяжко занедужав і вмирав. Коли почув про Ісуса, послав до Нього юдейських старших, благаючи, щоби прийшов і врятував його раба. Прийшовши до Ісуса, вони благали Його ревно, кажучи: «Він гідний того, щоб Ти йому це зробив, бо любить наш народ і синагогу нам збудував». Ісус пішов з ними. Коли вже був недалеко від дому, сотник послав друзів, щоб сказали йому: «Господи, не трудися, бо я не достойний, щоб Ти зайшов під мій дах; тому я не вважав себе гідним прийти до Тебе. Але скажи слово – і видужає мій слуга. Адже і я людина підвладна, і воїнів маю підлеглих; кажу одному: “Іди”, – і він іде, а іншому: “Прийди”, – і він приходить, а рабові своєму: “Зроби це”, – і він робить». Почувши це, Ісус здивувався і, обернувшись до натовпу, який йшов за Ним, промовив: «Кажу вам: навіть в Ізраїлі Я не знайшов такої віри!» Коли посланці повернулися додому, зна- йшли раба здоровим. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Захоплюючись глибокою вірою сотника, і ми просімо Господа з вірою:

1. Молімося за Святішого Отця, щоб він зумів відродити живу віру у наші дні.
2. Молімося за всіх єпископів та священиків, щоб вони проповідуванням Слова Божого й прикладом власного життя зміцнювали віру Божого народу.
3. Молімося за керівників держав, щоб, дбаючи про матеріальний добробут, вони не забували і про розвиток культури та духовності своїх держав.
4. Молімося за тих, хто з будь-яких причин відійшов від віри, щоб вони повернулися до джерела живої води і знайшли духовне умиротворення.
5. Молімося за померлих, щоб Господь благоволив прийняти їх до свого Царства.
6. Молімося за нас, зібраних навколо Божого вівтаря, щоб наше життя було яскравим свідченням сповідуваної нами віри.

Господи Ісусе, зі смиренням ми повторюємо за сотником слова сьогоднішнього Євангелія: ми не достойні, але промов лише слово, і станемо щасливими; уділи нам свого благословення і зціли наші душі від смерті гріха. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Зглянься, Господи, на наші благання і прийми милостиво жертви Твоїх слуг; † нехай те, що кожен приніс на Твою славу, * послужить всім для спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Яка дорога, о Боже, Твоя ласка: * людські сини під захист крил Твоїх прибігають. (Пс 36 (35), 8)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо Тебе, Господи: нехай дія небесного дару оволоді є нашими душами й тілами, * щоб постійно керувала нами вона, а не наші пристрасті. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:40 Неділя 0 163 Літургія на кожен день, 20 травня, понеділок (біл) Понеділок V Великоднього тижня
Ісус говорить про виконання Його заповідей як конкретний знак любові до Нього. Спаситель вказує дорогу спасіння, тому заповіді мають на меті наше добро. Якщо любимо Ісуса і впевнені в Його любові до нас, то й заповіді для нас не будуть важкими.
Або (біл) довільний спомин св. БЕРНАРДИНА СІЄНСЬКОГО, пресвітера
Св. Бернардин народився у Масса Маріттіма в Тосканії у 1380 році. Вступивши до ордену Францисканців, провів реформу ордену, повертаючись до первісної дисципліни, особливо бідності. Як генеральний вікарій ордену взяв участь у поширенні реформи в Італії. Володіючи даром слова, місіонер плідно працював по всій країні. Поширював молебні до Імені Ісуса. Помер під час апостольської праці в Аквілеї 20 травня 1444 року.
Спільні Меси: про місіонерів (стор. 124)