Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 16 вересня, неділя
18:17 Субота 0 1 245
15-09-2018, 18:17

Літургія на кожен день, 16 вересня, неділя

(зел) ХХIV Неділя звичайного періоду
Наука Ісуса про те, що треба зрікатися себе, і взяти хрест і нести його, підтверджується кожного дня в нашому житті. Все що є дуже цінне, шляхетне, гарне, народжується зазвичай ціною жертви і болю. Хрест – це дорога до Царства Небесного. Не відкидаймо Хреста з нашого життя.


АНТИФОН НА ВХІД
Тим дай мир, о Господи, які Тебе очікують: * нехай виявиться правдивість Твоїх пророків. * Вислухай, Господи, благання Твого слуги * і Твого народу – Ізраїля.

Мовиться «Слава во вишніх»

КОЛЕКТА

Боже, Створителю і Владико Всесвіту, † поглянь на нас і дай нам усім серцем служити Тобі , * щоб ми могли відчути плоди Твоєї милості. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 50, 5-9а
Читання з Книги пророка Ісаї.
Господь Бог відтулив мені вухо, і я не спротивився, назад не сахнувся. Спину мою віддав я тим, які мене били; щоки мої тим, які бороду в мене рвали; обличчя мого не відвертав я від плювків та глузування. Та Господь Бог мені допомагає, тому я не осоромлюся. Тому й тримаю моє обличчя, мов кремінь: я знаю, що не застидаюся. Близько мене Той, хто мене виправдовує. Хто посміє сперечатися зі мною? Станьмо разом! Хто мій супротивник? Нехай наблизиться до мене! Ось Господь Бог мені допомагає, хто мене осудить?  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 116, 1-2. 3-4. 5-6. 8-9
В живих країні йтиму перед Богом.
Я сповнений любові, бо Господь прислухається до голосу мого, *
до мого благання.
Адже Він прихилив до мене своє вухо, *
тож в усі свої дні кликати буду.
Охопили мене смертельні болі, муки шеолу мене спіткали. *
Скорботу і муки знайшов я.
І я прикликав Господнє Ім’я: *
«О Господи! Визволи мою душу!»
Милосердний Господь і праведний: *
наш Бог співчуття має.
Господь охороняє невинних: *
я був принижений, а Він мені дав порятунок.
Ти визволив мою душу від смерті, *
від сліз – мої очі,
а ноги мої – від спотикання. *
Ходитиму перед Господом у живих країні.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Як 2, 14-18
Читання з Послання святого апостола Якова.
Яка користь, брати мої, коли хтось каже, що віру має, а діл не має? Чи віра може його спасти? Коли брат або сестра будуть голі й позбавлені щоденної їжі, а хтось із вас їм скаже: «Ідіть з миром, грійтеся та їжте», але не дасть їм потрібного для тіла, яка з цього користь? Так і віра, коли не має діл, сама по собі є мертвою. Але хтось скаже: «Ти маєш віру, а я маю діла»; покажи мені свою віру без діл, а я покажу тобі віру зі своїх діл.  Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Гал 6, 14
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я не став би хвалитися нічим іншим, як тільки хрестом Господа,
яким для мене розп’ятий світ, а я – для світу.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 8, 27-35

† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу пішов Ісус з учнями до сіл Кесарії Филипової і дорогою розпитував своїх учнів, говорячи їм: «За кого Мене люди вважають?» А вони у відповідь сказали, що одні – за Йоана Хрестителя, інші – за Іллю, ще інші – за одного з пророків. І ще запитав їх: «А ви ж за кого Мене вважаєте?» Обізвався Петро та й каже Йому: «Ти – Христос». Тоді суворо наказав їм, щоб нікому не розповідали про Нього. І Він почав їх навчати, що Людському Синові треба буде багато постраждати, і відцураються від Нього старші, первосвященики та книжники; і вб’ють Його, але через три дні Він воскресне. І слово говорив Він відверто. А Петро відкликав Його вбік і почав перечити Йому. А Він, обернувшись і поглянувши на учнів своїх, докірливо сказав Петрові: «Іди геть від Мене, сатано, бо не думаєш про те, що Боже, а про те, що людське!» І, покликавши людей та своїх учнів, сказав їм: «Хто хоче йти за Мною, нехай зречеться себе самого, візьме свій хрест і йде за Мною. Адже коли хто хоче душу свою спасти, той погубить її, а хто погубить свою душу задля Мене і Євангелія, той спасе її».  Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Господь вимагає від нас зректися самих себе і нести свій хрест; щиро звернімося до Нього з нашими потребами та просімо благодаті витривалості і вірності:

1. Молімося за всіх, хто сповідує віру в Христа, щоб вони перебороли все, що їх ділить, і осягнули повну єдність.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він безустанно зміцнював віру Божого народу, а серця священиків розпалював ревністю заради спасіння всіх людей.
3. Молімося за батьків, щоб вони виховували дітей в духові любові до праці та власних обов’язків.
4. Молімося за дітей та молодь, щоб вони сумлінно вивчали катехизм, а пізнавши Христа, полюбили Його всім серцем.
5. Молімося за померлих, щоб добрий наш Господь помилував їх і благоволив дати їм вічне життя.
6. Молімося за нас, зібраних довкола Господнього вівтаря, щоб ми не лише сповідували віру в Христа, але й ішли за Ним – навіть тоді, коли для цього потрібно зректися себе.

Господи Ісусе, ми разом із Петром визнаємо нашу віру; допоможи нам, щоб ми не лише на словах, але й вчинками давали свідоцтво нашої віри. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Зглянься, Господи, на наші благання і прийми милостиво жертви Твоїх слуг; † нехай те, що кожен приніс на Твою славу, * послужить всім для спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація на неділі Звичайного періоду № 20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Яка дорога, о Боже, Твоя ласка: * людські сини під захист крил Твоїх прибігають. (Пс 36 (35), 8)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Просимо Тебе, Господи: нехай дія небесного дару оволодіє нашими душами й тілами, * щоб постійно керувала нами вона, а не наші пристрасті. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.