Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Кардинал Паролін: 2018 рік Папи Франциска – під знаком молоді і сім’ї
14:00 Четвер 0 1 262
11-01-2018, 14:00

Кардинал Паролін: 2018 рік Папи Франциска – під знаком молоді і сім’їПро це повідомляє Радіо Ватикану.

«Вочевидь, 2018 рік буде позначений особливим зосередженням уваги Церкви на молоді, тобто на очікуваннях, прагненнях, на викликах, які молоді люди повинні долати, на сподіваннях, що носять у своєму серці, а також на їхніх слабкостях і побоюваннях. Отже, – зазначив кардинал Паролін, – це буде важливий рік. І Папа вже звертав на це увагу у своїх промовах під час різдвяного періоду».

На думку державного секретаря, «найінноваційнішим» у підході до справи є «пошуки способів будувати нові взаємини Церкви з молоддю», позначені «парадигмою відповідальності, вільної від будь-яких проявів патерналізму». Церква прагне «дійсно вступити в діалог із молодіжною дійсністю», намагаючись зрозуміти молодь та допомогти їй.

«Водночас, – додав кардинал Паролін, – я б хотів послатися на відому промову Джона Кеннеді з нагоди вступу на посаду президента далекого 1961 року, коли він сказав: “Ви не повинні запитувати, що країна може зробити для вас, але повинні запитати себе, що здатні й повинні зробити для країни”. Вважаю, що таким є також інноваційний підхід Церкви: Папа, Церква запитують молодь, що вони можуть зробити для Церкви, яким може бути їхній внесок у поширення Євангелія сьогодні. Думаю, що молодь зуміє відповісти на це запрошення з властивими їй великодушністю та ентузіазмом».

Як зауважив журналіст, коли йдеться про молодь, думка мимоволі лине й до сім'ї. У серпні в Дубліні відбудеться Всесвітня зустріч сімей – важлива подія, що відбуватиметься через два роки після оприлюднення «Amoris laetitia». Як можна підсумувати сприйняття цього документу й чому він викликав таку жваву дискусію в католицькому світі?

За словами одного з найближчих помічників Святого Отця, відзначення Всесвітнього дня сімей буде важливим етапом саме з огляду на те, що це буде перша така зустріч після оприлюднення документу: «Етап задуми, поглиблення, а також етап розвитку процесу впроваджування в життя вказівок “Amoris laetitia”». На його думку, цей документ також є плодом «нової парадигми Папи Франциска», яку він розсудливо й терпляче впроваджує в життя.

«Правдоподібно, – сказав він, – труднощі, які виникли й досі існують у середовищі Церкви, окрім деяких аспектів, що стосуються змісту, спричинені саме зміною підходу, якої вимагає Папа. Вочевидь, кожна зміна приносить труднощі, але ці труднощі потрібно брати до уваги та старанно долати, шукаючи відповіді, які ставатимуть нагодами для подальшого зростання та поглиблення».

На думку кардинала Пароліна, також і у випадку «Amoris laetitia» бачимо не лише відкриті для сім’ї обійми Церкви, відкритість щодо її проблем у сучасному світі, аби допомогти їй втілювати Євангеліє, але також прохання та запрошення до співпраці, аби родини також могли зробити свій внесок у зростання Церкви.

«Ваша Еміненціє, на березень припадає п’ята річниця обрання Папи Франциска. Однією з характерних рис цього Понтифікату, як знаємо, є процес реформи Курії та не лише її. Як, на Вашу думку, цей процес розвиватиметься в майбутньому?» - на це державний секретар відповів:

«Вочевидь, уже було зроблено важливі кроки вперед. Торік Папа Франциск у промові до Курії уже перераховував всі заходи, що були впроваджені в життя після досліджень, насамперед, із боку Ради Кардиналів. Але мені здається, що в промові є і лейтмотив, який постійно звучить у повчаннях Папи Франциска, коли він говорить про Курію. Там не так йшлося про те, щоб наполягати на структурних реформах, проголошуючи нові закони і правила, роблячи нові призначення, як радше про глибокий дух, яким повинна надихатися кожна реформа Курії, що є також фундаментальним виміром християнського життя: тобто йдеться про навернення».

Останнє запитання стосувалося того, що є найважливішим у візиті Святого Отця до Чилі та Перу, що відбудеться через кілька днів. Кардинал Паролін відповів, що такі візити є, насамперед, зустріччю з місцевою Церквою, з християнською спільнотою. В даному випадку йдеться про живі та активні спільноти, які, зі свого, стоять перед «численними викликами».

«Зверну увагу на два, які особливо лежать на серці Папи. Першим є виклик, пов’язаний із індіанськими народами. І тут треба згадати і про Синод, присвячений Амазанії, нещодавно скликаний Понтифіком на 2019 рік. Отже, яка роль, який вклад цих народів у життя окремих країн, у їхнє суспільство? Іншою темою, до якої Папа є дуже чутливим і до якої він неодноразово повертався, використовуючи доволі гострі слова, є корупція, що чинить перешкоди для розвитку, для подолання бідності та нужди. Думаю, що це буде не проста, але дійсно захоплива подорож», – сказав державний секретар Святого Престолу.

За темою:
Кардинал Паролін про реформи в Церкві
Папа про кліматичні зміни: Необхідні швидкі та ефективні відповіді
Відбулася зустріч Ради Секретаріату Синоду. Продовжено дію анкети для молоді
Новини з Ватикану 10:02 Понеділок 0 140 Бюджет Апостольського Престолу на 2021 рік: показники, обумовлені пандемією Святіший Отець затвердив план видатків і надходжень Апостольської Столиці, що передбачає дефіцит у 50 мільйонів євро. Незважаючи на труднощі, наголошується на тому, що пріоритетом залишається збереження робочих місць.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.