Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск: Хрест – знак поразки і перемоги
13:48 Субота 0 393
15-09-2018, 13:48

Папа Франциск: Хрест – знак поразки і перемоги

14 вересня 2018 року, у свято Воздвиження Всечесного Хреста, Папа Франциск під час проповіді в Домі святої Марти звернув увагу на поразку й піднесення Ісуса Христа, Який узяв на себе гріхи світу.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Поразка Ісуса освітлює наші негаразди

Споглядання Господнього хреста, цього знака християнина, – це споглядання поразки, але водночас і перемоги. У хресті зазнає поразки усе те, що зробив Ісус у житті; у хресті закінчується надія люду, який ішов за Спасителем. «Не біймося споглядати хрест як мить поразки, втрати», – закликав Папа й нагадав, що святий павло в Посланні до филип’ян наголошує на упокоренні та приниженні Христа. Він узяв на Себе наш засуд, увесь наш гріх, увесь гріх світу. Святий Павло не побоявся показати цю поразку Спасителя, адже саме вона здатна освітити наші труднощі, моменти поразки.

Проте хрест – це ще й знак перемоги. В уривку зі старозавітної книги Чисел, призначеному на це свято, йдеться про один із моментів виходу ізраїльського народу з єгипетської неволі, коли євреї, які нарікали на Бога та Мойсея, були покарані гадюками. Ті гадюки вказували на змія, тобто диявола. Але мідний змій, повішений на стовпі, дарував життя. Це було пророцтвом про Ісуса Христа, Який, зійшовши на хрест, узяв на Себе людський гріх і переміг автора гріха, того старозавітного змія. Сатана так втішався у Страсну П’ятницю, що й не зауважив великої пастки, у яку потрапив.

Велика поразка диявола

Як навчають Отці Церкви, диявол, бачачи Ісуса нещасним і знедоленим, «проковтнув» Його, немов голодна риба, що ведеться на приманку, причеплену до гачка. Але він проковтнув також і Христове божество, що й знищило диявола. Хрест став знаком перемоги. Христос підвівся, і тепер диявол зв’язаний, але наближення до нього небезпечне, він може нас знищити.

Потрібно вдивлятись у хрест Ісуса, адже він дає нам сили прямувати вперед. Наше життя прямує вперед із Христом, Воскреслим і Переможцем, Який посилає нам Свого Святого Духа. Хрест навчає нас, що у житті трапляються й перемоги, і поразки. І потрібно бути терпеливими, коли ми падаємо, коли зазнаємо труднощів, навіть перед обличчам наших гріхів, адже Господь заплатив за нас. Мусимо просити в Господа прощення й ніколи не дозволяти, щоб злий дух нас звів.

Папа Франциск заохотив усіх присвятити кілька хвилин спогляданню Господнього хреста, який маємо вдома чи на вервиці, та роздумам про нього як про знак нашої поразки і нашої перемоги.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий