Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 3 листопада, п`ятниця

Літургія на кожний день. 3 листопада, п`ятниця

(зел) П’ятниця XXX звичайного тижня
Або: (біл) довільний спомин св. МАРТИНА ДЕ ПОРРЕС, монаха

Образливе для Господа Ісуса мовчання фарисеїв – це, на жаль, часто образ нашої поведінки стосовно Господа Бога. Часто ми нещирі у відношенні до Бога, як ті фарисеї. Запросили Ісуса на обід, але не для того, щоб вшанувати Його, але щоб слідкувати за Ним і засуджувати. Часом ми можемо багато говорити на тему мовчання Бога щодо людини – але найчастіше висловлюємося на цю тему в дусі, далекому від прислуховування до голосу Божого. Тож варто подумати про те, що, можливо, це ми мовчимо в стосунку до Бога і не хочемо розпочати діалог, який Він нам пропонує.

Мартин де Поррес народився близько 9 грудня 1579 року в Лімі (Перу). Після здобуття медичної освіти працював фельдшером. Вступив до ордену Домініканців. Усе своє життя опікувався хворими; його терпеливість, лагідність, доброта не мали меж. Особливою турботою він оточував бідних і покинутих, швидко ставши легендарною постаттю. Йому приписували дар зцілення. Суворо постився і багато часу, особливо вночі, проводив у молитві. Дуже шанував Пресвяту Євхаристію. Помер 3 листопада 1639 року.

АНТИФОН НА ВХІД

Хай радується серце тих, що Господа шукають. * Шукайте Господа і Його силу, * шукайте Його обличчя завжди.

КОЛЕКТА

Всемогутній, вічний Боже, примнож нашу віру, надію та любов † і допоможи нам полюбити те, що Ти нам наказуєш, * щоб ми могли осягнути те, що дає спасіння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

Або:

Боже, Ти привів святого Мартина дорогою смирен- ності до небесної слави; † вчини, щоб ми на землі так наслідували його преславний приклад, * щоб заслужили разом із ним бути вознесеними на небо. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Рим 9, 1-5

Читання з Послання святого апостола Павла до римлян

Брати! Істину кажу в Христі, не об­манюю, як свідчить мені моя со­вість у Духові Святому: я маю великий смуток і безу­пин­ний біль у своєму серці! Адже я бажав би сам бути анафемою, відлуче­ним від Христа, задля моїх братів, моїх рідних за тілом, тобто ізраїльтян, яким належить синівство, слава, завіти, законодав­ство, служіння і обітниці. Їхніми є батьки, від них же тілом і Христос, який є Бог над усіма, бла­го­словенний навіки. Амінь.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 147, 12-13. 14-15. 19-20

Єрусалиме, Господа оспівуй!

Хвали Господа, Єрусалиме! *
Сіоне, величай свого Бога!
Адже Він засуви твоїх брам укріпляє, *
всередині тебе синів твоїх благословляє.

Єрусалиме, Господа оспівуй!

Дає мир твоїм границям *
і наповняє тебе достатком пшениці.
Посилає на землю своє Слово, – *
швидко лине Його Слово!

Єрусалиме, Господа оспівуй!

Слово своє Він Якову сповіщає, – *
Ізраїлеві – свої присуди і свої настанови.
Він не вчинив так з жодним народом, – *
присудів своїх Він не дав їм знати.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Йн 10, 27

Алілуя, алілуя, алілуя.
Вівці слу­хаються голосу Мого,
і Я знаю їх, і во­ни йдуть за Мною.

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 14, 1-6

Читання святого Євангелія від Луки
Того часу сталося, що коли в суботу Ісус увійшов у дім якогось начальника з фарисеїв, щоб їсти хліб, то вони стежили за Ним. І ось, перед Ним був один чоло­вік, хворий на водянку. Озвавшись, Ісус сказав до за­кон­ників і фарисеїв: «У суботу го­ди­ться оздоровляти чи ні?» Вони ж мовчали. А Він, доторк­нувшись, оздоровив його й від­пус­тив. І сказав Він їм: «Коли в ко­гось із вас син або віл упаде в криницю, хіба не витягнете відразу ж – у день су­ботній?» Та вони не могли дати відповіді на це.  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Христа, який зцілював хворих, смиренно просімо, щоб і сьо­годні Він зглянувся над усіма стражденними та нещасними і обдарував усіх нас своїми благодатями:

1. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь обдарував його здоров’ям заради блага Церкви і всіх людей.
2. Молімося за хворих, щоб не залишалися без опіки та допомоги.
3. Молімося за лікарів, щоб вони виконували свій обов’язок з любов’ю і жертовністю.
4. Молімося за тих, кого зламала хвороба, щоб молитва і Євха­ристія додали їм сил для несіння свого хреста.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоб Господь простив їм провини і прийняв до сонму святих у своєму Царстві.
6. Молімося в особистих намірах, щоб Господь благоволив виконати їх у своєму великому милосерді.

Господи Ісусе, Ти допомагав кожному, хто страждав і з вірою благав Твоєї допомоги, вислухай наші прохання, які ми з до­вірою склали біля підніжжя Твого вівтаря, і допоможи нам зцілитися від духовних та тілесних недугів. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Просимо, Господи: поглянь милостиво на дари, які ми Тобі складаємо, † нехай ця жертва нашого служіння * примножить Твою славу. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ ЗВИЧАЙНА

Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку ,Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже. Ти в доброті створив людину, * а коли вона заслужила осудження, * відкупив її своїм милосердям * через Христа, Господа нашого. Через Нього Твою велич прославляють Ангели, * їй поклоняються Господства і благоговіють перед нею Сили, * а небеса та їхні мешканці і блаженні Серафими разом з ними радіють. Вчини, просимо, щоб і наші голоси приєдналися до них, смиренно взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Радітимемо Твоєму спасінню, * і йменням нашого Бога возвеличимось! (Пс 20 (19), 6)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Просимо, Господи: нехай Твоє таїнство вчинить в нас те, що воно означає, † щоб ми осягнули в повноті те, * що нині звершуємо у знаках.  Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит Літургія на кожен день, 4 листопада, неділя (зел) XXХI Неділя звичайного періоду
Як не дивно, але в заповіді любові не написано про те, щоб любити усіх на світі, лише любити ближнього свого. Хоч Святе Писання заохочує до постави любові, яка огортає всіх, однак в самій заповіді маємо наказ любити ближнього. Набагато легше любити дітей в Африці, або ескімоса на Алясці, ніж свого сусіда, або тещу, або начальника на роботі. Легше нам мати 300 – 400 друзів у «Фейсбук», ніж відважитися порозмовляти з тим, хто є поруч. Цікаво, а чого більше Господь прагне?