Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Цей день в історії Католицької Церкви: короновано Піпіна Короткого
15:16 Вівторок 0 1 497
9-10-2018, 15:16

Цей день в історії Католицької Церкви: короновано Піпіна Короткого

9 жовтня 754 року – Папа Римський Стефан ІІІ (752-757) коронував імператорською короною Піпіна Короткого (751-768), короля франків.
750 року правитель Бургундії, Нейстрії і Провансу Піпін Короткий переміг свої ворогів і став володарем єдиної Франкської держави. Його влада була практично королівська, а все-таки без благословення Папи Римського королем Піпін не був. Це робило його становище хистким. Переговори з Папою Захарієм ні до чого не призвели, проте 752 року доля всміхнулася франкському володареві: Папою Римським став Стефан ІІІ. На його владу зазіхав король лангобардів Айстульф, який завоював територію Равенського екзархату й погрожував усунути самого Понтифіка.

753 року Папа таємно прибув до Піпіна в Понтіон. Правитель Франкської держави та Папа Римський усамітнилися в каплиці, де Стефан ІІІ просив Піпіна вислати війська проти лангобардів. Той урочисто пообіцяв допомогу, і вдячний Понтифік 9 жовтня 754 року помазав на царство Піпіна Короткого та двох його синів у паризькому абатстві Сен-Дені. Крім того, Стефан ІІІ проголосив Піпіпна Короткого патрицієм і захисником Християнської Церкви.

Ця подія мала важливі наслідки не лише для Франкського королівства, яке нарешті отримало законного короля. Армія новоспеченого монарха пішла в наступ на лангобардів і завдала їм нищівної поразки. Равенський екзархат знову повернувся під владу Папи Римського і став основою майбутньої Папської держави.

Павло Зінченко, Католицький Медіа Центр
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.