Католицький медіа-центр римсько-католицьких єпископів України
» » » Літургія на кожний день. 11 жовтня, середа
19:07 Вівторок 0 58
10-10-2017, 19:07

Літургія на кожний день. 11 жовтня, середа

(зел) Середа ХХVIІ звичайного тижня
Або (біл) довільний спомин св. ЙОАНА XXIII, Папи

Сьогодні в Євангелії Христос вчить нас молитися. Але спочатку потрібно Його попросити, так як це зробили учні. Попросили, дивлячись на приклад Йоана Хрестителя. Вони не хотіли відрізнятися від його учнів, але також потребували цього. Вони бачили як молиться Ісус, як багато часу посвячує цьому – усю ніч. Також вони бачили скільки сил Йому дають ці зустрічі з Отцем. Учні прагнули бути подібними до вчителя, хотіли мати такого Духа, як мав Він. Запитаймо себе, чи маємо таке саме прагнення, і чи не варто часом було б просити Ісуса про допомогу.

Анджело Джузеппе Ронкаллі народився 1881 р. на півночі Італії, у містечку Сотто-іль-Монте. 1902 р. він закінчив початкову духовну семінарію в Бергамо, а в 1904 отримав сан священника. Під час війни знаходився на фронті: спочатку як санітар, а потім як капелан. 23 грудня 1944 р. був призначений папським нунцієм в Парижі, а з 1951 став представником Святого Престолу при ЮНЕСКО. Влітку 1952 р. папа Пій ХІІ призначив його кардиналом, а 1953 р. – патріархом Венеції. 28 жовтня 1958 р. кардинала Ронкаллі обрано Папою Римським.  Понтифікат  Йоана XXIII,  що  продовжився  неповних 5 років, визначив новий курс ватиканської політики, яка відповідала новим реаліям і була покликана встановити діалог між різними країнами та конфесіями і покращити соціальне становище вірян у різних регіонах світу. 25 січня 1959 р. Йоан XXIII скликав Другий Ватиканський Собор. Помер 3 червня 1963 р. Канонізований 27 квітня 2014 р.


АНТИФОН НА ВХІД
Господи, усе підлягає Твої й владі * й ніхто не може противитися Твої й волі. * Бо Ти ж створив усе: * небо і землю, і будь-що існує у небесних просторах. * Ти є Господом Всесвіту.

КОЛЕКТА
Всемогутній, ві чний Боже, щедрість Твоє ї любові перевершує заслуги та сподівання тих, що Тебе благають; † яви нам своє милосердя, * прости гріхи, які  непокоять наше сумлі ння, і дай нам також те, чого ми не осмі люємося просити. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки ві чні.
Або:
Всемогутній  ві чний  Боже,  Ти  схоті в,  щоб  святий Йоан XXIII очолював увесь Твій народ і служив йому словом і прикладом; † за його заступництвом бережи пастирів Твоє ї Церкви разом із дові реною їм паствою * і веди їх стежками ві чного спасі ння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Йон 4, 1-11
Читання з Книги пророка Йони
І запалав Йона гнівом великим і почав молитися до Господа, і мовив: «О Господи! Хіба ж не це я говорив, бувши ще у моїй країні? Тому ж я й намагався утікати до Таршішу; адже я знав, що Ти – Бог милостивий і милосердний, довготерпеливий і многомилостивий, й уболіваєш над злом. Тож візьми, благаю, Господи, тепер у мене мою душу, бо ліпше мені вмерти, аніж жити». А Господь сказав: «Чи ж слушно ти розсердився?» Вийшов Йона з міста й сів зі східного боку міста. Зробив він собі там халупку, й сів під нею у холодку, визираючи, що станеться з містом. А Господь Бог виростив тикву й вона знялась над Йоною, щоб була тінь над його головою та щоб позбавити його досади. Йона вельми зрадів тикві. Але другого дня, як почала зоря зоріти, звелів Бог черв’якові, й він підточив тикву й вона всохла. А як зійшло сонце, послав Бог посушний східній вітер, і сонце вдарило у голову Йоні так, що він зомлів, тож і побажав сам собі смерті, кажучи: «Ліпше мені вмерти, аніж жити». Бог промовив до Йони: «Чи слушно ти розсердивсь із-за тикви?» Він відповів: «Я розсердився через тикву так слушно, хоч би й умерти». Тоді Господь сказав: «Тобі жаль тикви, дарма що ти не порався коло неї й не зростив її, – що за одну ніч виросла і за одну ніч пропала. А Мені б то не жаль було Ніневії, великого міста, в якому живе більше ста двадцяти тисяч душ, що не вміють розрізнити правиці від лівиці, – й худоби безліч?»  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 86, 3-4. 5-6. 9-10
Бог милосердний, довготерпеливий.
Помилуй мене, Господи, *
бо до Тебе весь день я волаю.
Розвесели душу раба свого, *
бо до Тебе, Господи, підношу я душу свою.

Бог милосердний, довготерпеливий.

Адже Ти, Господи, добрий і прощаєш, *
Ти багатомилостивий до всіх, які до Тебе кличуть.
Господи, вислухай мою молитву *
і будь уважний до голосу мого благання.

Бог милосердний, довготерпеливий.

Всі народи, які Ти створив, прийдуть †
і поклоняться перед Тобою, Господи, *
і прославлять Твоє Ім’я,
оскільки Ти великий і чиниш дивовижне. *
Ти – Бог єдиний!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Рим 8, 15 бв
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ми одержали Ду­ха синівства,
яким кличемо: «Ав­ва, Отче!»

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 11, 1-4
Читання святого Євангелія від Луки
Сталося, що Ісус молився в одному місці, а коли закінчив, то один з Його учнів сказав Йому: «Гос­поди, навчи нас молитися, як і Йоан навчив своїх учнів». Він же промовив до них: «Коли молитеся, то кажіть: Отче, нехай святиться Ім’я Твоє; нехай прийде Царство Твоє; хліб наш насущний дай нам кож­ного дня, і прости нам гріхи наші, як і ми са­мі прощаємо кожному борж­ни­кові нашому, і не введи нас у спо­ку­су». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос навчив нас молитви до Всемогутнього Отця, тож просімо у Нього потрібних дарів:

1. Молімося за Папу, щоб він, осяяний світлом Божої мудрості, керував Церквою і освітлював людству дорогу до спасіння.
2. Молімося за священиків, щоб вони укріплювали віру й любов віруючих власним словом і прикладом.
3. Молімося за народи, які потерпають від голоду, щоб вони одержали необхідну допомогу.
4. Молімося за ворогуючих, щоб вони пробачили один одному заради християнської любові до ближнього.
5. Молімося за померлих, щоб Господь зглянувся над ними і дав їм світло вічного життя.
6. Молімося за всіх нас, щоб наші молитви були щирими, а вчинки згідні з нашими молитвами.

Господи Ісусе, Ти навчаєш людей єднати любов до Бога з любов’ю до ближнього, вислухай наші молитви і вчини, щоб, люблячи Тебе, ми любили і чинили добро кожній людині. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми Тобою встанов- лену жертву † і святими тайнами, які ми звершуємо як Твої слуги, * доверши в нас справу спасіння та освячення. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку ,Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже. Ти в доброті створив людину, * а коли вона заслужила осудження, * відкупив її своїм милосердям * через Христа, Господа нашого. Через Нього Твою велич прославляють Ангели, * їй поклоняються Господства і благоговіють перед нею Сили, * а небеса та їхні мешканці і блаженні Серафими разом з ними радіють. Вчини, просимо, щоб і наші голоси приєдналися до них, смиренно взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Благий Господь до того, хто Його чекає; * до душі, яка Його шукає. (Пл. Єр 3, 25)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, вчини, щоб участь у цьому таїнстві втамувала голод і спрагу нашої душі * та перемінила нас у Христа, котрого ми прийняли. Котрий живе і царює на віки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий