Католицький медіа-центр римсько-католицьких єпископів України
» » » Літургія на кожний день. 10 жовтня, вівторок
19:21 Понеділок 0 89
9-10-2017, 19:21

Літургія на кожний день. 10 жовтня, вівторок

(зел) Вівторок ХХVIІ звичайного тижня

Скільки разів людина повторює помилку Марти, сестри Марії – замкнений трикутник поведінки. Спочатку хоче служити, потім почувається використаною, недооціненою та непоміченою, і зрештою нападає на своїх найближчих і тих, кому хоче служити. Такий спосіб поведінки часто присутній в нашому житті. Але Марта є прикладом і в тому, що почула та прийняла виклик  Ісуса  –  стала  Його  ученицею,  з  добротою  та  не  нападаючи  на інших.

АНТИФОН НА ВХІД
Господи, усе підлягає Твої й владі * й ніхто не може противитися Твої й волі. * Бо Ти ж створив усе: * небо і землю, і будь-що існує у небесних просторах. * Ти є Господом Всесвіту.

КОЛЕКТА
Всемогутній, ві чний Боже, щедрість Твоє ї любові перевершує заслуги та сподівання тих, що Тебе благають; † яви нам своє милосердя, * прости гріхи, які  непокоять наше сумлі ння, і дай нам також те, чого ми не осмі люємося просити. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Йон 3, 1-10
Читання з Книги пророка Йони
Надійшло слово Господнє до Йони вдруге: «Встань, іди в Ніневію, у те велике місто, й проповідуй йому те, що Я скажу тобі». Устав Йона й пішов у Ніневію, за Господнім словом. Ніневія ж була надзвичайно велике місто: на три дні ходи. І Йона почав входити в місто, один день ходи. Він об’явив, кажучи: «Ще сорок днів, і Ніневія буде зруйнована». І повірили ніневітяни Богові: оголосили піст і понадягали веретища, від найбільшого до найменшого. Вістка про це дійшла до ніневійського царя; він устав зі свого престолу, скинув одежу з себе, покрився веретищем і сів на попелі. Далі, на наказ царя і його вельмож, було голосно оповіщено в Ніневії: «Ні людина, ні скотина, ні воли, ні вівці – нічого не сміють їсти, ні споживати, та й води не сміють пити. Та щоб усі – від людини до скотини – понакривались веретищами й чимдуж взивали до Бога, і щоб кожен покинув свою нікчемну поведінку й насильство рук своїх. Хто знає, чи Бог іще не повернеться та не роздумає й не відверне від нас палаючий гнів свій, тож ми й не загинемо?» Побачив Бог їхні вчинки, що вони відвернулись від своєї нікчемної поведінки, й роздумався щодо лиха, яке Він погрожував їм учинити, – і не вчинив його.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 130, 1-2. 3-4аб. 5-6. 7-8
Як гріх згадаєш, хто встоїться, Боже?
З глибини я кличу до Тебе, Господи. *
Господи, почуй мій голос.
Нехай Твої вуха будуть уважні *
до голосу мого благання.

Як гріх згадаєш, хто встоїться, Боже?

Якщо, Господи, будеш зважати на беззаконня, *
то хто, Господи, встоїться?
Адже в Тебе є прощення, *
щоб мали страх перед Тобою.

Як гріх згадаєш, хто встоїться, Боже?

Більше, ніж вартовий на ранок, *
нехай на Господа надіється Ізраїль,
адже в Господа – милосердя, +
і велике визволення – в Нього. *
Він викупить Ізраїля від всякого його беззаконня.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Лк 11, 28
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні ті, які слухають Боже слово
і його зберігають!

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 10, 38-42
Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус cам уві­йшов до якогось села, то одна жін­ка на ім’я Марта прийняла Його. Мала вона сестру, котра звалася Марією, яка, сівши біля ніг Господа, слухала Його слова. А Марта клопоталася різним приготуванням; тож спинившись, сказала: «Господи, чи Тобі байдуже, що моя сестра залишила мене саму служити? Скажи їй, щоб мені допо­могла». У відповідь Господь сказав їй: «Марто, Марто, ти журишся і клопо­чешся багато чим, а потрібне – одне. Марія ж вибрала кращу частку, яка не від­береться від неї».  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Ідімо з молитвою до Христа, нашого Вчителя і Спаса, та просімо у Нього благодатей істинної побожності та релігійності:
1. Молімося за святу Церкву, щоб Господь завжди опікувався нею і вів дорогою спасіння.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб світ почув його голос і всі людські серця відкрилися для Христа.
3. Молімося за Україну, щоб добрий Господь беріг її у своєму мирі і обдаровував наш народ необхідними благодатями.
4. Молімося за всіх віруючих, щоб своїми словами та вчинками вони були для сучасного світу істинними свідками Євангелія.
5. Молімося за померлих, щоб Господь після суєтності цього світу нагородив їх вічним блаженством Небесного Царства.
6. Молімося за нас, щоб ми духовно вдосконалювалися і зростали у святості та Божих чеснотах.

Господи наш Ісусе Христе, Ти навчав людство уникати марноти цього світу і збирати скарби небесні, вислухай наші молитви і вдихни у нас нового духа – духа прагнення до Тебе. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми Тобою встановлену жертву † і святими тайнами, які  ми звершуємо як Твої  слуги, * доверши в нас справу спасі ння та освячення. Через Христа, Господа нашого.


Префація звичайна
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку ,Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже. Ти в доброті створив людину, * а коли вона заслужила осудження, * відкупив її своїм милосердям * через Христа, Господа нашого. Через Нього Твою велич прославляють Ангели, * їй поклоняються Господства і благоговіють перед нею Сили, * а небеса та їхні мешканці і блаженні Серафими разом з ними радіють. Вчини, просимо, щоб і наші голоси приєдналися до них, смиренно взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Благий Господь до того, хто Його чекає; * до душі, яка Його шукає. (Пл. Єр 3, 25)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, вчини, щоб участь у цьому таїнстві втамувала голод і спрагу нашої душі * та перемінила нас у Христа, котрого ми прийняли. Котрий живе і царює на віки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий