Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Освячення Ікони Матері Божої, Покровительки Європи, у Харківському кафедральному соборі
11:30 Вівторок 0 235
6-11-2018, 11:30

Освячення Ікони Матері Божої, Покровительки Європи, у Харківському кафедральному соборі

4 листопада 2018 року, в першу неділю листопада, в Харківському кафедральному соборі Успіння Діви Марії традиційно відбулася молитва поклоніння Пресвятим Дарам.
Як розповідає Агнес Наталія Кубанська, на недільну Месу зібралися не тільки парафіяни, а й католики-вірмени з усіх харківських парафій, тому що на Святій Літургії разом з владикою Станіславом Широкорадюком служив о. Генрик Блащик, Генеральний вікарій католиків-вірмен Центральної Європи. Також співслужили о. Франс Пітзал і абат о. Ноткер Хіелг OCB з Німеччини.


Собор Успіння Діви Марії обрали для ікони Марії, Матері Європи, яку привезли священики з Німеччини. Ця ікона перебуватиме в каплиці та буде розташована ліворуч від вівтарної частини.


Звертаючись до присутніх, абат о. Ноткер Хіелг OCB сказав: «Для християнської Європи настали важкі часи випробувань». Тому небайдужі до цієї проблеми священики та вірні освячують і встановлюють 12 каплиць на честь Діви Марії, Покровительки Європи, в європейських країнах. Перша така каплиця з'явилася в Німеччині.


Отець Ноткер показав пам'ятну дошку, на якій зображені дванадцять зірок і напис «Каплиця Марії, Матері Європи», яка тепер буде розташована над входом до вірменської каплиці.


Владика Станіслав, о. Франс Пітзал і абат о. Ноткер Хіелг OCB після Служби Божої освятили ікону Матері Божої Матері Європи.

В Ісусі тече кров Марії, бо вона – Його Мати. Хто не шанує Марію як Матір Христа, не може щиро шанувати Ісуса. На Її голові дванадцять зірок. Уже в десяти державах Європи встановлені каплиці з іконами Марії, Матері Європи, й Україна стала десятою з них. Залишилося ще дві держави.


На закінчення Меси єпископ Станіслав Широкорадюк традиційно благословив усіх дітей, які зібралися навколо вівтаря.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 22:57 Неділя 0 172 Кардинал Пітер Тарксон заспівав для бездомних у Києві Сьогодні, 18 листопада, в Києві в Монастирі сестер Місіонерок любові (сестер Матері Терези) на святкування Дня бідних завітав кардинал Пітер Тарксон. Його Еміненція поспілкувався з бездомними підопічними релігійної місії Caritas-Spes Україна і заспівав пісню  “Follow me where I go” -  “Слідуй за мною, куди я іду”. Кардинал, сказав, що  хоче за допомогою пісні виразити любов Святішого Отця до всіх присутніх.