Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Молитва за померлих на Волині
18:00 Понеділок 0 94
5-11-2018, 18:00

Молитва за померлих на Волині

Листопад – час, коли Господь обдаровує нас особливою можливістю допомогти нашим померлим, молячись та жертвуючи Месу за них. Відвідуючи на кладовищах могили близьких і дорогих нам людей, вшановуємо їхню пам’ять. «Цвинтар – це, за словами єпископа Віталія Скомаровського, сказаними у суботу, 3 листопада 2018р., на кладовищі у с. Гаразджа, що поблизу Луцька, — також місце роздумів над власним життям». Тут, у найбільшому місці поховання лучан, зібралися на поминальну Святу Літургію віряни на чолі з ординарієм Луцької дієцезії єпископом Віталієм Скомаровським та настоятелем Луцької кафедральної парафії свв. Апостолів Петра і Павла о. кан. Павлом Хом’яком й вікарієм о. Романом Власюком.
Єпископ, звертаючись до присутніх словами проповіді, сказав, що часто людина губиться у пошуках Божої волі і Його плану щодо її життя, а Бог для людини планує і прагне лише одного – щоб вона була щасливою. Проте, щастя не осягнути, якщо чинити всупереч тому, що Бог називає добром і яке, як моральний закон, вписане у наше сумління і закладене у Божих заповідях. Куди йдемо, як живемо – так, як хоче Бог, чи ні? Коли будемо жити, наслідуючи добро, а не зло, реалізуючи свої мрії і найглибші прагнення у єдності з Господом, використовуючи свої здібності, але й пам’ятаючи про свої обмеження, то нам не буде страшно залишити своє тіло – тут чи деінде на землі.


Після Літургії відбулася процесійна молитовна хода, під час якої молилися за померлих, спочиваючих на цьому кладовищі, за похованих на інших цвинтарях, у невідомих місцях або безвісти зниклих, а також полеглих на війні.


Служба Божа й молитовна хода відбувалися поблизу цвинтарної каплиці та біля цілого ряду нових поховань – Алеї Героїв, наших воїнів, полеглих під час війни на сході України. Кілька могил були ще зовсім свіжими, а на фото — молоді, зовсім юні обличчя. 


Молячись за померлих, пам’ятаємо й про живих – тих, чия вічність знаходиться під загрозою.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 22:57 Неділя 0 172 Кардинал Пітер Тарксон заспівав для бездомних у Києві Сьогодні, 18 листопада, в Києві в Монастирі сестер Місіонерок любові (сестер Матері Терези) на святкування Дня бідних завітав кардинал Пітер Тарксон. Його Еміненція поспілкувався з бездомними підопічними релігійної місії Caritas-Spes Україна і заспівав пісню  “Follow me where I go” -  “Слідуй за мною, куди я іду”. Кардинал, сказав, що  хоче за допомогою пісні виразити любов Святішого Отця до всіх присутніх.