Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 14 жовтня, субота
19:22 П'ятниця 0 1 174
13-10-2017, 19:22

Літургія на кожний день. 14 жовтня, субота

(зел) Субота ХХVIІ звичайного тижня
Або (черв) довільний спомин св. КАЛІКСТА І, Папи і мученика


Слухаючи слова Христа, іноді ми можемо дивуватися точності Його порівнянь і пояснень. Ми виражаємо свої почуття, прославляючи і благословляючи Його мудрість. Чинячи так, ми часом не дозволяємо, щоб Його слова торкнули нас з середини. Подібно ми чинимо, коли слухаючи якогось проповідника, захоплюємось його красномовством, чекаємо на гарні порівняння та історії, але десь там у глибині серця не приймаємо його слова до себе. Христос застерігає нас від такого підходу. Він прагне, щоб ми не змарнували можливість підпасти під спасенну дію слова.

Св. Калікст походив з сім’ї рабів. Він впорядкував катакомби біля Віа Аппія, а ставши Папою, значно поширив це кладовище, яке з того часу носить його ім’я. Св. Калікст став Папою у 217 році й керував Церквою до 222 року. Він уможливив церковне покаяння і отримання відпущення гріхів тим, кого раніше виключали із Церкви, залишаючи їх Божому суду.

АНТИФОН НА ВХІД
Господи, усе підлягає Твої й владі * й ніхто не може противитися Твої й волі. * Бо Ти ж створив усе: * небо і землю, і будь-що існує у небесних просторах. * Ти є Господом Всесвіту.

КОЛЕКТА
Всемогутній, ві чний Боже, щедрість Твоє ї любові перевершує заслуги та сподівання тих, що Тебе благають; † яви нам своє милосердя, * прости гріхи, які  непокоять наше сумлі ння, і дай нам також те, чого ми не осмі люємося просити. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

Або:
Боже, Ти воздвигнув святого Калікста, Папу, для слу- жі ння Церкві і піклування про померлих ві рних, * зміц- ни нас сві дченням його ві ри, щоб ми, вирвані з неволі гріха, осягнули нетлі нну спадщину. Через Господа на- шого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Йоіл 4, 12-21
Читання з Книги пророка Йоіла.
Так говорить Господь: «Нехай рушають, нехай зійдуть народи в Йосафатову долину! Бо там сяду Я судити всі народи звідусюди. Пускайте в рух серпи, бо жниво доспіло. Ідіть, топчіть, бо винотока повна; кухви переливаються, бо злоба їхня велика! Натовп на натовпі в долині Суду! Бо близько день Господній у долині Суду! Сонце й місяць почорніли, світло зір гасне. І загримить Господь із Сіону, дасть голос свій почути з Єрусалима, і затремтить земля й небо! Але Господь буде прибіжищем для свого люду, і фортецею для дітей Ізраїля. Ви зрозумієте тоді, що Я – Господь, Бог ваш, що живу на Сіоні, Моїй святій горі. Єрусалим буде святим місцем і чужинці не переходитимуть більш через нього. Того часу гори закапають вином солодким, а горби молоком тектимуть, і всі потоки у Юдеї потечуть водою. Джерело з дому Господнього проб’ється і зрошуватиме Шіттім-долину. Єгипет румовищем стане, Едом – безлюдним диким краєм за насильство над синами Юди; за те, що неповинну кров на їхній землі пролили. Юда ж буде заселений повіки, і Єрусалим від роду і до роду. Я відплачу їхню кров, без кари не залишу. І Господь житиме на Сіоні».  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 97, 1-2. 5-6. 11-12
Праведні серцем, в Господі радійте.
Господь воцарився: хай земля звеселиться! *
Нехай численні острови зрадіють!
Хмара й темрява навколо Нього, *
праведність і справедливість – основа Його престолу.

Гори, наче віск, розтопилися від присутності Господа, *
від обличчя Господа землі всієї.
Небеса сповістили Його правду, *
і всі народи побачили Його славу.

Світло для праведника сяє, *
радість – для праведних серцем.
Радійте, праведні, в Господі, *
пам’ять Його святості славте.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Лк 11, 28
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні ті, які слухають Боже слово
і його зберігають!

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 11, 27-28
Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу, коли Ісус говорив, якась жінка з натовпу, підвищивши голос, сказала Йому: «Блаженна утроба, яка носила Тебе, і груди, які Ти ссав!» А Він відказав: «Дійсно блаженні ті, які слухають Боже слово і бережуть його!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
За заступництвом Пресвятої Діви Марії просімо у Господа Бога благодаті вірного виконання Його волі:

1. За заступництвом Марії, Матері Церкви, просімо про здоров’я і сили для Святішого Отця.
2. В день Захисника України просімо за заступництвом Марії, Матері всіх людей про мир для нашої Батьківщини.
3. За заступництвом Марії, Утішительки засмучених, просімо про здоров’я та терпеливість для хворих і стражденних.
4. За заступництвом Марії, Покрови України, молімося про опіку для захисників нашої Вітчизни.
5. За заступництвом Марії, Заступниці грішників, просімо про прощення гріхів усім померлим.
6. За заступництвом нашої Непорочної Матері просімо для всіх нас благодаті істинно праведного і безгрішного життя.

Вислухай, Отче, прохання свого народу, який з довірою покладається на заступництво Матері Твого Єдинородного Сина, і безустанно допомагай нам. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми Тобою встанов- лену жертву † і святими тайнами, які ми звершуємо як Твої слуги, * доверши в нас справу спасіння та освячення. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку ,Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже. Ти в доброті створив людину, * а коли вона заслужила осудження, * відкупив її своїм милосердям * через Христа, Господа нашого. Через Нього Твою велич прославляють Ангели, * їй поклоняються Господства і благоговіють перед нею Сили, * а небеса та їхні мешканці і блаженні Серафими разом з ними радіють. Вчини, просимо, щоб і наші голоси приєдналися до них, смиренно взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Благий Господь до того, хто Його чекає; * до душі, яка Його шукає. (Пл. Єр 3, 25)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, вчини, щоб участь у цьому таїнстві втамувала голод і спрагу нашої душі * та перемінила нас у Христа, котрого ми прийняли. Котрий живе і царює навіки вічні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.