Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 6 жовтня, п`ятниця
19:04 Четвер 0 665
5-10-2017, 19:04

Літургія на кожний день. 6 жовтня, п`ятниця

(зел) П’ятниця ХХVI звичайного тижня
Або (біл) довільний спомин св. БРУНО, пресвітера

Скільки разів людина мусить визнати, що має затверділе серце, особливо тоді, коли маємо прийняти зауваження від інших. А особливо тоді, коли йдеться про людину, яка нам не подобається. Серце тоді залишається затверділим, хоча ми отримуємо добру пораду. Просімо Господа, щоб нам пом’якшив серце при отриманні порад та повчань, щоб і ми не мусили колись почути: біда вам!

Св. Бруно народився в Кельні близько 1035 року. Закінчивши навчання у Паризькому університеті, він став каноніком у Кельні, а з часом в Реймсі. Залишивши світ, він заснував у диких пустирях Шартрез під Греноблем суворий орден Картезіанців, що був присвячений покаянню і молитві. Папою Урбаном ІІ, своїм старшим учнем, він був викликаний до Риму, де провів чотири роки. Отримавши дозвіл повернутися до контемпляційного життя, він заснував другий монастир свого ордену в Ля Тор у Калабрії, де й помер 6 жовтня 1101 року.

АНТИФОН НА ВХІД
І все, що Ти наві в на нас, Господи, усе, що Ти вчинив єси нам, * – Ти присудом учинив правдивим, * бо згрішили ми, від Тебе відступивши, * й заповідей Твої х не слухали. * О Господи, дай славу І мені Твоєму! * Але обходься з нами за Твоєю лагідністю і за Твоєю милістю великою. (Дан 3, 31. 29. 43. 42)

КОЛЕКТА
Боже, Ти великим пробаченням і милосердям являєш повноту своє ї всемогутності; † помнож над нами свою благодать, * щоб ми, прямуючи до Твої х обі тниць, стали сопричасниками небесних благ. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

Або:
Боже, Ти покликав святого Бруно до служіння Тобі на самоті; † дай нам за його заступництвом таку благодать, * щоб ми серед мінливостей цього світу завжди прагнули Тебе. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Вар 1, 15-22
Читання з Книги пророка Варуха
Господу, Богу нашому, належить справедливість, а нам – сором на обличчях наших, як воно й є нині, – юдеям, мешканцям Єрусалиму, царям нашим, князям нашим, священикам нашим, пророкам нашим та батькам нашим, бо ми згрішили перед Господом; ми були неслухняні супроти Нього, не слухалися голосу Господа, Бога нашого, щоб ходити за заповідями, що Господь дав нам. Від того дня, коли Господь вивів з Єгипетського краю батьків наших, аж понині, були ми неслухняні супроти Господа, Бога нашого, й відвертались, не слухалися Його голосу. Тому й упали на нас нещастя та прокляття, які Господь заповів через Мойсея, слугу свого, того дня, коли вивів був батьків наших з Єгипетського краю, щоб дати нам землю, що тече молоком та медом, як воно й є нині. Ми не послухалися голосу Господа, Бога нашого, згідно з усіма словами пророків, яких Він послав до нас. Кожний з нас пішов за забаганками свого лихого серця, щоб служити іншим богам та чинити зло перед очима Господа, Бога нашого. Слово Боже.


РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 79, 1-2. 3-4. 5 і 8. 9
Звільни нас, Боже, ради свого Ймення.


Боже, прийшли народи до спадщини Твоєї, *
осквернили Твій святий храм, перетворили Єрусалим на руїни!
А трупи рабів Твоїх покинули на поживу птахам небесним, – *
тіла Твоїх праведних – земним тваринам.

Звільни нас, Боже, ради свого Ймення.

Пролили, наче воду, їхню кров навколо Єрусалима – *
і не було кому поховати.
Ми стали посміховиськом для сусідів наших, *
предметом глуму та наруги для тих, хто довкола.

Звільни нас, Боже, ради свого Ймення.

Звільни нас, Боже, ради свого Ймення.
Доки, Господи, залишати­мешся в гніві? Невже навіки? *
Доки палатиме, наче вогонь, Твоя ревність?
Не нагадуй нам про гріхи предків. †
Нехай якнайшвидше піде попереду нас Твоє милосердя, *
бо ми стали надто нужденні.

Звільни нас, Боже, ради свого Ймення.

Поможи нам, Боже, наш Спасителю, *
задля слави Імені Твого;
визволи нас, прости гріхи наші *
задля Імені Твого.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Пор. Пс 95, 8аб
Алілуя, алілуя, алілуя.
Сьогодні не робіть закам’янілими серця ваші,
але слухайте голос Господній.

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 10, 13-16
Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав: «Горе тобі, Хоразине! Горе тобі, Витсаїдо! Бо якби в Тирі й Сидоні ста­лися чудеса, які сталися у вас, во­ни вже давно покаялися б, сидя­чи у волосяниці та в попелі. Однак Тиру й Сидону на суді буде легше, ніж вам. А ти, Капернауме, хіба до неба піднесешся? До аду зійдеш! Хто слухає вас, – той Мене слу­хає, а хто гордує вами, Мною гордує; хто ж гордує Мною, гордує Тим, хто послав Мене». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Смиренно просімо Господа явити всім нам своє милосердя і, незважаючи на нашу невірність, прийти нам на допомогу:

1. Молімося за святу Церкву, щоб вона сміливо проповіду­вала світу потребу покаяння.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоб вона перемогла духов­ну байдужість у ставленні до праці та суспільного блага.
3. Молімося за нашу молодь, щоб вона стояла на варті духов­ності в особистому і громадському житті.
4. Молімося за подружжя, яким загрожує розлучення, щоб вони у молитві та святих таїнствах віднайшли дар миру й любові.
5. Молімося за померлих, нехай Господь дасть їм світло віч­ного життя.
6. Молімося за нас самих, щоб ми достойно використовували даровані нам благодаті і своїм праведним життям допома­гали ближнім наблизитись до Господа Бога.

Просимо Тебе, Всемогутній Боже: вислухай милостиво наші молитви, визволи нас із тенет гріха та вбережи нас від спо­кус. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Милосердний Боже, прихильно прийми нашу жертву * і вчини, щоб вона відкрила для нас джерело всякого благословення. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯЗВИЧАЙНА (41)
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку ,Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже. Ти в доброті створив людину, * а коли вона заслужила осудження, * відкупив її своїм милосердям * через Христа, Господа нашого. Через Нього Твою велич прославляють Ангели, * їй поклоняються Господства і благоговіють перед нею Сили, * а небеса та їхні мешканці і блаженні Серафими разом з ними радіють. Вчини, просимо, щоб і наші голоси приєдналися до них, смиренно взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Згадай слузі  Твоєму Твоє слово, Господи, * в якому Ти подав мені  наді ю. * Оце моя відрада в моїм горі.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, нехай небесна тайна відновить наші душі й тіла, † щоб ми, проголошуючи смерть Того, з ким співстраждаємо, * могли стати співспадкоємцями Його слави. Котрий живе і царює навіки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий