Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Літургія на кожний день. 1 жовтня, неділя
19:08 Субота 0 311
30-09-2017, 19:08

Літургія на кожний день. 1 жовтня, неділя

(зел) XXVI Неділя звичайного періоду (Початок  Тижня  Милосердя) (зел)



Притча про двох синів дещо нагадує нам іншу притчу про блудного сина (Лк 15, 11 – 32). Там також маємо двох синів у одного батька. Один з них був завжди у батьківському домі, виконував заповіді, але… не мав близьких відносин з батьком. Інший розтратив маєток, але навернувся і досвідчив милосердя Отця. В Євангелії від Матея один з синів говорить «не хочу», але йде і працює у батьківському винограднику, інший говорить «Я іду», але не пішов. Маємо перед собою розпорядження своєю волею. Перший волю Отця поставив понад свою власну, другий – навпаки. Перший Син – образ Христа, який у Гетсиманському саду говорить: Не Моя, лише Твоя воля нехай станеться! Де сьогодні бачиш себе?

АНТИФОН НА ВХІД
І все, що Ти наві в на нас, Господи, усе, що Ти вчинив єси нам, * – Ти присудом учинив правдивим, * бо згрішили ми, від Тебе відступивши, * й заповідей Твої х не слухали. * О Господи, дай славу І мені Твоєму! * Але обходься з нами за Твоєю лагідністю і за Твоєю милістю великою. (Дан 3, 31. 29. 43. 42)

КОЛЕКТА
Боже, Ти великим пробаченням і милосердям являєш повноту своє ї всемогутності; † помнож над нами свою благодать, * щоб ми, прямуючи до Твої х обі тниць, стали сопричасниками небесних благ. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Єз 18, 25-28
Читання з Книги пророка Єзикиїла
Так говорить Господь: «Ви кажете: “Несправедлива путь Господня!” Слухайте, доме Ізраїля! Чи ж то Моя путь несправедлива? Чи ж то не ваші путі несправедливі?  Таж коли праведник відступає від своєї справедливості й чинить кривду, і за те вмирає, то він умирає за кривду, що чинив. Коли ж грішник відвертається від гріхів, які коїв, і чинить суд і правду, він достойний жити. Він роздумався і відвернувсь від усіх своїх переступів, які накоїв; він певно буде жити, він не вмре». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 25, 4-5. 6-7. 8-9
Згадай, о Боже, своє милосердя.

Господи, відкрий мені свої дороги – *
навчи мене ходити Твоїми стежками.
Провадь мене згідно із правдою своєю †
і навчай мене, бо Ти Бог – мій Спаситель, *
і Тебе весь день я очікую з нетерпінням.

Згадай, о Боже, своє милосердя.

Господи, згадай своє милосердя *
і свою милість, бо вони одвічні.
Не згадуй гріхів моєї молодості й моїх переступів, *
з милосердя Твого згадай мене, о Господи, доброти Твоєї ради.

Згадай, о Боже, своє милосердя.

Господь – добрий і праведний, *
тому навчає тих, які грішать у дорозі.
Він веде у справедливості злиденних *
і навчає своїх шляхів сумирних.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ Флп 2, 1-11 (довге) або 1-5 (коротке)

Читання з Послання святого апостола Павла до филип’ян
Брати! Коли є якась втіха в Христі, ко­ли є якась відрада в любові, коли є якась спільність духа, коли є якесь ми­лосердя і щедрість, доповніть мою радість, щоб ви думали те саме, мали ту саму любов, були однодушні й однієї думки. Нічого не робіть наперекір чи з марнославства, але в покорі вва­жайте одне одного більшим за себе. Нехай кожний дбає не про своє, а про інших. Плекайте в собі ті самі думки, що й у Христі Ісусі. 

Кінець коротшого фрагменту

Він, маючи Божу природу, не вважав посяганням бути рівним Богові, але понизив самого себе, при­йнявши образ раба, постав у подобі людини, і з вигляду був як людина; Він упокорив себе, був слух­ня­ним аж до смерті, й до смерті хрес­ної. Тому й Бог надзвичайно звели­чив Його та дав Йому Ім’я, яке вище всякого іншого імені, аби перед Ім’ям Ісуса покло­нилося кожне коліно – і підне­бес­них, і земних, і підземних; і щоб кожною мовою було визнано, що Ісус Христос – це Господь, для слави Бога Отця. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Йн 10, 27 
Алілуя, алілуя, алілуя.
Вівці слу­хаються голосу Мого,
і Я знаю їх, і во­ни йдуть за Мною.

+ ЄВАНГЕЛІЄ Мт 21, 28-32
Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав первосвященикам і старшим народу: «Як вам  здається? Один чоловік мав двох синів. І прийшовши до першого, сказав: “Сину, іди попра­цюй сьогодні у винограднику!” Той же у відповідь сказав: “Не хочу!” Та пізніше, розкаявшись, пішов. Підійшовши до другого, сказав так само. А той у відповідь промовив: “Я іду, пане”, – але не пішов. Котрий із двох виконав волю батька?»  Кажуть: «Перший!»  Промо­в­ляє до них Ісус: «Воістину кажу вам: митники й розпусниці випере­джа­ють вас до Царства Божого. Бо прийшов до вас Йоан до­ро­гою праведності, та ви не повірили йому, а митники й розпусниці по­вірили йому; ви ж, побачивши це, не покаялися і після, щоб повіри­ти йому!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Людські слова часто виявляються пустими й неправдивими, Слово Боже – завжди істинне; тому з довірою ідімо з наши­ми проханнями до Господа, який обіцяв нам допомогу:

- Молімося за Святішого Отця, щоб його проповіді були почуті усім світом і принесли плоди Господнього миру, злагоди та взаєморозуміння.
- Молімося за всіх віруючих, нехай слова молитви неустан­но супроводжують їхнє життя.
- Молімося за керівників країн, щоб вони завжди дотриму­валися даних обіцянок і дбали про благо довірених їм на­родів.
- Молімося за подружжя, щоб вони перебували у любові і виховували своїх дітей згідно з Євангелієм.
- Молімося за померлих, щоб Господь простив усі їхні земні провини і благоволив обдарувати спадщиною у Небесно­му Царстві.
- Молімося за нас самих, щоб ми дотримувалися Господніх заповідей і своїм праведним життям проповідували Хри­стове Євангеліє нашим ближнім.
Просимо у Тебе, Боже, прощення за те, що наші рішення стільки разів залишалися лише пустими словами і гаряче бла­гаємо Тебе: додавай нам сил, щоб ми вели життя, гідне хри­стиян. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Милосердний Боже, прихильно прийми нашу жертву * і вчини, щоб вона відкрила для нас джерело всякого благословення. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ НА НЕДІЛІ ЗВИЧАЙНОГО ПЕРІОДУ (21)
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. Він, зжалившись над людськими помилками, народився з Діви. * Він стражданнями на хресті визволив нас від вічної смерті, * а воскресиш з мертвих, дав нам життя вічне. Тому з Ангелами й Архангелами, Престолами і Господствами та з усім воїнством небесним * співаємо гімн Твоєї слави, безустанно взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Згадай слузі  Твоєму Твоє слово, Господи, * в якому Ти подав мені  надію. * Оце моя відрада в мої м горі.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, нехай небесна тайна відновить наші душі й тіла, † щоб ми, проголошуючи смерть Того, з ким співстраждаємо, * могли стати співспадкоємцями Його слави. Котрий живе і царює на віки ві чні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:42 Середа 0 115 Літургія на кожен день, 22 лютого, четвер ПРЕСТОЛУ СВ. АПОСТОЛА ПЕТРА (біл) Свято
Видима будівля Католицької Церкви збудована на скелі, якою є апостол Петро і його наступники. Звернімо увагу, що вибір Петра був результатом не так його власної заслуги чи особистих якостей, як Божої ласки, Божого вибору (“не тіло і кров тобі це відкрили, а Мій Отець Небесний”). Тому й для нас сьогодні єдність з Апостольським Престолом не має залежати від нашого особистого ставлення до особи папи римського, хоч його особисті якості, зрозуміло, мають неабияке значення для християнського світу. Єдність з ним і молитовна підтримка у його нелегкому служінні є виконанням Божої волі, є єдністю з Тим, кого він представляє.