Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 1 жовтня, неділя
19:08 Субота 0 631
30-09-2017, 19:08

Літургія на кожний день. 1 жовтня, неділя

(зел) XXVI Неділя звичайного періоду (Початок  Тижня  Милосердя) (зел)Притча про двох синів дещо нагадує нам іншу притчу про блудного сина (Лк 15, 11 – 32). Там також маємо двох синів у одного батька. Один з них був завжди у батьківському домі, виконував заповіді, але… не мав близьких відносин з батьком. Інший розтратив маєток, але навернувся і досвідчив милосердя Отця. В Євангелії від Матея один з синів говорить «не хочу», але йде і працює у батьківському винограднику, інший говорить «Я іду», але не пішов. Маємо перед собою розпорядження своєю волею. Перший волю Отця поставив понад свою власну, другий – навпаки. Перший Син – образ Христа, який у Гетсиманському саду говорить: Не Моя, лише Твоя воля нехай станеться! Де сьогодні бачиш себе?

АНТИФОН НА ВХІД
І все, що Ти наві в на нас, Господи, усе, що Ти вчинив єси нам, * – Ти присудом учинив правдивим, * бо згрішили ми, від Тебе відступивши, * й заповідей Твої х не слухали. * О Господи, дай славу І мені Твоєму! * Але обходься з нами за Твоєю лагідністю і за Твоєю милістю великою. (Дан 3, 31. 29. 43. 42)

КОЛЕКТА
Боже, Ти великим пробаченням і милосердям являєш повноту своє ї всемогутності; † помнож над нами свою благодать, * щоб ми, прямуючи до Твої х обі тниць, стали сопричасниками небесних благ. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Єз 18, 25-28
Читання з Книги пророка Єзикиїла
Так говорить Господь: «Ви кажете: “Несправедлива путь Господня!” Слухайте, доме Ізраїля! Чи ж то Моя путь несправедлива? Чи ж то не ваші путі несправедливі?  Таж коли праведник відступає від своєї справедливості й чинить кривду, і за те вмирає, то він умирає за кривду, що чинив. Коли ж грішник відвертається від гріхів, які коїв, і чинить суд і правду, він достойний жити. Він роздумався і відвернувсь від усіх своїх переступів, які накоїв; він певно буде жити, він не вмре». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 25, 4-5. 6-7. 8-9
Згадай, о Боже, своє милосердя.

Господи, відкрий мені свої дороги – *
навчи мене ходити Твоїми стежками.
Провадь мене згідно із правдою своєю †
і навчай мене, бо Ти Бог – мій Спаситель, *
і Тебе весь день я очікую з нетерпінням.

Згадай, о Боже, своє милосердя.

Господи, згадай своє милосердя *
і свою милість, бо вони одвічні.
Не згадуй гріхів моєї молодості й моїх переступів, *
з милосердя Твого згадай мене, о Господи, доброти Твоєї ради.

Згадай, о Боже, своє милосердя.

Господь – добрий і праведний, *
тому навчає тих, які грішать у дорозі.
Він веде у справедливості злиденних *
і навчає своїх шляхів сумирних.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ Флп 2, 1-11 (довге) або 1-5 (коротке)

Читання з Послання святого апостола Павла до филип’ян
Брати! Коли є якась втіха в Христі, ко­ли є якась відрада в любові, коли є якась спільність духа, коли є якесь ми­лосердя і щедрість, доповніть мою радість, щоб ви думали те саме, мали ту саму любов, були однодушні й однієї думки. Нічого не робіть наперекір чи з марнославства, але в покорі вва­жайте одне одного більшим за себе. Нехай кожний дбає не про своє, а про інших. Плекайте в собі ті самі думки, що й у Христі Ісусі. 

Кінець коротшого фрагменту

Він, маючи Божу природу, не вважав посяганням бути рівним Богові, але понизив самого себе, при­йнявши образ раба, постав у подобі людини, і з вигляду був як людина; Він упокорив себе, був слух­ня­ним аж до смерті, й до смерті хрес­ної. Тому й Бог надзвичайно звели­чив Його та дав Йому Ім’я, яке вище всякого іншого імені, аби перед Ім’ям Ісуса покло­нилося кожне коліно – і підне­бес­них, і земних, і підземних; і щоб кожною мовою було визнано, що Ісус Христос – це Господь, для слави Бога Отця. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Йн 10, 27 
Алілуя, алілуя, алілуя.
Вівці слу­хаються голосу Мого,
і Я знаю їх, і во­ни йдуть за Мною.

+ ЄВАНГЕЛІЄ Мт 21, 28-32
Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав первосвященикам і старшим народу: «Як вам  здається? Один чоловік мав двох синів. І прийшовши до першого, сказав: “Сину, іди попра­цюй сьогодні у винограднику!” Той же у відповідь сказав: “Не хочу!” Та пізніше, розкаявшись, пішов. Підійшовши до другого, сказав так само. А той у відповідь промовив: “Я іду, пане”, – але не пішов. Котрий із двох виконав волю батька?»  Кажуть: «Перший!»  Промо­в­ляє до них Ісус: «Воістину кажу вам: митники й розпусниці випере­джа­ють вас до Царства Божого. Бо прийшов до вас Йоан до­ро­гою праведності, та ви не повірили йому, а митники й розпусниці по­вірили йому; ви ж, побачивши це, не покаялися і після, щоб повіри­ти йому!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Людські слова часто виявляються пустими й неправдивими, Слово Боже – завжди істинне; тому з довірою ідімо з наши­ми проханнями до Господа, який обіцяв нам допомогу:

- Молімося за Святішого Отця, щоб його проповіді були почуті усім світом і принесли плоди Господнього миру, злагоди та взаєморозуміння.
- Молімося за всіх віруючих, нехай слова молитви неустан­но супроводжують їхнє життя.
- Молімося за керівників країн, щоб вони завжди дотриму­валися даних обіцянок і дбали про благо довірених їм на­родів.
- Молімося за подружжя, щоб вони перебували у любові і виховували своїх дітей згідно з Євангелієм.
- Молімося за померлих, щоб Господь простив усі їхні земні провини і благоволив обдарувати спадщиною у Небесно­му Царстві.
- Молімося за нас самих, щоб ми дотримувалися Господніх заповідей і своїм праведним життям проповідували Хри­стове Євангеліє нашим ближнім.
Просимо у Тебе, Боже, прощення за те, що наші рішення стільки разів залишалися лише пустими словами і гаряче бла­гаємо Тебе: додавай нам сил, щоб ми вели життя, гідне хри­стиян. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Милосердний Боже, прихильно прийми нашу жертву * і вчини, щоб вона відкрила для нас джерело всякого благословення. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ НА НЕДІЛІ ЗВИЧАЙНОГО ПЕРІОДУ (21)
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. Він, зжалившись над людськими помилками, народився з Діви. * Він стражданнями на хресті визволив нас від вічної смерті, * а воскресиш з мертвих, дав нам життя вічне. Тому з Ангелами й Архангелами, Престолами і Господствами та з усім воїнством небесним * співаємо гімн Твоєї слави, безустанно взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Згадай слузі  Твоєму Твоє слово, Господи, * в якому Ти подав мені  надію. * Оце моя відрада в мої м горі.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, нехай небесна тайна відновить наші душі й тіла, † щоб ми, проголошуючи смерть Того, з ким співстраждаємо, * могли стати співспадкоємцями Його слави. Котрий живе і царює на віки ві чні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:19 Вівторок 0 55 Літургія на кожен день, 24 жовтня, середа (зел) Середа XXIX звичайного тижня
Сьогодні слово показує нам, як потрібно очікувати на Господа. Це не тільки акт особистої жертви, відмовляючись від сну чи розваг. Очікування виражається також у служінні. Потреба зайнятися іншою людиною відвертає нашу увагу від наших очікувань, минає час і випробовуються наші наміри. Похвала слуги має нас заохотити активно очікувати, щоб ми раптом помітили, що тим, хто нам служить, є сам Христос. Зустріч з живим Христом дає нам сили не тільки служити, але і поширювати всюди Царство.
Або (біл) довільний спомин св. АНТОНІЯ МАРІЇ КЛАРЕТА, єпископа
Св. Антоній Марія Кларет народився в Саленті поблизу Барселони 23 грудня 1807 р. В молодому віці вчився ткацтва. Йдучи за голосом покликання, прийняв духовний сан. Будучи пресвітером, працював у парафіяльному пастирстві, а пізніше був апостольським місіонером в Каталонії та на Канарських островах. У 1849 р. заснував конгрегацію Синів Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії. Незабаром був призначений архієпископом Сантьяго на Кубі та ревно працював над відродженням католицького життя у цій дієцезії. Для християнського виховання дівчат заснував конгрегацію сестер під назвою Марії Непорочної. У 1857 р. його відкликано до Іспанії бути сповідником королеви Ізабели ІІ. Супроводжував її у вигнанні до Франції. Помер у Франції 24 жовтня 1870 року.
Спільні Меси: про місіонерів (стор. 124)


Літургійний зошит 18:17 П'ятниця 0 162 Літургія на кожен день, 20 жовтня, субота (зел) Субота ХХVIІІ звичайного тижня
Святий Йоан Павло ІІ застерігає нас від небезпеки закам’янілості людського серця. «Богохульство проти Святого Духа є гріхом, що чинить людина, яка прагне на підставі вигаданого права перебувати в стані гріха і таким чином відкидає спасіння.» Звернімося до Господа з проханням, щоб наділив нас радикальною щирістю та істинною покорою, особливо під час визнання наших гріхів та провин.