(зел) Вівторок ХХХІ звичайного тижня
Яке завдання я виконую у спільноті учнів Ісуса, тобто у своїй парафії? Я прагну заново довести до власної свідомості та прийняти вже отриманий дар благодаті. Я ж бо був призначений і підготовлений Духом Божим для конкретного завдання: навчання, допомоги іншим, будування, керування, співу або прибирання. Господи, дай мені смиренно і з радістю виконувати завдання, яке Ти мені довірив.
АНТИФОН НА ВХІД
Не покидай мене, о Господи; * мій Боже, не віддаляйсь від мене! * Поспіши мені на допомогу, * Господи, сило мого спасіння! (Пор. Пс 38 (37), 22-23)
КОЛЕКТА
Всемогутній і милостивий Боже, Ти допомагаєш Твої м ві рним гі дно і славно служити Тобі ; * дозволь нам без перешкод прямувати до Твої х обі тниць. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Рим 12, 5-16а
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян
Брати! Ми є одним тілом у Христі, а окремо ми один для одного є членами. Маємо різноманітні дари, згідно з даною нам благодаттю: якщо пророцтво, – то в міру віри; якщо служіння – перебувай у служінні; якщо учитель – у навчанні; коли хто потішає, – потішай, хто подає, – давай у простоті, хто керує, – керуй з ревністю, хто виявляє милосердя, – нехай робить це з привітністю. Любов – нелицемірна. Ненавидьте зло, шукайте добра, любіть один одного по-братерськи, пошаною один одного випереджайте; у наполегливості не лінуйтеся, духом палайте, Господу служіть, радійте надією, труднощі переносьте, перебувайте витривало в молитві; беріть участь у потребах святих, виявляйте гостинність. Благословляйте тих, хто переслідує вас, – благословляйте, а не проклинайте. Радійте з тими, які радіють, і плачте з тими, котрі плачуть. Тримайтеся між собою однієї думки, не мудруйте про високе, але схиляйтеся до покірного. Не вважайте себе мудрими. Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 131, 1. 2-3
Бережи, Боже, душу мою в мирі.
Господи, не пишалося моє серце, *
і не дивилися з погордою мої очі,
я не ганявся за великим *
і недосяжним для мене.
Бережи, Боже, душу мою в мирі.
Хіба ж я не втихомирював і не заспокоював свою душу, як дитину, *
відлучену від грудей матері своєї;
моя душа – як відлучена від грудей дитина. *
Нехай Ізраїль покладає надію на Господа – віднині і довіку!
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Мт 11, 28
Алілуя, алілуя, алілуя.
Прийдіть до Мене, всі втомлені та обтяжені –
і Я вас облегшу!
ЄВАНГЕЛІЄ Лк 14, 15-24
† Читання святого Євангелія від Луки
Того часу один з тих, які сиділи при столі, сказав Ісусові: «Блаженний той, хто їстиме хліб у Божому Царстві». Він же сказав йому: «Один чоловік справляв велику гостину і запросив багатьох; і послав свого раба в час гостини, щоби сказав запрошеним: “Ідіть, бо вже все готове”. І враз усі почали відмовлятися. Перший сказав йому: “Поле купив я, потрібно мені піти й побачити його; благаю тебе, вважай мене за виправданого”. А другий сказав: “Купив я п’ять пар волів і йду випробувати їх; благаю тебе, вважай мене за виправданого”. Ще один сказав: “Я одружився і через те не можу прийти”. Повернувся раб і розповів це своєму панові. Тоді пан, розгнівавшись, сказав своєму рабові: “Мерщій виходь на площі та вулиці міста і приведи сюди вбогих, калік, сліпих, кривих”. І сказав раб: “Пане, сталося так, як наказав ти, і ще є місця”. Та пан рабові сказав: “Вийди на шляхи, на загороди і змушуй увійти, щоб наповнився мій дім. Кажу вам, що жодний з тих раніше запрошених мужів не скуштує моєї вечері”». Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Господа, який сьогодні запросив нас до столу свого Тіла і Крові, смиренно просімо про благодаті, потрібні святій Церкві і нам, її дітям:
1. Молімося, щоб свята Церква осягнула повну єдність і всі брати у вірі змогли разом прославляти Господа.
2. Молімося, щоб країни, де борються з релігією, осягнули свободу віросповідання.
3. Молімося, щоб багаті охоче ділилися з бідними і голодними хлібом насущним.
4. Молімося, щоб вірні, які постійно відмовляються від прийняття святого Причастя подолали гріх і духовне лінивство.
5. Молімося, щоб Господь помилував всіх померлих і обдарував їх повнотою спасіння.
6. Молімося за нас, тут присутніх, щоб Господь прийняв нас на свою трапезу в небесах.
Ісусе Христе, просимо Тебе: допомагай нам вірно виконувати заповіді Твого Євангелія та прийми нас у Небесному Царстві. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, нехай ця жертва стане для Тебе чистою, * а для нас – щедрим даром Твого милосердя. Через Христа, Господа нашого.
ПРЕФАЦІЯ ЗВИЧАЙНА
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. В Ньому Ти схотів усе відновити, * щоб у Його повноті ми змогли взяти участь. * Він, будучи істинним Богом, * принизив себе самого * і кров'ю, пролитою на хресті, приніс мир усьому світу. * Тому Він вознісся над ^сімстворінням * і став Подателем вічного спасіння для всіх Йому угодних. Тому з Ангелами й Архангелами, * Престолами і Господствами та з усім воїнством небесним * співаємо гімн Твоєї слави, безустанно взиваючи: Свят, Свят, Свят...
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти мені стежку життя покажеш, * наповни мене радістю Твого обличчя, Господи.
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: примнож в нас ді ю Твоє ї сили, † щоб ми, поживлені небесними тайнами, * приготувалися отримати ті обі тниці, які несуть Твої дари. Через Христа, Господа нашого.
1 комментарій
Ми знаємо, що світ є таким яким він є, багато в ньому несправедливості, гріха. Здавалося б, що всі ці люди можуть взяти себе в руки, навернутись, покаятись. Ми бачимо необхідність покаяння всіх навколо, але можемо не бачити її у себе. Але ж ми кращі від інших. Без покаяння, без Божої благодаті, без Його милосердя на нас всіх чекає лише одне – суд та смерть. Початок навернення – це визнання того, що ми, як безплідна смоківниця, яка сама з себе не зродить жодного плоду – ми потребуємо Бога, Його милості, та Його терпіння.
Сьогоднішній день Великого Посту відкриє перед нами важливий мотив навернення: вкаже ціну нашого спасіння. Як колись несправедливо переслідували пророка Єремію, так тепер Ісус відкриє перед учнями яку несправедливість готовий прийняти на себе ради нашого спасіння. Чи можна знехтувати такою любов’ю? Просімо пробачення наших гріхів.