Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Літургія на кожний день. 7 листопада, вівторок
19:58 Понеділок 0 194
6-11-2017, 19:58

Літургія на кожний день. 7 листопада, вівторок

(зел) Вівторок ХХХІ звичайного тижня

Яке завдання я виконую у спільноті учнів Ісуса, тобто у своїй парафії? Я прагну заново довести до власної свідомості та прийняти вже отриманий дар благодаті. Я ж бо був призначений і підготовлений Духом Божим для конкретного завдання: навчання, допомоги іншим, будування, керування, співу або прибирання. Господи, дай мені смиренно і з радістю виконувати завдання, яке Ти мені довірив.

АНТИФОН НА ВХІД

Не покидай мене, о Господи; * мій Боже, не віддаляйсь від мене! * Поспіши мені на допомогу, * Господи, сило мого спасіння! (Пор. Пс 38 (37), 22-23)

КОЛЕКТА

Всемогутній і милостивий Боже, Ти допомагаєш Твої м ві рним гі дно і славно служити Тобі ; * дозволь нам без перешкод прямувати до Твої х обі тниць. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Рим 12, 5-16а

Читання з Послання святого апостола Павла до римлян
Брати! Ми є одним тілом у Христі, а окремо ми один для одного є членами. Маємо різноманітні дари, згід­но з даною нам благодаттю: якщо про­роцтво, – то в міру віри; якщо служіння – перебувай у служінні; якщо учитель – у навчан­ні; коли хто потішає, – потішай, хто подає, – давай у простоті, хто ке­рує, – керуй з ревністю, хто ви­яв­ляє милосердя, – нехай робить це з привітністю. Любов – нелицемірна. Нена­видьте зло, шукайте добра, любіть один одного по-бра­тер­ськи, пошаною один одного ви­пе­реджайте; у наполегливості не лінуйтеся, духом палайте, Господу служіть, радійте надією, труднощі переносьте, перебувайте витривало в молитві; беріть участь у потребах свя­тих, виявляйте гостинність. Благословляйте тих, хто пе­ре­слідує вас, – благословляйте, а не проклинайте. Радійте з тими, які радіють, і плачте з тими, котрі плачуть. Тримайтеся між собою однієї думки, не мудруйте про високе, але схиляйтеся до покірного. Не вважайте се­бе мудрими. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 131, 1. 2-3

Бережи, Боже, душу мою в мирі.

Господи, не пишалося моє серце, *
і не дивилися з погордою мої очі,
я не ганявся за великим *
і недосяжним для мене.

Бережи, Боже, душу мою в мирі.

Хіба ж я не втихомирював і не заспокоював свою душу, як дитину, *
відлучену від грудей матері своєї;
моя душа – як відлучена від грудей дитина. *
Нехай Ізраїль покладає надію на Господа – віднині і довіку!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Мт 11, 28

Алі­луя, алі­луя, алі­лу­я.
Прийдіть до Мене, всі втомлені та обтяжені –
і Я вас облегшу!

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 14, 15-24

† Читання святого Євангелія від Луки
Того часу один з тих, які си­діли при столі, сказав Ісусові: «Бла­женний той, хто їстиме хліб у Бо­жо­му Царстві». Він же сказав йому: «Один чо­ло­вік справляв велику гостину і за­про­сив багатьох; і послав свого раба в час гос­ти­ни, щоби сказав запрошеним: “Ідіть, бо вже все готове”. І враз усі почали відмовлятися. Перший сказав йому: “Поле купив я, потрібно мені піти й побачити його; благаю тебе, вважай мене за ви­прав­даного”. А другий сказав: “Купив я п’ять пар волів і йду випробувати їх; бла­гаю тебе, вважай мене за виправ­даного”. Ще один сказав: “Я одружився і через те не можу прийти”. Повернувся раб і розповів це своєму панові. Тоді пан, розгні­вав­шись, сказав своєму рабові: “Мер­щій виходь на площі та вулиці міста і приведи сюди вбогих, калік, сліпих, кривих”. І сказав раб: “Пане, сталося так, як наказав ти, і ще є місця”. Та пан рабові сказав: “Вийди на шляхи, на загороди і змушуй уві­йти, щоб наповнився мій дім. Кажу вам, що жодний з тих раніше запрошених мужів не скуш­тує моєї вечері”». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Господа, який сьогодні запросив нас до столу свого Тіла і Крові, смиренно просімо про благодаті, потрібні святій Церкві і нам, її дітям:

1. Молімося, щоб свята Церква осягнула повну єдність і всі брати у вірі змогли разом прославляти Господа.
2. Молімося, щоб країни, де борються з релігією, осягнули свободу віросповідання.
3. Молімося, щоб багаті охоче ділилися з бідними і голодними хлібом насущним.
4. Молімося, щоб вірні, які постійно відмовляються від прийняття святого Причастя подолали гріх і духовне лінивство.
5. Молімося, щоб Господь помилував всіх померлих і обдарував їх повнотою спасіння.
6. Молімося за нас, тут присутніх, щоб Господь прийняв нас на свою трапезу в небесах.

Ісусе Христе, просимо Тебе: допомагай нам вірно виконувати заповіді Твого Євангелія та прийми нас у Небесному Царстві. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, нехай ця жертва стане для Тебе чистою, * а для нас – щедрим даром Твого милосердя. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ ЗВИЧАЙНА

Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. В Ньому Ти схотів усе відновити, * щоб у Його повноті ми змогли взяти участь. * Він, будучи істинним Богом, * принизив себе самого * і кров'ю, пролитою на хресті, приніс мир усьому світу. * Тому Він вознісся над ^сімстворінням * і став Подателем вічного спасіння для всіх Йому угодних. Тому з Ангелами й Архангелами, * Престолами і Господствами та з усім воїнством небесним * співаємо гімн Твоєї слави, безустанно взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Господи, Ти мені стежку життя покажеш, * наповни мене радістю Твого обличчя, Господи.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Просимо, Господи: примнож в нас ді ю Твоє ї сили, † щоб ми, поживлені небесними тайнами, * приготувалися отримати ті обі тниці, які  несуть Твої  дари. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 19:31 Четвер 0 109 Літургія на кожен день, 23 лютого, п'ятниця (фіол) П’ятниця І тижня Великого Посту
Слова сьогоднішнього Євангелія належать до одних з найважливіших, а одночасно і найважчих. Сьогодні Вчитель з Назарету каже, що відсутність пробачення, примирення, згоди найбільше обтяжує і ранить наше серце. Відчуймо вартість прощення, передусім в наших родинах, спільнотах. Нехай цьогорічний Великий Піст буде доброю для цього нагодою.