Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 7 листопада, вівторок
19:58 Понеділок 0 400
6-11-2017, 19:58

Літургія на кожний день. 7 листопада, вівторок

(зел) Вівторок ХХХІ звичайного тижня

Яке завдання я виконую у спільноті учнів Ісуса, тобто у своїй парафії? Я прагну заново довести до власної свідомості та прийняти вже отриманий дар благодаті. Я ж бо був призначений і підготовлений Духом Божим для конкретного завдання: навчання, допомоги іншим, будування, керування, співу або прибирання. Господи, дай мені смиренно і з радістю виконувати завдання, яке Ти мені довірив.

АНТИФОН НА ВХІД

Не покидай мене, о Господи; * мій Боже, не віддаляйсь від мене! * Поспіши мені на допомогу, * Господи, сило мого спасіння! (Пор. Пс 38 (37), 22-23)

КОЛЕКТА

Всемогутній і милостивий Боже, Ти допомагаєш Твої м ві рним гі дно і славно служити Тобі ; * дозволь нам без перешкод прямувати до Твої х обі тниць. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Рим 12, 5-16а

Читання з Послання святого апостола Павла до римлян
Брати! Ми є одним тілом у Христі, а окремо ми один для одного є членами. Маємо різноманітні дари, згід­но з даною нам благодаттю: якщо про­роцтво, – то в міру віри; якщо служіння – перебувай у служінні; якщо учитель – у навчан­ні; коли хто потішає, – потішай, хто подає, – давай у простоті, хто ке­рує, – керуй з ревністю, хто ви­яв­ляє милосердя, – нехай робить це з привітністю. Любов – нелицемірна. Нена­видьте зло, шукайте добра, любіть один одного по-бра­тер­ськи, пошаною один одного ви­пе­реджайте; у наполегливості не лінуйтеся, духом палайте, Господу служіть, радійте надією, труднощі переносьте, перебувайте витривало в молитві; беріть участь у потребах свя­тих, виявляйте гостинність. Благословляйте тих, хто пе­ре­слідує вас, – благословляйте, а не проклинайте. Радійте з тими, які радіють, і плачте з тими, котрі плачуть. Тримайтеся між собою однієї думки, не мудруйте про високе, але схиляйтеся до покірного. Не вважайте се­бе мудрими. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 131, 1. 2-3

Бережи, Боже, душу мою в мирі.

Господи, не пишалося моє серце, *
і не дивилися з погордою мої очі,
я не ганявся за великим *
і недосяжним для мене.

Бережи, Боже, душу мою в мирі.

Хіба ж я не втихомирював і не заспокоював свою душу, як дитину, *
відлучену від грудей матері своєї;
моя душа – як відлучена від грудей дитина. *
Нехай Ізраїль покладає надію на Господа – віднині і довіку!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Мт 11, 28

Алі­луя, алі­луя, алі­лу­я.
Прийдіть до Мене, всі втомлені та обтяжені –
і Я вас облегшу!

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 14, 15-24

† Читання святого Євангелія від Луки
Того часу один з тих, які си­діли при столі, сказав Ісусові: «Бла­женний той, хто їстиме хліб у Бо­жо­му Царстві». Він же сказав йому: «Один чо­ло­вік справляв велику гостину і за­про­сив багатьох; і послав свого раба в час гос­ти­ни, щоби сказав запрошеним: “Ідіть, бо вже все готове”. І враз усі почали відмовлятися. Перший сказав йому: “Поле купив я, потрібно мені піти й побачити його; благаю тебе, вважай мене за ви­прав­даного”. А другий сказав: “Купив я п’ять пар волів і йду випробувати їх; бла­гаю тебе, вважай мене за виправ­даного”. Ще один сказав: “Я одружився і через те не можу прийти”. Повернувся раб і розповів це своєму панові. Тоді пан, розгні­вав­шись, сказав своєму рабові: “Мер­щій виходь на площі та вулиці міста і приведи сюди вбогих, калік, сліпих, кривих”. І сказав раб: “Пане, сталося так, як наказав ти, і ще є місця”. Та пан рабові сказав: “Вийди на шляхи, на загороди і змушуй уві­йти, щоб наповнився мій дім. Кажу вам, що жодний з тих раніше запрошених мужів не скуш­тує моєї вечері”». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Господа, який сьогодні запросив нас до столу свого Тіла і Крові, смиренно просімо про благодаті, потрібні святій Церкві і нам, її дітям:

1. Молімося, щоб свята Церква осягнула повну єдність і всі брати у вірі змогли разом прославляти Господа.
2. Молімося, щоб країни, де борються з релігією, осягнули свободу віросповідання.
3. Молімося, щоб багаті охоче ділилися з бідними і голодними хлібом насущним.
4. Молімося, щоб вірні, які постійно відмовляються від прийняття святого Причастя подолали гріх і духовне лінивство.
5. Молімося, щоб Господь помилував всіх померлих і обдарував їх повнотою спасіння.
6. Молімося за нас, тут присутніх, щоб Господь прийняв нас на свою трапезу в небесах.

Ісусе Христе, просимо Тебе: допомагай нам вірно виконувати заповіді Твого Євангелія та прийми нас у Небесному Царстві. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, нехай ця жертва стане для Тебе чистою, * а для нас – щедрим даром Твого милосердя. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ ЗВИЧАЙНА

Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. В Ньому Ти схотів усе відновити, * щоб у Його повноті ми змогли взяти участь. * Він, будучи істинним Богом, * принизив себе самого * і кров'ю, пролитою на хресті, приніс мир усьому світу. * Тому Він вознісся над ^сімстворінням * і став Подателем вічного спасіння для всіх Йому угодних. Тому з Ангелами й Архангелами, * Престолами і Господствами та з усім воїнством небесним * співаємо гімн Твоєї слави, безустанно взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Господи, Ти мені стежку життя покажеш, * наповни мене радістю Твого обличчя, Господи.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Просимо, Господи: примнож в нас ді ю Твоє ї сили, † щоб ми, поживлені небесними тайнами, * приготувалися отримати ті обі тниці, які  несуть Твої  дари. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:23 Середа 0 104 Літургія на кожен день, 18 жовтня, четвер У свято Євангеліста Луки, Церква нагадує нам те, до чого ми покликані. Це слово, скероване до учнів Ісуса, яким є кожен з нас на підставі отриманого Хрещення. Ми покликані проповідувати Царство Небесне. Христос знає як це є важко, як багато небезпек таяться на кожного, хто буде євангелізувати. Ісус також знає про нетривалу користь, яку може нам дати людське забезпечення. Найбільш ефективним у поширенні Євангелія є Дух, який захищає, оберігає і потішає.
Св. ЛУКИ, ЄВАНГЕЛІСТА (черв) Свято
Св. Лука, за походженням язичник, був лікарем. Після прийняття християнства він став співпрацівником св. Павла і супроводжував його в місіонерських подорожах. Написав Євангеліє і Діяння апостолів. Його Євангеліє показує Христа як лікаря душ і тіл. Переказав нам притчу про блудного сина, про відпущення гріхів розпусниці та розкаяному розбійнику. Данте назвав св. Луку “істориком лагідності Христа”. Згідно з традицією, св. Лука загинув мученицькою смертю в Ахаї.


Літургійний зошит 18:34 Субота 0 313 Літургія на кожен день, 14 жовтня, неділя (зел) ХХVIІІ Неділя звичайного періоду
Христос часто  випробовує своїх учнів та наслідувачів. Він це чинить, щоб допомогти їм пізнати правдиві наміри їх сердець. У юнака з сьогоднішнього Євангелія дуже високі інтенції. Під впливом емоцій він просить про речі, які не знає. Він гадає, що вічне життя має свою ціну, але він не припускав навіть, що настільки високу. Якщо він відійшов пригнічений це тому, що не мав власних сил виконати слова Ісуса. Можливо він не знав, чим точно є вічне життя, але він хотів піти за Ним. Шкода, що цей юнак не чув слів Ісуса: Для людей це неможливе, але не для Бога, бо для Бога все мож­ливе.