Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Кардинал Стелла про школу проповідування Папи Франциска
13:04 Субота 0 323
10-02-2018, 13:04

Кардинал Стелла про школу проповідування Папи Франциска

Під час свого понтифікату Папа Франциск неодноразово звертав увагу, наскільки суттєва для Літургії проповідь. Зокрема, під час загальної аудієнції в середу, 7 лютого 2018 р., Святий Отець наголосив, що проповідь це не промова, не катехиза, не конференція і не лекція, це продовженням спілкування Бога з людьми, розпочатого в читанні Євангелія. Тому священик має дуже ретельно готуватися до проповіді та не говорити занадто довго.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Як ми уже повідомляли, завдяки сприянню Конгрегації у справах духовенства, нещодавно з'явився додаток до смартфонів «Clerus App», у якому знаходяться багато матеріалів, що зможуть допомогти священикам у їхньому служінні недільного проповідування Слова Божого. У рамках презентації додатку наш колега взяв інтерв’ю на тему важливості проповіді у Його Еміненції кардинала Беньяміно Стелли, Префекта вищезгаданої Конгрегації.

На початку кардинал Стелла зазначив, що священик дуже часто має багато обов’язків, які не дозволяють йому багато часу присвятити підготовці проповіді. Тому виникла думка створити такий мобільний додаток, що став би одним із інструментів для допомоги священику й пропонував ідеї для недільної чи святкової проповіді, думки, що спонукали б до міркувань, якими б він міг ділитися зі своїми вірними під час Євхаристійного богослужіння.

На запитання журналіста, чому у своєму Апостольському Напоумленні «Evangelii gaudium» Папа так багато говорить про проповідь і її особливе місце в житті християнина, Його Еміненція зазначив, що сьогодні проповідь стала фундаментальним інструментом євангелізації та катехизації християн. А Святий Отець, звертаючи на цю тему таку увагу, намагається вказати на необхідність того, щоби проповідь священиків була справді доброю, адже саме під час неї Боже Слово падає на добрий ґрунт.

За словами кардинала, Святий Отець, особливо проповідуванням під час ранішньої Меси у домі Святої Марти та перед недільним проказуванням молитви «Ангел Господній», дає нам гарний приклад того, якими повинні бути проповіді: короткими, конкретними та зачіпати суттєві теми. «Священик повинен усвідомлювати, що проповідь це велика нагода, що його слово благословенне та плідне завдяки Божій благодаті і що Божий народ потребує цього духовного палива», – наголосив префект Конгрегації у справах духовенства.

Повертаючись до папських проповідей під час ранкових Мес у домі Святої Марти, кардинал Стелла підкреслив, що Святий Отець, зазвичай, ділиться двома-трьома ідеями, говорить повільно, зрозумілою мовою та використовуючи приклади. Священикам варто брати приклад зі стилю проповідування Понтифіка, адже він, передусім, Пастир Божого люду, «парох» людства. Люди дуже люблять слухати його проповіді через те, що він промовляє до їхніх сердець, аналізуючи наше щоденне життя і проливаючи на нього світло Божого Слова.

А говорячи про семінарійне приготування, префект Конгрегації у справах духовенства підкреслив, що вже від початку семінарійного вишколу форматори повинні намагатись дати кандидатам до священства відповідні мовленнєві навички та почання Божого народу. Треба, аби семінаристи та священики були свідомі того, що їхню іноді кількахвилинну проповідь слухають сотні, а то й тисячі людей, тому потрібно до неї дуже добре готуватися, щоби промовити до людських сердець і щоби це слово пролило світло на їхнє життя.

Кардинал, серед іншого, звернув увагу й на те, що у проповіді священика повинна віддзеркалюватись пошана до людей, отже, не можна дозволити собі марнославства, адже проповідь не для того, щоби виявити вченість священика. Після неї, як зазначив кардинал Стелла, кожен парафіянин, виходячи з храму, мав би сказати: «Сьогодні парох промовив також і до мене, тож я спробую поводитися краще».

За темою:
Ми слухаємо Євангеліє – і маємо відповісти своїм життям. Папська катехиза за 7 лютого 2018 року
Папа: Проповідь мусить бути добре підготована та коротка
Конгрегація духовенства пропонує мобільний додаток, присвячений проповідям

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:45 Неділя 0 109 Папа Франциск: Спів – це мова, яка веде до спільності сердець Музика та спів – це мова, якою у свідченні Євангелія можна досягти сердець усіх людей, навіть тих, які далекі від Церкви та віри. Думками про це Папа Франциск поділився з членами асоціації «Вихованці неба» – молодіжною організацією, що від 1968 року звіщає Євангеліє за допомогою музики та співу, організовуючи концерти по всій Італії та Європі. Його Святість зустрівся з ними в контексті 50-річчя від заснування та 10-річчя з дня відходу до вічності засновника – отця Джузеппе Аріоне SJ.