Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Зустріч міністрантів Луцького деканату
16:28 Понеділок 0 311
12-02-2018, 16:28

Зустріч міністрантів Луцького деканату

10 лютого у Луцьку відбулася зустріч міністрантів Луцького деканату. Хлопці, які служать біля Господнього вівтаря, мали можливість поспілкуватися, поділитися досвідом служіння, навчитися чогось нового, спільно молитися і, звісно, радісно провести час.
Про це повідомляє Луцька дієцезія.

У зустрічі взяли участь міністранти з Луцької кафедральної парафії святих апостолів Петра і Павла (настоятель – отець Павло Хом’як), з парафії Переображення Господнього з міста Рожище (настоятель – отець Роман Бурник), з парафії Воздвиження Всечесного Хреста з селища Ківерці (настоятель – отець Олександр Гамалійчук) і з парафії Пресвятої Трійці з міста Любомль (настоятель – отець Ян Бурас).

Зустріч розпочалася зі знайомства і спілкування при солодкому столі. Опісля отець Олександр Гамалійчук, відповідальний за міністрантів у Луцькому деканаті, прочитав конференцію, в якій нагадав, що міністрант – це слуга й помічник священика, чий обов’язк – служити при Господньому вівтарі. Міністрант – це особа, яка поглиблює свої знання про Бога через читання духовної літератури й перегляд релігійних фільмів; яка часто приступає до Таїнства Покаяння, щоб не втратити зв’язку з Богом. Отець Олександр наголосив, що невід’ємний елемент служіння біля Господнього вівтаря – це радість на обличчях міністантів.

Після конференції відбулася літургійна школа, яку провів отець Павло Хом’як. Він розповів про призначення літургійного календаря та практичне його застосування під час приготування літургійних книг до Служби Божої й дав міністрантам можливість потренуватися.

Кульмінацією програми стала Служба Божа в луцькому кафедральному соборі, яку очолив єпископ Віталій Скомаровський. Владика у проповіді підкреслив важливість священицького служіння в Церкві й неодмінність щоденної зустрічі з Богом у Святому Причасті.

Програма зустрічі передбачала також активний пізнавальний відпочинок. Міністранти зі священиками побували в підземеллях кафедрального собору, де коротку екскурсію провів отець Павло Хом’як. Відвідали пам’ятку архітектури та історії – замок Любарта. Зацікавив хлопців станок, на якому в давнину друкували книги. Приємною несподіванкою для учасників став обід у піцерії.

Радісні, задоволені та вдячні організаторам зустрічі міністранти повернулися до своїх парафій.

За темою:
Літургійний спомин святого Йосафата у Володимирі-Волинському
Ексгумація останків єпископа Адольфа Петра Шельонжека
Спогади, які залишаються у серцях

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 16:35 Середа 0 76 Домініканське душпастирство в Києві: про досвід особистої зустрічі з Богом Суботнього вечора 13 жовтня в Інституті святого Томи Аквінського учасники домініканського душпастирства говорили про досвід у духовному житті. Отець Ігор Гнюс ОР прочитав доповідь, а опісля відбулася жвава дискусія.