Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск у храмі святої Софії: загальний огляд
11:16 Понеділок 0 405
29-01-2018, 11:16

Папа Франциск у храмі святої Софії: загальний огляд

Неділю, 28 січня 2018 року, запишуть золотими літерами в історії української громади в Римі. Цього дня на запрошення Блаженнішого Святослава Шевчука, Глави УГКЦ, Папа Франциск відвідав український храм святої Софії, де зустрівся з місцевою громадою та численними вірними, що прибули з різних куточків Італії, світу та з України.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Для Святого Отця ці відвідини мали також особистий характер. Ми звикли чути з його уст українське християнське вітання «Слава Ісусу Христу!». Цього вітання малого Хорхе Берґольйо навчив український священик салезіянин Степан Чміль, який після другої світової війни душпастирював серед українців у Аргентині. Майбутній Папа прислуговував йому під час Літургії. Пізніше о. Степан прибув до Рима, де згодом отримав єпископські свячення з рук Блаженнішого Йосифа Сліпого. В Римі він відійшов до вічності сорок років тому, 22 січня 1978 року, а його тлінні останки спочивають у крипті храму святої Софії.

Кількатисячна громада привітала Святого Отця, який прибув на 20 хвилин раніше, випередивши заплановану програму, що починалася багатоголосою українською колядкою. Папу зустрів Блаженніший Святослав, який провів його до храму святої Софії. На порозі Понтифіка привітали представники молоді, що потім разом із Папою випустили в небо білу голубку як символ миру. Прийнявши традиційний коровай, Папа звернувся зі словами привітання до присутніх, подякувавши за запрошення і гостинність та проказавши молитву за мир в Україні.

Увійшовши до храму, Святий Отець благословляв дітей, зокрема, хворих. Далі він привітався з присутніми єпископами та представниками громади. Увійшовши разом з Блаженнішим Святославом до святилища, він промовив молитву перед престолом.

Вітаючи достойного гостя, Баженніший Святослав, насамперед, представив життя та діяльність української греко-католицької громади в Італії, символом єднання якої є цей храм, споруджений Блаженнішим Йосифом Сліпим. «Протягом 18 років, – розповів Глава УГКЦ про одного зі своїх попередників, – він перебував у радянських концентраційних таборах. Після звільнення 1963 року він виявив бажання збудувати цю святиню, яка не тільки є катедрою нашої Церкви в Римі, але передусім меморіалом, який не дає забувати про численні християнські храми, знищені в Радянському Союзі, про мільйони жертв нацистських і комуністичних переслідувань».

Блаженніший Святослав зазначив, що «протягом багатьох років крипта цієї базиліки була єдиним місцем, де родини могли пом’янути та помолитися за своїх загиблих рідних і близьких, не знаючи, де вони поховані, чи не маючи змоги зробити це на місці їхнього поховання». І серед них був блаженний мученик Омелян Ковч, якого проголошено покровителем священиків УГКЦ.

«У цьому таборі смерті, у пеклі на землі, він писав рідним, що бачить Бога, “єдиного і того самого для всіх − українців, євреїв, поляків, латишів і литовців”», – провадив Глава УГКЦ, зазначивши, що його попередник Любомир Гузар встановив високу відзнаку на честь цього блаженного. Нею нагороджують людей, «які в сучасному світі, пошматованому антилюдськими ідеологіями та війнами, будують мости для зближення різних Церков, релігій і народів». «Саме тут, в Італії, – додав він, – ми хочемо, щоб наша Церква через своїх вірних і пастирів продовжувала справу Блаженного Омеляна. Саме вчора у цьому храмі відбулася урочиста церемонія вручення цих відзнак».

Блаженніший Святослав також зазначив, що український народ вважає Святого Отця «справжнім посланцем і будівником миру, миру справжнього та справедливого», якого особливо прагнуть серця в Україні. «Ми вдячні Вам, що пам’ятаєте про наш народ у своїх молитвах, за гуманітарну акцію “Папа для України”. Дякуємо за те, що Ви пробуджуєте совість європейського континенту, робите її чуйною до бідних, стражденних, мігрантів і жертв несправедливості. Дякуємо за те, що Ви стали для нас посланцем Благої вістки Христа, за те, що проголошуєте спасіння тим, хто відчуває відчай і безнадію. Дякуємо, що відвідали нас тут у Римі! Сподіваємося, що цей візит є тільки першим кроком, добрим знаком Ваших майбутніх відвідин України! Благословіть нас, Отче!» – підсумував він.

Далі промовляв Святий Отець, який опісля запросив усіх помолитися до Пресвятої Богородиці та разом із Блаженнішим Святославом наділив присутніх благословення.

Діти з місцевої громади подарували Папі мозаїку карти України в кольорах національного прапора та ляльки-мотанки. Від громади Святий Отець отримав ікону Пресвятої Богородиці Оранти, вишиваний рушник та глечик із українським медом, а Посол України при Святому Престолі вручила від імені України факсиміле Пересопницької Євангелії. Представники Комітету вшанування блаженного Омеляна Ковча й цьогорічних лауреатів відзнаки на його честь подарували ікону блаженного.

Опісля Святий Отець зійшов до крипти, де помолився при гробі єпископа Степана Чміля, поклавши перед ним запалену свічку. Вийшовши з храму, він знову звернувся до присутніх з кількома словами, запевнивши у своїх молитвах та прохаючи молитися за нього. А далі, наділяючи благословенням, Папа вітався з вірними, які вигукували слова вдячності та любові. Перед від’їздом він разом з Блаженнішим Святославом знову випустив у небо білих голубів.

За темою:

Папа: Яка ж велика благодать мати такого Вчителя і Друга, як Ісус
Папа: Джерело нашої надії це Мати, а не технології чи ідеї
Папа до Червоного Хреста: Ви – пророки, здатні розбудити байдужий світ

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 13:49 Понеділок 0 98 Міжнародна сесія духовної вікентійської віднови «Дозвольмо, щоб нас перемінила відвага Святого Духа» – такою була тема міжнародної сесії духовної вікентійської віднови, яка тривала в Парижі від 1 до 30 вересня. У зустрічі взяли участь 84 сестри з усього світу.