Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Не треба молитися, мавпуючи, не цікавлячись тим, чого просимо
09:27 Субота 0 1 500
13-01-2018, 09:27

Папа: Не треба молитися, мавпуючи, не цікавлячись тим, чого просимо

Особливість християнської молитви – це віра та відвага, які дозволяють вийти за межі поточних труднощів. Під час ранкової Меси в домі святої Марти 12 січня 2018 року Папа Франциск нагадав, що молитва, якій бракує мужності, не є християнською.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Посилаючись на дива, описані в першому розділі Євангелія від святого Марка, які оповідають про оздоровлення прокаженого та паралітика, Святий Отець вказує, що вони з вірою молились за своє зцілення від недуги. Паралітик був настільки сміливий, що кинув виклик Ісусові: «Якщо хочеш, то можеш мене зцілити!» (Мк 1, 40). Ісус негайно відповідає: «Хочу, будь чистий!» Тому, як навчає Святе Євангеліє, для вірян чудо є можливим.

«Щоразу, коли наближаємося до Господа, аби Його про щось попросити, ми повинні виходити з віри та молитись із вірою», – мовив Єпископ Риму, додаючи що не можемо молитись немов «папуги», не цікавлячись тим, чого просимо. А якщо так трапиться, то треба просити в Господа «допомогти нашій маленькій вірі», також і перед обличчям труднощів. В Євангелії знайдемо багато прикладів того, як нужденні мали проблеми з наближенням до Господа, проте сміливо їх долали. І такі євангельські епізоди для нас приклад. Паралітика спускають через дах, бо було неможливо доступитись до Ісуса. Якщо захочемо, то знайдемо розв’язку, зможемо подолати труднощі, підкреслив Папа Франциск. «Треба мати сміливість наблизитись до Господа, коли виникають труднощі... Часто потрібно терпіння й уміння чекати потрібного часу, не піддаватись, але завжди прямувати вперед».

Понтифік навів приклад святої Моніки, матері святого Августина, яка дуже довго наполегливо молилась і плакала, аби виблагати сина до навернення. І це їй вдалось. За словами Папи, вона одна з тих святих, які наважились кинути виклик Богові, навіть якщо відразу не отримали того, про що просили.

«Християнська молитва зроджується з віри в Ісуса і з вірою завжди йде вперед, незважаючи на труднощі», – наголосив Його Святість, пригадуючи старозавітного Авраама, який у віці ста років отримав обіцянку, що буде батьком багатьох народів, і, за словами святого Павла, повірив і був виправданий.

Папа Франциск підкреслив, що Господь сказав нам: «Просіть і буде вам дано,» (Мт 7,7), та закликав взяти ці слова до серця й довіряти, але завжди з вірою та цілковитою віддачею.  «У цьому полягає сміливість християнської молитви. Молитва, яка не є відважною, – не християнська молитва», – сказав Святий Отець.

За темою:

300 тисяч розаріїв із радістю та надією виготовили перуанські ув’язнені до візиту Папи Франциска
Твіт Папи Франциска від 12 січня 2018 р.
28 січня Папа Франциск відвідає римську спільноту УГКЦ

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 14:08 Понеділок 0 48 Дві причини болю на серці Папи та заклик на Міжнародний день освіти «Сьогодні ношу у своєму серці дві причини болю: Колумбія і Середземномор’я», – сказав Папа Франциск, промовляючи до прочан після молитви «Ангел Господній» в неділю, 20 січня 2019 року.