Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 1 лютого, четвер
18:02 Середа 0 962
31-01-2018, 18:02

Літургія на кожен день, 1 лютого, четвер

(зел) Четвер ІV звичайного тижня

Апостоли, яких Ісус послав в дорогу без жодної матеріальної підтримки та забезпечення, дуже виразно відчувають, що місія проголошення Євангелія та заклику до навернення – це передусім справа самого Бога. Ми не можемо забути, що також ми, як охрещені, маємо обов’язок йти через світ і закликати до навернення. Усвідомлюючи це відповідальне завдання, просімо Господа про дар мудрості, щоб мудро свідчити про Його любов і мир тим, до кого Він нас пошле.

Або: (біл) Перший четвер місяця

Меса про священицькі покликання (стор. 114)

АНТИФОН НА ВХІД
Спаси нас, Господи, наш Боже; * збери нас із-між народів, * щоб прославляти Твоє святе ім’я * і величатися Твоєю похвалою. (Пс 106 (105), 47)

КОЛЕКТА
Господи, наш Боже, вчини, щоб ми славили Тебе усією душею * та щиро любили усіх людей. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

1 Цар 2, 1-4. 10-12
Читання з Першої книги Царів.
Коли наблизилась для Давида година смерті, заповів він синові своєму Соломонові, кажучи: «Я йду дорогою, призначеною для всіх на світі; ти ж кріпися й покажи себе мужем. Бережи накази Господа, Бога твого, ходи Його путями, держи Його установи, заповіді, присуди й приписи, як це написано в законі Мойсея, щоб тобі щастило в усьому, що чинитимеш, і всюди, куди обернешся; щоб Господь справдив своє слово, що сказав був до мене: “Якщо твої сини вважатимуть на свої вчинки, ходивши переді Мною по правді усім своїм серцем і всією своєю душею, то не забракне у тебе ніколи спадкоємця на престол Ізраїля”». І спочив Давид із своїми батьками, і поховано його в Давидовому місті. Царювання ж Давидового над Ізраїлем було сорок років: в Хевроні він царював сім років, а в Єрусалимі тридцять три роки. І сів Соломон на престолі Давида, батька свого, і царство його вельми зміцніло. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
1 Хр 29, 10-11аб. 11вг-12а. 12бвг.
Господи Боже, Ти всім владарюєш.

Благословенний Ти, Господи, †
Боже Ізраїля, нашого батька, *
від віку й до віку!
Твоя, о Господи, велич і сила, слава, вічність і величність, *
бо все, що на небі й на землі, Тобі належить!
Тобі, о Господи, *
належить Царство!
Ти вищий над усе і над усім Владика! *
І багатство, і слава – від Тебе.
Ти усім володієш. *
У руці Твоїй сила і могутність,
у Твоїй десниці – *
звеличити і все зміцнити.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Пор. Мк 1, 15
Алілуя, алілуя, алілуя.
Наблизилося Царство Боже.
Покайтеся і віруйте в Євангеліє!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 6, 7-13
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус, покликавши до себе Дванадцятьох, почав розсилати їх по двох і дав їм владу над нечистими духами. І повелів їм, щоб нічого не брали в дорогу – тільки одну палицю: ні хліба, ні торби, ні мідяків у пояс, але щоби взули сандалі й не одягалися у дві одежини. І Він говорив їм: «Якщо десь увійдете в дім, то перебувайте там, доки не вийдете звідти. І коли б у якомусь місці не прийняли вас і не послухали вас, то, виходячи звідти, обтрусіть пил з ваших ніг – їм на свідчення». І, вийшовши, вони проповідували, щоб люди покаялися, і виганяли численних бісів, а бага- тьох недужих помазували олією і зціляли. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Просімо Христа, який посилає своїх учнів проповідувати Євангеліє, щоб і нині не бракувало священиків та місіонерів, котрі служитимуть Церкві по всьому світі:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона несла Христову Вість про спасіння кожній людині.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб його апостольські подорожі та особистий приклад сприяли зростанню покликань до священицького і чернечого служіння.
3. Молімося за місійні країни, які потерпають від браку священиків, щоб місцева молодь запалилась бажанням проповідувати Христа своїм братам.
4. Молімося за духовні семінарії, щоб під їхнім дахом виховувалися священики сильні вірою та віддані праці у святій Церкві.
5. Молімося за померлих, яким за життя ніхто не проповідував Євангелія, щоб Господь споглянув на їхнє благочестиве життя і пробачив їм усі їхні помилки.
6. Молімося за нас самих, зібраних довкола вівтаря, щоб ми завжди були відкриті на слово проповідників.

Дякуємо Тобі, Господи Ісусе, за дар віри і смиренно просимо Тебе: вислухай наші прохання і допоможи нам завжди бути вірними Твоїм заповідям. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми милостиво дари нашого служі ння, які  ми жертвуємо на Твоєму вівтарі , * і переміни їх у таїнство нашого відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Освіти сві тлом Твого обличчя слугу Твого, * спаси мене в Твоїм милосерді! * Господи, нехай не осоромлюсь, бо я до Тебе взиваю. (Пор. Пс 31 (30), 17-18)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Насичені даром нашого відкуплення, просимо Тебе, Господи, * щоб трапеза вічного спасіння зміцнила нас в істинній вірі. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.