Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Бути місіонером – це насамперед ідентичність, а не робота
16:19 Субота 0 350
10-02-2018, 16:19

Папа: Бути місіонером – це насамперед ідентичність, а не робота

«Дякую вам за все, що ви робите на служінні Євангелію й людям, які вам довірені. Закликаю вас оживити в собі самих і у спільнотах вогонь Божого слова: він мусить “запалити” й серця тих, хто перебуває як на периферіях міст, так і на периферіях церковних контекстів», – звернувся Папа Франциск до учасників виборчої капітули Згромадження Пресвятих Ран Господа нашого Ісуса Христа у суботу, 10 лютого 2018 року, під час приватної аудієнції у Ватикані.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Спершу Святий Отець згадав слова Ісуса Христа з 12 розділу Євангелія від святого Луки: «Вогонь прийшов Я кинути на землю – і як Я прагну, щоб він вже розгорівся». При цьому він підкреслив: «Наслідуючи Учителя, також і ви покликані принести вогонь у світ. Проте є неправильний вогонь – а є вогонь добрий, святий. Євангеліст Лука розповідає про те, що одного разу Ісус, прямуючи до Єрусалима, вислав перед собою посланців, які прибули в одне село самаритян, що не хотіли Його прийняти. Тож два учні, брати Яків та Іван, мовили: “Господи, хочеш – ми скажем, щоб вогонь зійшов з неба і пожер їх” (Лк 9, 54). Але Ісус обернувся з докором, і вони вирушили далі, до іншого села. Це і є неправильний вогонь. Господові він не подобається. Бога у Святому Письмі порівнюють із полум’ям любові, що захоплює серце людей не силою, але поважаючи свободу та час кожного».

«Євангеліє потрібно проповідувати з радістю й ласкою, – це стиль євангелізації Ісуса, нашого Вчителя. Він приймав усіх і здобував людей добротою, милосердям, проникливим словом Правди. Так і ви, учні-місіонери, євангелізатори, можете провадити людей до навернення, до єдності з Христом за допомогою радості свого життя». Папа зазначив, що не завжди того, хто проповідує Спасителя, приймають радісно, іноді ставлять різного роду перешкоди чи переслідують, а трапляється, що й кидають у в’язницю чи вбивають. Та треба бути витривалими й терпливими; даючи свідчення про Ісуса, нічого не потрібно боятися.

«Добрий вогонь – це полум’я Ісуса, Який хрестить Святим Духом і вогнем». Ідеться, наголосив Понтифік, про вогонь любові, здатний очистити серця. Саме він загорівся на хресті Ісуса; це вогонь Святого Духа, Який могутньо зійшов у день П’ятидесятниці; вогонь, який очищає золото, відділяючи його від інших металів, тобто допомагає відрізнити насправді важливе від менш цінного; вогонь випробувань і труднощів, який гартує й робить нас міцнішими й мудрішими; вогонь братньої любові.

Папа вказав, що євангелізатори народжуються, творячи одну спільноту, об’єднану в ім’я Ісуса Христа, і з неї їх висилають на місійну працю. «Де двоє або троє зібрані в Моє ім'я, там Я серед них» (Мт 18, 20), – нагадує Христос. Свідчення любові у братній спільноті місіонерів є потвердженням євангельського звіщення, «доказом вогню». «Якщо у спільноті бракує доброго вогню, там панують холод, темрява й самотність. Якщо ж є вогонь братньої любові, там тепло, світло й сили прямувати вперед». Саме цей вогонь притягає нові покликання до праці в Божому винограднику.

Святий Отець заохотив членів Згромадження Пресвятих Ран Господа нашого Ісуса Христа нести добрий вогонь у християнські спільноти, де віру багатьох людей потрібно наново запалити, додати їй сили. «Ідіть, виходьте звіщати Євангеліє бідним, тим, хто почувається нелюбими, тим, хто живе у смутку й розчаруванні, ув’язненим, безхатченкам, мігрантам, утікачам від війни», – зазначив Святий Отець. Він закликав до особливого піклування про родини, яким потрібно звіщати радість любові, та про молодь, що сьогодні потребує тих, хто її вислухав би й допоміг знайти сенс життя.

«Святий Ґаспаре Бертоні задумав ваше Згромадження для того, щоб готувати апостольських місіонерів для допомоги єпископам у звіщенні Євангелія. Бути місіонерами, посланими Церквою, – це не про якусь роботу, а про ідентичність. Коли Бог вибирає та кличе до особливої місії, Він дає нове ім’я, творить нову реальність. Ісус покликав вас бути з Ним як учні-місіонери. Тому передовсім ви повинні плекати й оберігати свою єдність із Ним, споглядати Його обличчя в молитві, щоб упізнавати Його і з любов’ю служити Йому в особах братів».

За темою:

Кардинал Стелла про школу проповідування Папи Франциска
Папа: Боротьба з торгівлею людьми має враховувати спільництво
Папа: Не можна відповідати мовчанкою на страждання жертв торгівлі людьми

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 11:24 Середа 0 68 Урочистість святого Йосифа у Вищій духовній семінарії в Брюховичах на Львівщині 19 березня 2019 року, в урочистість святого Йосифа, у каплиці Львівської митрополичої ВДС святого Йосифа у Брюховичах відпустову Службу Божу очолив отець Павел Томис ОМІ, настоятель парафії святої Марії Магдалини у Львові, який тоді святкував також свій День народження.