Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Архієпископ Мечислав Мокшицький – про багатство маронітської культури
12:26 Понеділок 0 275
12-02-2018, 12:26

Архієпископ Мечислав Мокшицький – про багатство маронітської культури

Спеціальну «Подяку за турботу та духовне батьківство» від маронітської спільноти в Україні отримав голова Конференції єпископів РКЦ в Україні архієпископ Митрополит Львівський Мечислав Мокшицький, який 7 лютого в київському соборі святого Олександра очолював урочистості з нагоди вшанування святого Марона, організовані засновником маронітської католицької спільноти в Україні Еліасом Сасіном.
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.

«Я дуже радий, що разом із маронітами в Україні міг взяти участь в урочистому вшануванні святого Марона, головного покровителя Маронітської Церкви, – поділився враженнями архієпископ Мечислав Мокшицький. – Цю радість розділили теж Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, ординарій Київсько-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький, греко-католицькі та православні священники й вірні. З Лівану приїхав хор. Після Меси з концертною програмою виступили також семінаристи УПЦ КП. Ми радi, що вірні Маронітської Католицької Церкви, які живуть і працюють в Україні, об’єднуються і зберігають свою духовну традицію, водночас збагачуючи наші спільноти. Вони збагачують своєю Літургією й харизмою також Церкву в Україні, спричиняючись до формації, духовного збагачення нашої Батьківщини. Вірні Маронітської Церкви – це глибоко побожні люди. Церква відіграє дуже важливу роль у формуванні їхніх особистостей, дотриманні принципів і Божих заповідей. Цією вірою, звичаями вони діляться з оточуючими».

Архієпископ Мечислав Мокшицький згадав свою минулорічну зустріч із Патріархом Маронітської Католицької Церкви кардиналом Бешаром ель-Раї, якому передав для приватної каплиці мощі святого Йоана Павла ІІ. Тоді Митрополит Львівський мав нагоду ближче познайомитися з традиціями Маронітської Церкви.

«Як і всі Східні Церкви, мароніти мають чудову Літургію, більшість якої співана, – зазначив архієпископ. – У Маронітській Католицькій Церкві поширене вшанування святих, їхніх мощей. Яскравий приклад – культ святого Шарбеля, який святістю приваблює не лише маронітів, а й християн зі всього світу. Він став прикладом для багатьох християн, які через його заступництво випрошують у Господа численних благодатей. Відтепер мощі святого Шарбеля будуть і в храмі святого Олександра в Києві. Патріарх Маронітської Католицької Церкви кардинал Бешар ель-Раї під час зустрічі попросив мене духовно опікуватися вірними його Церкви, які живуть в Україні. Пообіцяв прислати священика, перед яким стоятиме завдання організувати парафіяльні спільноти маронітів, розсіяні по всій Україні».

На думку архієпископа Мечислава Мокшицького, для того, щоб вірних Маронітської Католицької Церкви оточити постійною духовною опікою, такі спільноти найкраще заснувати у великих містах.

Костянтин Чавага

За темою:
У мить смерті матиме значення лише любов. День святого Марона в Києві
Архієпископ Мечислав Мокшицький: Відповідальність за віру та Церкву сьогодні в наших руках
Архієпископ Мечислав Мокшицький освятив пам’ятник святому Шарбелю у парафії Божого милосердя, що у Рогані на Харківщині

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 16:35 Середа 0 76 Домініканське душпастирство в Києві: про досвід особистої зустрічі з Богом Суботнього вечора 13 жовтня в Інституті святого Томи Аквінського учасники домініканського душпастирства говорили про досвід у духовному житті. Отець Ігор Гнюс ОР прочитав доповідь, а опісля відбулася жвава дискусія.