Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск про важливість адорації
16:15 Понеділок 0 549
5-02-2018, 16:15

Папа Франциск про важливість адорації

Прямувати вперед, сходячи вгору до адораційної молитви та зберігаючи в серці пам’ять про Боже обрання й завіт, заохотив вірних Папа Франциск під час Меси в каплиці дому святої Марти у понеділок, 5 лютого 2018 року. Відправною точкою для роздумів стало читання з першої книги Царів, де йшлося про те, як цар Соломон скликав народ зійти до святині з нагоди внесення Ковчегу Завіту.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Як зауважив проповідник, сходження вгору, на відміну від прямування долиною, не завжди легке. Метою ж описаного сходження було внесення завіту, за яким стоїть історія народу, «пам’ять про обрання». У Ковчезі були кам’яні таблиці завіту – такі, як дав їх Бог, а не обтяжені численними приписами книжників.

Коли Ковчег внесли до святині й вийшли священики, храм наповнила хмара Господньої слави. Тоді народ упав навколішки, поклонившись Богові. Святий Отець зазначив, що часто міркує над тим, що «ми не вчимо наш люд адорації». «Так, – сказав він, – навчаємо молитися, співати, прославляти Бога… А адорувати? Молитви адорації, яка нас розчиняє, не знищуючи, але впокоряючи, додає нам шляхетності й величі».

Користуючись із нагоди, що на Месу зібралися новопризначені парохи, Єпископ Рима заохотив їх навчати людей молитви адорації, адорувати в тиші. Адже вже тепер варто вчитися того, що робитимемо в небі. «Але дійти туди можемо лише тоді, коли пам’ятатимемо про те, що ми були обрані нести в своєму серці обітницю, яка спонукає прямувати вперед, із завітом у руках і в серці. Завжди прямувати вперед: важким шляхом, дорогою, що веде вгору, стежкою до адорації».

Адже перед обличчям Божої слави «слова зникають», і ми не знаємо, що казати. Соломон спромігся лише на слова: «Вислухай і прости». Із цього випливає заохочення «адорувати в тиші, маючи за собою всю свою історію, та просити: "Вислухай і прости"».

«Було би добре, – підсумував Папа, – виділити сьогодні трохи часу на молитву, спогадуючи пройдений шлях, отримані благодаті, згадуючи про обрання, обітницю й завіт, намагаючись здійматися вгору, до адорації, й, адоруючи, із великим смиренням проказувати лише цю коротку молитву: "Вислухай і прости"».

За темою:
Папа: Христові чудеса – спонука до віри й навернення
Папа оголосив 23 лютого 2018 року днем молитви й посту за мир
Папа: Лихварство принижує та вбиває, а протидіє йому поміркованість

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 10:28 Субота 0 54 Синод: допомогти молоді бути світлом серед темряви Зосередження, слухання та зворушення – така атмосфера панувала в залі засідань Синоду єпископів під час пообідньлї зустрічі 11 жовтня, коли промовляли представники молоді, які беруть участь у Синоді як спостерігачі. Вони розповіли про реальність, у якій живуть, про своє прагнення бути «світлом серед темряви» та служителями Євангелія в публічній сфері, наголошуючи на праві на мир і стабільність, яке часто вважають самозрозумілим, але якого чимало з них позбавлені.