Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Тиждень молитов про єдність християн у Бердичеві
10:57 Середа 0 1 626
24-01-2018, 10:57

Тиждень молитов про єдність християн у Бердичеві

18 січня в Католицькій Церкві розпочався Тиждень молитов про єдність християн. Він закінчиться 25 січня – у свято Навернення апостола Павла. Протягом цього тижня католики всього світу моляться про те, щоб Христові діти «були одно». У бердичівському храмі святої Варвари вірні щодня після Меси залишалися на спеціальну додаткову молитву про християнську єдність, та й під час Служб Божих священики нагадували вірним про необхідність єднання.
Під час недільної Меси 21 січня отець Максиміліан Подвіка ОСD наголосив, що християнська єдність полягає у близькості до Ісуса Христа: «Не треба чогось комусь доводити, когось у чомусь переконувати. Просто всім християнам потрібно бути якнайближче до Христа. Моя єдність із християнами інших конфесій починається з близькості до Ісуса». Отець нагадав, що ризик поділу християнства був іще в євангельські часи: апостоли сперечалися, хто з них важливіший і головний. Ці суперечки зупинила Ісусова молитва: «Та не лиш за цих молю, але і за тих, які завдяки їхньому слову увірують в мене, щоб усі були одно, як Ти, Отче, в мені, а я в тобі, щоб і вони були в нас об’єднані… щоб вони були одно так само, як і ми одно» (Йн 17, 20-22). Недарма кожна Літургія розпочинається вітанням священика: «Любов Бога Отця, благодать Господа нашого Ісуса Христа і дар єдності в Святому Духові нехай будуть з усіма вами». Отець Максиміліан розповів, як його старенька мама принаймні на свята прагне зібрати навколо себе усіх дітей і яку радість приносять їм усім ці зустрічі. Так і Господь прагне, щоб Його діти збиралися навколо Нього.

У санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію 21 січня відбувся екуменічний молебень, на який отці-кармеліти запросили очільників інших релігійних громад із Бердичева й околиць і їхніх прихожан. Серед гостей були пастирі протестантських громад Леонід Жучков, Ігор Гуральський і Віктор Кухаренко. Розпочався вечір спільною колядкою «Нова радість стала», після якої настоятель храму отець Рафаїл Мишковський ОСD звернувся до присутніх: «Наша молитва – це не тільки прохання, а й подяка. Нехай сьогоднішня зустріч буде подякою за добро, в якому Бог нам дозволив брати участь. Можливо, ми не так часто бачимося з нашими братами-пастирями. Проте, з іншого боку, часу нам бракує через добру працю. Наприклад, сьогодні серед нас нема греко-католицьких отців, які несуть душпастирське служіння серед хворих, а дехто з пастирів і сам захворів. Хочемо огорнути молитвою всі спільноти міста і його околиць. Просімо Господа про нашу відповідь на Його заклик, щоб з’єднатися з Ним».

Потім пастир Ігор Гуральський зачитав розділ 17 із Євангелія від Йоана, який отець Рафаїл  назвав програмою єдності всіх християн. Пастир виголосив подяку Ісусові за Церкву, тіло Христове, і за милість Господню – Його молитву. Молитви священиків чергувалися з колядками, які разом співали присутні.

Пастир Леонід Жучков прочитав вірш «До єдиної мети», де йшлося про пташині зграї, які, кожна під проводом свого ватажка, летіли до єдиної мети – аж ось на них упав із висоти хижий птах, і вони розпорошилися, не знаючи, куди летіти. «У єдності наша сила. Не треба думати, що нас мало. Згадайте, як говорив Ісус: “Де двоє чи троє зібралися в ім’я моє…”» – сказав пастир. Він розповів, що таким екуменічним молебням у Бердичеві уже 25 років, а їхнім ініціатором був перший босий кармеліт у Бердичеві – отець Серафим Тишко ОСD, який завжди допомагав іншим священикам у скруті, підтримував і підбадьорював. Згадали й покійного отця-настоятеля Свято-Миколаївської православної церкви Григорія, який теж був активним учасником таких зустрічей. Леонід Жучков поділився спогадами про спільну християнську акцію – молитви під час спроб гастролів у Бердичеві ясновидиці Марії Стефанії. Віряни просто молилися, і в небажаної гості чомусь саме тут щось пішло не так і нічого не вийшло.

«У Біблії немає ні протестантів, ні православних, ні католиків, – звернувся пастир до присутніх. – Там є лише християни, послідовники Ісуса Христа. Коли брати-християни разом, тоді і Христос із ними. Потрібно прагнути, щоб цю естафету перейняли наші діти і правнуки, бо немає іншого імені, яке єднало б людство, крім імені Ісуса Христа»

Пастор Віктор Кухаренко із села Скраглівка поблизу Бердичева подякував Господу за цю зустріч, бо без Нього її не було б: «Віддаємо всю славу, честь і подяку тобі, Ісусе, що збираєш усі конфесії, благословляєш служити нас усіх на славу Твою».

Наприкінці прозвучала колядка «Ясна зірка сходить нам» із символічними словами:
«В нашій милій Україні
Є ліси й лани красиві.
Там і люди добротливі,
Дай їм, Боже, тільки віри».

На закінчення отець Рафаїл Мишковський OCD подякував за добро і спільне служіння різних спільнот і попросив молитися про духовенство та про ідеї добрих справ для людей і міста. Потім усі присутні проказали «Отче наш», а отець Максиміліан прочитав молитву з Літургії Шотландської Вільної Церкви: «Господи, Ти возлюбив Церкву і віддав за неї Своє життя, освяти її й очисти Своїм Словом. Відверни від неї всілякі розколи, звільни її від духу суперництва й заздрості. Збережи нас від судженння без любові та з’єднай нас у Твоїй святій справі. Благослови всіх, хто любить Тебе, Господа нашого Ісуса Христа, хоч би як вони себе називали. Веди їх до міцнішого єднання з Тобою. Збережи Твою Церкву в єдності й мирі. Остерігай її, щоб не довірялася багатствам і силі цього світу. Нехай зростає її надія, сила молитви та святість. Амінь». Опісля священики уділили всім присутнім благословення.

Звісно, Тиждень молитов про єдність християн не призвів до об’єднання конфесій, але про це й не йшлося. Важливо, що завдяки спільній молитві вдалося відчути близькість до братів з інших конфесій, якої не скасовують доктринальні розбіжності.

Ірина Розвадовська

За темою:
Промова архієпископа Клаудіо Ґуджеротті з нагоди Тижня молитов про єдність Християн
Екуменічний молебень у Житомирі
Голова екуменічної комісії Київсько-Житомирської дієцезії: Діалог між християнами – це приклад суспільного діалогу
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.