Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Меса на честь святої Схоластики в Житомирі
15:53 Неділя 0 473
11-02-2018, 15:53

Меса на честь святої Схоластики в Житомирі

Була у праведного отця Бенедикта сестра на ім'я Схоластика, теж посвячена Господу ще з дитинства. Мала вона звичай раз на рік навідувати брата, а муж Божий виходив їй назустріч до місця неподалік від мурів монастиря. Визначеного дня прийшла сестра, сиділи вони й розмовляли про вічне, а сутінки дедалі гускли, і час був уже досить пізній. Тоді блаженна сестра промовила братові: «Зостаньмося тут до світанку міркувати про радощі небесні...»
Про це повідомляє Київсько-Житомирська дієцезія.

Але він відповів: «Що ти таке кажеш, моя сестро? Не можу я провести ніч поза монастирем!» Коли Схоластика почула відмову брата, склала руки й, схиливши на них голову, занурилась у молитву до Всемогутнього Бога. Коли ж підвела погляд, почалася така сильна гроза з блискавками і громом, що вельмиповажний Бенедикт не міг і кроку ступити за поріг через зливу. Збентежений Божий муж, збагнувши, що серед тих блискавок і грому не зможе повернутися в монастир, почав скаржитися сестрі: «Нехай простить тебе Бог Всемогутній, сестро, що ж ти накоїла!» Вона відказала: «Просила тебе, та ти не хотів мене послухати. Попросила в Господа мого, і Він вислухав мене. А тепер йди, якщо зможеш, покинь мене і повертайся до свого монастиря». Серце однієї жінки зуміло зібрати Божественну Всемогутність. І немає нічого дивного в тому, що сестра, бажаючи довше побути з братом, у цій ситуації була могутніша за нього, адже, згідно зі вченням Йоанна, «Бог є любов», тому більше змогла та, яка більше любила! Три дні потому, Бенедикт молився у своїй келії. Піднявши очі до неба, він побачив, як душа його сестри Схоластики, залишивши тіло, голубкою возносилась у глибини небесні (ІІ Книга Діалогів св. Григорія Великого).

Щороку відзначаючи перехід до вічності своєї духовної матері, святої Схоластики, сестри з бенедиктинського Абатства Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії моляться за пастирів і вірних своєї дієцезії, за мир у всьому світі та за всю Церкву. У бенедиктинок існує повір'я, що свята Схоластика нагадує про себе дощем на бенедиктинські свята. Цього року 10 лютого свята прийшла із сильним, але чарівним снігопадом.

Месу на честь святої Схоластики, на якій зібралися священики й численні вірні, очолював настоятель парафії святої Софії отець Віктор Маковський. Під час проповіді отець Віктор сказав, що святість це заповідь і покликання – «Будьте святі, як Я є святий». 

«Орден святого Бенедикта дав Церкві видатних особистостей, які були Папами Римськими, кардиналами, єпископами, абатами. Але не менш значущими були дочки святого Бенедикта: свята Схоластика та інші, які хоч і не були відомі багатьом вірних, але відігравали велику роль в духовному житті Церкви».

с. Ернеста OSB

За темою:
Папа Франциск написав листа сестрам бенедиктинкам у Житомирі
Облучини сестри Луції в абатстві сестер бенедиктинок
Урочистість св. Бенедикта в Житомирському абатстві

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 13:29 Середа 0 110 Запрошуємо на урочистість проголошення санкутуарію святого Йосифа в Гнівані «Бідні грішники, незалежно від величини ваших потреб, зверніться про допомогу до святого Йосифа! Приходьте до святого Йосифа зі щирою упевненістю і спокоєм, що ваші прохання будуть вислухані».
Свята Тереза від Ісуса