Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » XXII Апостольська подорож Папи Франциска: огляд-анонс
18:15 Понеділок 0 669
15-01-2018, 18:15

XXII Апостольська подорож Папи Франциска: огляд-анонс

У понеділок, 15 січня 2018 р., Святий Отець Франциск вирушив у свою 22-гу Апостольську Подорож, під час якої відвідає Чилі та Перу, що стануть, відповідно, 32-ою та 33-ою країнами, де він побуває під час свого понтифікату, не враховуючи Італії. Подорож триватиме до 22 січня.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Чилі, країна що простягається на 4300 кілометрів уздовж узбережжя Тихого океану на південному заході Південної Америки, вдруге прийматиме Наступника святого Петра. З 1 по 6 квітня 1987 року, на відзначення п’ятисотріччя євангелізації Америки, тут перебував святий Іван Павло ІІ.

Країна переживає період активної секуляризації. З-поміж 18 мільйонів населення католики становлять приблизно 74%, а понад 10% визнають себе атеїстами. Душпастирське служіння здійснюється у 27 церковних структурно-територіальних одиницях, між якими 5 архідієцезій, 19 дієцезій, військовий ординаріат, апостольський вікаріат та прелатура, що об’єднують 960 парафій та майже 4 тисячі душпастирських осередків. Добру Новину в них сповіщають 2200 священиків, понад тисяча постійних дияконів, яким допомагають близько 5 тисяч богопосвячених осіб, півтори тисячі місіонерів-мирян та 43 тисячі катехитів.

Свою першу промову в Чилі Папа Франциск виголосить під час зустрічі з представниками влади, що відбудеться 16 січня вранці у Президентському палаці й буде поєднана з візитом ввічливості до Глави Держави. Далі в Парку Бернардо О’Гіґґінс Понтифік відслужить Месу. Після обіду він відвідає жіночу в’язницю, зустрінеться з духовенством та єпископатом у катедральному соборі міста Сантьяго. День завершиться візитом до єзуїтського санктуарія та приватною зустріччю з чилійськими отцями єзуїтами.

Наступного дня, 17 січня, Святий Отець відлетить на південь, до розташованого за 600 кілометрів від столиці міста Темуко, що є центром регіону Арауканія, де проживають індіанці мапуче, які становлять 10% населення Чилі. Там він відслужить Месу та пообідає з представниками тубільних народів. Повернувшись до Сантьяго, Папа відвідає Марійський санктуарій Майпу, де зустрінеться з молоддю, а завершальною подією дня стане візит до Чилійського католицького університету.

У четвер, 18 січня, Понтифік вирушить на північ, до розташованого за 1400 кілометрів від столиці міста Ікіке, де відслужить Месу. Звідти його шлях триватиме далі на північ. Після церемонії прощання Папа відлетить до Ліми, столиці Перу, подолавши ще 1200 кілометрів повітряного шляху. В аеропорту відбудеться офіційна церемонія привітання.

Папа Франциск – другий Папа, який прибуде до Перу, де двічі побував святий Іван Павло ІІ: 1985 року з кількаденним візитом та 1988 року – з кількагодинним, щоб відслужити Месу в Лімі з нагоди Євхаристійного та Марійського конгресів боліварських країн.

Перу – також країна, яка простягається вздовж тихоокеанського узбережжя. З-поміж 31 мільйона населення католики становлять 89%. Душпастирська діяльність здійснюється через 1645 парафій та 6300 інших душпастирських осередків, об’єднаних у 45 церковних територіальних одиниць. Понад 3300 священиків підтримувані в душпастирстві 65 постійними дияконами й 6 тисячами богопосвячених осіб. До справи євангелізації залучені 11 тисяч мирян-місіонерів та 51 тисяча катехитів.

Уранці 19 січня Папа Франциск відлетить до містечка Пуерто-Мальдонадо, де проведе зустріч із народами Амазонії, що також матиме підготовчий характер до спеціального Синоду Єпископів, присвяченому регіонові та скликаному на жовтень 2019 року. Святий Отець також відвідає осередок, де отримують допомогу діти, що стали жертвами експлуатації. Повернувшись до Ліми, Папа Франциск зустрінеться з представниками влади й здійснить візит ввічливості до Президента. День завершиться приватною зустріччю з місцевими отцями єзуїтами.

У суботу, 20 січня, Папа відлетить до міста Трухільйо, де відслужить Месу, відвідає квартали, що постраждали від повеней на початку минулого року та зустрінеться з духовенством і чернецтвом північних дієцезій Перу. День завершиться молитовним вшануванням Пресвятої Богородиці «Virgen de la Puerta», після чого Святий Отець повернеться до Ліми.

Останній день перебування в Перу розпочнеться відвідинами затворницького монастиря Сестер Назаретянок при санктуарії Господа Чудотворця. Далі Папа вшанує перуанських святих у катедральному соборі, в архієпископській резиденції проведе зустріч із єпископатом, а опівдні з балкону комплексу очолить проказування молитви «Ангел Господній». Увечері Папа Франциск проведе Месу, після якої вирушить назад до Риму.

За темою:
Папський візит до Чилі та Перу: трохи статистики
Папа Франциск вилетів до Латинської Америки
Календар богослужінь Папи на післяріздвяний період

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 17:15 Вівторок 0 131 Папа до учасників Форуму в Давосі: моральний обов’язок людей – дбати одні про одних У посланні до учасників Всесвітнього Економічного Форуму Святіший Отець наголошує, що нехтувати гідністю іншої людини, означає применшувати власну цінність.