Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Терплячість – це не покірність долі, а визнання своїх обмежень
16:55 Понеділок 0 271
12-02-2018, 16:55

Папа: Терплячість – це не покірність долі, а визнання своїх обмежень

Просімо в Господа чесноти терплячості, яка притаманна тим, хто прямує вперед, мужньо зносячи труднощі й випробування, як-от численні християни, переслідувані на Близькому Сході. Із таким заохоченням Папа Франциск звернувся до вірних у проповіді під час ранкової Меси в понеділок, 12 лютого 2018 року, коментуючи слова святого апостола Якова.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

«Уважайте за найвищу радість, мої брати, коли підлягаєте різноманітним спокусам. Ви знаєте, що іспит вашої віри виробляє витривалість», – писав святий Яків первісній християнській громаді. Але що означає бути витривалим, тобто терплячим? Потрібно відрізняти християнську терпеливість від покірності та налаштованості на порізку. Витривалість – це чеснота тих, хто прямує вперед, а не тих, хто стоїть на місці чи замкнувся в собі.

«Коли йдемо вперед, дорогою трапляються різні речі, не завжди хороші, – сказав Папа. – Мені здається промовистим розуміння терпеливості як чесноти того, хто прямує вперед – наприклад, батьків, у яких народилася хвора дитина чи дитина з інвалідністю. “Дякувати Богові, що вона жива!” – це слова витривалих. І все життя вони з любов’ю супроводжують цю дитину. А це ж нелегко, протягом років і років підтримувати хвору, неповносправну дитину… Але радість, яка випливає з того, що це їхнє дитя, додає їм сил прямувати вперед, і це терпеливість, а не покірність».

Папа звернув увагу на те, що етимологія слова «витривалість» вже може навчити нас правильного розуміння. Його значення несе в собі сенс відповідальності, бо «витривалий» – це той, який не тікає від скрути, а «триває» в ній із досконалістю, про яку пише апостол. «Витривалість означає зносити, а не доручати іншому несення проблеми чи труднощів: “Я несу цей тягар, бо це мої труднощі, це моя проблема. Це спричиняє страждання? Так, без сумніву. Але несу”. Терпеливість – це також вміння вести діалог з обмеженнями, яких у житті є чимало».

Однак витривалість, про яку пише святий Яків, – це не лише «рада для християн»: якщо поглянемо на історію спасіння, побачимо «терпеливість Бога, нашого Отця», Який провадив Свій «упертий народ». Народ, який «створював собі ідолів чи збивався зі шляху». Терпеливість властива і Його ставленню до кожного з нас. Він послав Свого Сина, щоб і Він «увійшов у терпеливість». У цьому контексті Папа скерував думку до християн, яких переслідують на Близькому Сході, проганяють лише за те, що вони – учні Христа. Вони, однак, зберігають християнську ідентичність, «увійшовши в терпеливість, як і Господь».

«З такими думками, – підсумував Святіший Отець, – можемо сьогодні помолитися за наш люд: “Господи, дай Своєму народові витривалості для знесення випробувань”. Молімося й за себе. Ми дуже часто нетерпелячі, коли якась справа не вдається, сваримося… “Зупинися, згадай про терплячість Бога Отця, ввійти в терпеливість, як Ісус”. Це прекрасна чеснота, просімо її в Господа».

За темою:

Папа: Людину занечищує не хвороба, а гріх
Папа Франциск записався паломником на СДМ 2019 в Панамі
Папа: Бути місіонером – це насамперед ідентичність, а не робота

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 10:28 Субота 0 54 Синод: допомогти молоді бути світлом серед темряви Зосередження, слухання та зворушення – така атмосфера панувала в залі засідань Синоду єпископів під час пообідньлї зустрічі 11 жовтня, коли промовляли представники молоді, які беруть участь у Синоді як спостерігачі. Вони розповіли про реальність, у якій живуть, про своє прагнення бути «світлом серед темряви» та служителями Євангелія в публічній сфері, наголошуючи на праві на мир і стабільність, яке часто вважають самозрозумілим, але якого чимало з них позбавлені.