Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск зустрівся з Патріархом і Синодом Мелхітської ГКЦ
17:52 Понеділок 0 275
12-02-2018, 17:52

Папа Франциск зустрівся з Патріархом і Синодом Мелхітської ГКЦ

Ми дуже потребуємо пастирів, які не вдовольняються тільки підтриманням того, що є, а завжди ставлять перед собою високі цілі. Про таку рису єпископів Папа Франциск говорив, приймаючи в понеділок, 12 лютого 2018 року, членів Синоду Мелхітської Греко-Католицької Церкви, які прибули до Апостольської Столиці для прилюдного виявлення сопричастя з Понтифіком після обрання нового Патріарха.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Вітаючи Патріарха Юссефа Абсі, обраного наприкінці червня минулого року, Папа запевнив у своїй постійній молитовній близькості, зазначаючи, що цю молитву неможливо відокремити від молитви за «любу Сирію й увесь Близький Схід». «У цей важкий історичний період чимало християнських спільнот на Близькому Сході покликані жити своєю вірою в Господа Ісуса серед випробувань. Щиро бажаю, аби своїм життєвим свідченням мелхітські єпископи та священики зуміли заохотити вірних залишатися на землях, де Боже провидіння хотіло, щоб вони народилися», – сказав Папа, цитуючи свого листа, яким надав сопричастя новообраному Главі й Отцеві Мелхітської ГКЦ.

Понтифік нагадав, що на 23 лютого призначив День молитви й посту в намірі миру. «З мого боку не забракне особливої згадки про Сирію, уражену останніми роками невимовними стражданнями», – сказав він.

Аудієнція відбулася на завершення Синоду, який на початку місяця проходив у Лівані. Папа зазначив, що мова йде «про фундаментальний момент», під час якого Патріарх і єпископи «покликані ухвалити важливі постанови для добра вірних, зокрема через обрання нових єпископів, пастирів, що будуть свідками Воскреслого». У цьому контексті Понтифік поділився думками про те, якими повинні бути єпископи. Насамперед, вони мають, як Ісус Своїх учнів, «підбадьорювати серця вірних», виявляючи близькість і сходячи до їхніх потреб, але водночас «супроводжувати їх до висот», допомагаючи шукати «вишніх», Христових речіей а не земних. «Ми дуже потребуємо пастирів, які є носіями Вишнього, вільних від спокуси триматися “на малій висоті”, визволених від звужених мірок літеплого та життя та звичок; убогих пастирів, не прив’язаних до грошей і розкоші, які перебувають серед убогого та стражденного люду; послідовних благовісників пасхальної надії, які постійно прямують уперед разом зі своїми братами й сестрами».

Нагадаємо, що, після того як Папа Франциск прийняв зречення, подане тодішнім Главою Мелхітської Греко-Католицької Церкви Блаженнішим Григорієм ІІІ Лахамом, у Бейруті, столиці Лівану, відбувся виборчий Синод єпископів цієї Церкви. 21 червня Синод обрав новим Антіохійським Патріархом високопреосвященного Джозефа Абсі, куріального архієпископа патріаршої курії в Дамаску, який узяв ім’я Юссеф Абсі. Наступного дня у Ватикані повідомили, що Папа Франциск надав йому «Ecclesiastica Communio» (церковне сопричастя).

Мелхітська Греко-Католицька Церква, яка має понад півтора мільйона вірних, об’єднує католиків візантійського обряду на теренах давніх Антіохійського, Єрусалимського й Олександрійського Патріархатів, а також у діаспорі. Осідок її Глави розташований у столиці Сирії, місті Дамаску, а його офіційний титул звучить «Патріарх Антіохії й усього Сходу, Олександрії та Єрусалима».

За темою:
Папа: Людину занечищує не хвороба, а гріх
Папа Франциск записався паломником на СДМ 2019 в Панамі
Папа: Бути місіонером – це насамперед ідентичність, а не робота

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 10:28 Субота 0 53 Синод: допомогти молоді бути світлом серед темряви Зосередження, слухання та зворушення – така атмосфера панувала в залі засідань Синоду єпископів під час пообідньлї зустрічі 11 жовтня, коли промовляли представники молоді, які беруть участь у Синоді як спостерігачі. Вони розповіли про реальність, у якій живуть, про своє прагнення бути «світлом серед темряви» та служителями Євангелія в публічній сфері, наголошуючи на праві на мир і стабільність, яке часто вважають самозрозумілим, але якого чимало з них позбавлені.