Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Зустріч Папи з корінними народами Амазонії: «Культура наших народів – це знак життя»
16:40 Субота 0 383
20-01-2018, 16:40

Зустріч Папи з корінними народами Амазонії: «Культура наших народів – це знак життя»

Амазонія – це не лише заповідник біорізноманіття, а й культурний заповідник, який необхідно зберегти від новітніх проявів колоніалізму, наголосив Папа Франциск, зустрічаючись у п’ятницю, 19 січня 2018 року, з корінними народами регіону. Ця зустріч у Пуерто-Мальдонадо була першою великою подією Папиного візиту до Перу й відбулася в рамках підготовки до синоду 2019 року, присвяченого Амазонії.
Як повідомляє Радіо Ватикану, Папа Франциск – перший Понтифік, який відвідав цей регіон.

Вітаючи учасників зустрічі, Святий Отець розповів, що ця зустріч пробуджує в його серці подячну пісню святого Франциска «Славен будь, о мій Господи». Проте, пожалкував Папа, ця пісня прослави розбивається, коли «чуємо і бачимо глибокі рани, які носять в собі Амазонія та її народи», і він прибув для того, «щоб вислухати вас, бути разом у серці Церкви». На його думку, «народи Амазонії ще ніколи не переживали таких загроз на своїх теренах, як тепер»: з одного боку, ідеться про економічні інтереси, заради яких журтвують природою й людьми; а з іншого – про «збоченість програм, які пропагують “збереження” природи, не зважаючи на людину», яка там живе.

«Необхідно започаткувати інституційні структури пошани, визнання та діалогу з корінними народами, беручи до уваги та віддаючи належне їхнім культурі, мові, традиції, правам і духовності. Започаткувати міжкультурний діалог, в якому ви будете “головними співрозмовниками, насамперед, тоді, коли йдеться про великі проекти, які заторкують ваш простір” (LS 146). Визнання й діалог – це найкращий шлях для зміни давніх стосунків, позначених виключенням і дискримінацією», – наголосив Папа Франциск.

Говорячи про виклики, пов’язані з нелегальним видобутком ресурсів, Понтифік звернув увагу на те, що їх супроводжує «інше нищення життя» – торгівля людьми: рабська праця й сексуальна експлуатація, насильство супроти дітей та жінок. Папа згадав про «найслабших серед найуразливіших», тобто так звані «корінні народи, які обрали добровільну ізоляцію», знайшовши притулок у найнедоступніших місцях, «аби могти жити в свободі». Цей вибір нагадує, що «не можна порядкувати спільними благами в ритмі жадібного споживацтва».

«Визнання цих народів, яких потрібно вважати не меншинами, а справжніми співрозмовниками, як і всі корінні народи, нагадує нам про те, що ми – не абсолютні власники створіння. Необхідно прийняти їхній внесок у суспільний добробут, не сприймаючи їхньої культури як ідеалізованої версії природного стану людини чи як своєрідного музею колишнього стилю життя. Бачення всесвіту й мудрість цих народів можуть багатого чого навчити нас, сторонніх, – підкреслив Папа. – Культура наших народів – це знак життя. Амазонія це, окрім того, що заповідник біологічного розмаїття, ще й культурний заповідник, який потрібно зберегти від нових форм колонізації. Сім’я є та завжди була суспільною інституцією, яка зробила найбільший внесок у збереження наших культур».

Святий Отець застеріг від «ідеологічних колонізацій», замаскованих під прогрес, і заохотив дослухатися до похилих віком, яким властива мудрість. Прокладати мости й будувати культуру зустрічі допомагає освіта, яка мусить бути «серед пріоритетів держави». Папа закликав єпископів поширювати «простір міжкультурного виховання» й підтримувати ініціативи Церкви на користь корінних народів.

«Як же багато місіонерів і місіонерок присвятили себе вашим народам і захищали ваші культури! Вони це чинили, натхнені Євангелієм. І Христос утілився в певній культурі – єврейській – і на її основі віддав Себе нам як новизну для всіх народів, аби кожен, виходячи з власної ідентичності, почувався самоствердженим у Ньому. Не піддавайтеся спробам викорінити католицьку віру ваших народів. Кожна культура й кожне розуміння всесвіту, яке приймає Євангеліє, збагачує Церкву баченням нового аспекту Христового обличчя», – наголосив Папа.

За темою:
Папа в Чилі: допомога карабінерці й зустріч із родичами жертв диктатури
Ліма, столиця Перу, втретє вітає Наступника святого Петра
Шлюб на небесах: Папа Франциск повінчав пару на борту літака

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 12:47 Середа 0 184 Архієпископ Мокшицький побував із душпастирським візитом в Англії й Уельсі З 13 до 14 жовтня голова Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні архієпископ митрополит Львівський Мечислав Мокшицький відвідав із душпастирським візитом Англію й Уельс.