Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Консекрація храму святого Власа в Андрушівці
16:34 Неділя 0 668
11-02-2018, 16:34

Консекрація храму святого Власа в Андрушівці

10 лютого 2018 року віряни міста Андрушівки переживали парафіяльний відпуст і водночас освячення новозбудованого храму. Консекрація, тобто урочисте освячення храму і вівтаря, належить до найважливіших літургійних актів. Місце, де збиратиметься християнська спільнота, щоб слухати Боже Слово, читати молитви і звершувати таїнства, це Божа Святиня.

Про це повідомляє Київсько-Житомирська дієцезія.

Парафіяни готувалися до цієї події більш ніж десятиліття нелегкою працею та молитвами, багато прихожан навіть не дочекалися цієї урочистості, але були присутні на освяченні духовно. Прибуло багато запрошених гостей з інших міст та містечок: Києва, Бердичева, Житомира, Ружина, Новоград-Волинського, Довбишв, с. Городківки, с. Червоного, с. Забари, с. Волиці, с. Івниці, с. Старої Котельні, с. Зарубинець тощо. Гості приїхали розділити цю радість із місцевими, чимало з яких прийшли вперше. 

Очолити свято мав ординарій Віталій Кривицький, але через хворобу був присутній духовно, тому консекрував храм єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії єпископ Ян Собіло. Співслужили з ним священики Київсько-Житомирської дієцезії: о. Руслан Михалків ‒ ректор семінарії, о. Ришард Порковський ‒ професор філософії, о. Матеуш Адамський ‒ секретар єпископа, перший настоятель парафії о. Ян Сафінський із Новоград- Волинського, другий настоятель о. Андрій Ковалевський, о. Вячеслав Коневський із с. Рихальске, о. Олександр Кушлак із Ружина, отці Христофор Урбанський, Павел Ферко й Альберт Гаспарян із Бердичева, о. Річард Карапуда із Житомира, отці Цезарій Червінський і Юзеф Богуш із Коростишева, о. Юрій Бугаєнко із смт Іршанськ, о. Микола Гуцал із с. Олександрівка, о. Валерій Дубина із смт. Довбиша, о. Сергій Серебровський із смт Брусилів. 

Після Літургії Слова та проповіді єпископа Яна була Літанія до Всіх Святих із проханням до Бога освятити цей храм, вчинити його домом спасіння та місцем особливої дії Його благодаті. 

Помазання єлеєм це видимий знак дії Святого Духа. Помазання вівтаря становить знак зв'язку між Церквою і Христом. Єпископ вилив єлей на вівтар та намастив усі його чотири кути на знак того, що жертва Христа стосується всіх кінців землі. Після намащення вівтаря священики намастили стіни храму, підкреслюючи, що це місце, призначене лише для Бога.
 

Щоби все було літургійно правильно і прекрасно,  пильнували семінаристи з Ворзеля: Микола Пантус, Павло Бичинський, Каміль Ожуг. Окрасою всієї урочистості сьогодні був Хор Laudate з житомирської парафії св. Софії під керівництвом с. Гелени Гонгало.
Нехай святий Власій випрошує всі необхідні благодаті для всіх нас!

Ростислав Бачинський

За темою:
«Місія до народів»: народження нової парафії в Рівному
У Берегові заклали камінь під майбутній римсько-католицький храм
Освячення каплиці парафії св. Йоана Павла ІІ У Сокільниках

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 13:29 Середа 0 110 Запрошуємо на урочистість проголошення санкутуарію святого Йосифа в Гнівані «Бідні грішники, незалежно від величини ваших потреб, зверніться про допомогу до святого Йосифа! Приходьте до святого Йосифа зі щирою упевненістю і спокоєм, що ваші прохання будуть вислухані».
Свята Тереза від Ісуса