Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Кардинал Жан-Луї Торан: Діалог завжди можливий
09:50 Середа 0 76
3-01-2018, 09:50

Кардинал Жан-Луї Торан: Діалог завжди можливий

За будь-яких обставин є можливість стати на шлях діалогу. Його потрібно пропагувати, не зважаючи ні на що, бо християнин покликаний навіть у складних ситуаціях бути послідовним свідком Євангелія – особливо у світі, де чимдалі більше насильства чинять в ім’я Бога чи релігії. Такими думками поділився кардинал Жан-Луї Торан, президент Папської Ради міжрелігійного діалогу, в інтерв’ю для ватиканської газети «L’Osservatore Romano», підсумовуючи минулорічну роботу Ради. 
У час, коли «питання Єрусалима» знову привернуло увагу ЗМІ, кардинал, як повідомляє Радіо Ватикану, незмінно засуджує спроби використовувати релігію з політичною метою.

Перше запитання журналіста стосувалося можливості досягнення миру на Близькому Сході в контексті відновлення напруги після нещодавньої постанови Президента США. Відповідь кардинала була оптимістична: він зазначив, що діалог потрібно й надалі вести на всіх рівнях. Жан-Луї Торан розповів про збіг обставин, важливий у контексті ухвали Білого Дому перенести посольство з Тель-Авіва до Єрусалима. Саме на 6 грудня 2017 р. була запланована зустріч Папи Франциска з представниками Ради міжрелігійного діалогу та аналогічної палестинської комісії, яку очолює верховний суддя шейх Мохамед аль-Хабаш. Тоді Понтифік закликав сторони до співпраці, а результатом зустрічі стало підписання меморандуму про створення постійної робочої групи. За словами кардинала, це був приклад міжрелігійного діалогу, розсудливого наближення у дружній атмосфері, протилежній до поширення ненависті та гніву.

Кардинал зазначив, що Папа Франциск показує важливість взаємопошани між вірними різних релігій. Уже стали звичними зустрічі Святого Отця з представниками різних релігій у середу, перед загальною аудієнцією. Кілька таких зустрічей відбулося минулого року: у березні Папа прийняв делегацію іракських наглядових органів, яка складалася з різних релігійних груп; у вересні зустрівся з Генеральним секретарем Всесвітньої мусульманської ліги Мохаммедом аль-Іссою; а в жовтні, спілкуючись із представниками Всесвітньої конференції релігій за мир, наголосив на важливості «міжрелігійної співпраці, аби протистояти конфліктам і сприяти розвиткові».

Окрім цих зустрічей із Папою, кардинал Жан-Луї Торан звернув увагу також на інші важливі події в царині міжрелігійного діалогу. 2017 рік розпочався напередодні тижня молитви за єдність християн щорічною зустріччю Ради міжрелігійного діалогу з Бюро екуменічної Ради Церков із питань міжрелігійного діалогу та співпраці.

У лютому кардинал відвідав Каїр, де взяв участь у симпозіумі Університету Аль-Азгар, присвяченому ролям, які Великий Імам і Ватикан можуть відіграти у протистоянні явищам фанатизму й екстремізму в ім’я віри. Важливою подією травня була буддистсько-християнська конференція в Тайвані про ненасильство. А в листопаді Жан-Луї Торан узяв участь у конференції «Вулиці миру», організованій Спільнотою святого Егідія.

У червні відбулася пленарна сесія Папської Ради з міжрелігійного діалогу, присвячена незвичній темі: «Роль жінок у вихованні всесвітнього братерства». За словами кардинала, ця тема народилася з учення Папи Франциска, який закликає до належного поцінування внеску жінок у міжкультурний діалог.

Кардинал Торан зазначив, що роботу Ради з міжрелігійного діалогу можна символічно підсумувати фотографією Святого Отця з Великим Імамом Університету Аль-Азгар Ахмедом Мохаммедом аль-Таїбом: на світлині вони йдуть на обід до дому святої Марти, про щось розмовляючи. За словами кардинала, у цьому моменті можна побачити втілення зусиль Папи й Папської Ради з міжрелігійного діалогу.

Для кращого розуміння викликів багатокультурної дійсності та для свідчення можливості співжити в любові, підсумував кардинал, нам, християнам, потрібно бути міцно вкоріненими у вірі. «Любов – це єдина сила, здатна зробити світ кращим місцем для всіх», – додав він.

За темою:
Папа дипломатам про роль відмінностей і важливість діалогу
Заява Святого Престолу щодо ситуації навколо Єрусалима
Різдвяне послання «Urbi et orbi» («Місту і світу») Святого Отця Франциска (25 грудня 2017 року)

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 09:24 Понеділок 0 137 Кардинал П’єтро Паролін серед лауреатів Відзнаки блаженного Омеляна Ковча Державний секретар Апостольської Столиці Кардинал П’єтро Паролін серед цьогорічних лауреатів Відзнаки блаженного священномученика  Омеляна Ковча. Про це повідомила Католицька інформаційна агенція Польщі (KAI). Відзнаку вручить Глава УГКЦ, блаженніший верховний архієпископ Святослав Шевчук разом із членами Комітету з вшанування блаженного священномученика Омеляна Ковча 27 січня у прокатедральному соборі Святої Софії в Римі. Відзнакою нагороджують за внесок у справі міжнаціонального, міжконфесійного та міжрелігійного діалогу, плекання толерантності та взаєморозуміння в суспільстві, популяризації соціально корисної та благодійної діяльності й за особистий життєвий приклад жертовності й гуманізму.