Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Кардинал Жан-Луї Торан: Діалог завжди можливий
09:50 Середа 0 417
3-01-2018, 09:50

Кардинал Жан-Луї Торан: Діалог завжди можливий

За будь-яких обставин є можливість стати на шлях діалогу. Його потрібно пропагувати, не зважаючи ні на що, бо християнин покликаний навіть у складних ситуаціях бути послідовним свідком Євангелія – особливо у світі, де чимдалі більше насильства чинять в ім’я Бога чи релігії. Такими думками поділився кардинал Жан-Луї Торан, президент Папської Ради міжрелігійного діалогу, в інтерв’ю для ватиканської газети «L’Osservatore Romano», підсумовуючи минулорічну роботу Ради. 
У час, коли «питання Єрусалима» знову привернуло увагу ЗМІ, кардинал, як повідомляє Радіо Ватикану, незмінно засуджує спроби використовувати релігію з політичною метою.

Перше запитання журналіста стосувалося можливості досягнення миру на Близькому Сході в контексті відновлення напруги після нещодавньої постанови Президента США. Відповідь кардинала була оптимістична: він зазначив, що діалог потрібно й надалі вести на всіх рівнях. Жан-Луї Торан розповів про збіг обставин, важливий у контексті ухвали Білого Дому перенести посольство з Тель-Авіва до Єрусалима. Саме на 6 грудня 2017 р. була запланована зустріч Папи Франциска з представниками Ради міжрелігійного діалогу та аналогічної палестинської комісії, яку очолює верховний суддя шейх Мохамед аль-Хабаш. Тоді Понтифік закликав сторони до співпраці, а результатом зустрічі стало підписання меморандуму про створення постійної робочої групи. За словами кардинала, це був приклад міжрелігійного діалогу, розсудливого наближення у дружній атмосфері, протилежній до поширення ненависті та гніву.

Кардинал зазначив, що Папа Франциск показує важливість взаємопошани між вірними різних релігій. Уже стали звичними зустрічі Святого Отця з представниками різних релігій у середу, перед загальною аудієнцією. Кілька таких зустрічей відбулося минулого року: у березні Папа прийняв делегацію іракських наглядових органів, яка складалася з різних релігійних груп; у вересні зустрівся з Генеральним секретарем Всесвітньої мусульманської ліги Мохаммедом аль-Іссою; а в жовтні, спілкуючись із представниками Всесвітньої конференції релігій за мир, наголосив на важливості «міжрелігійної співпраці, аби протистояти конфліктам і сприяти розвиткові».

Окрім цих зустрічей із Папою, кардинал Жан-Луї Торан звернув увагу також на інші важливі події в царині міжрелігійного діалогу. 2017 рік розпочався напередодні тижня молитви за єдність християн щорічною зустріччю Ради міжрелігійного діалогу з Бюро екуменічної Ради Церков із питань міжрелігійного діалогу та співпраці.

У лютому кардинал відвідав Каїр, де взяв участь у симпозіумі Університету Аль-Азгар, присвяченому ролям, які Великий Імам і Ватикан можуть відіграти у протистоянні явищам фанатизму й екстремізму в ім’я віри. Важливою подією травня була буддистсько-християнська конференція в Тайвані про ненасильство. А в листопаді Жан-Луї Торан узяв участь у конференції «Вулиці миру», організованій Спільнотою святого Егідія.

У червні відбулася пленарна сесія Папської Ради з міжрелігійного діалогу, присвячена незвичній темі: «Роль жінок у вихованні всесвітнього братерства». За словами кардинала, ця тема народилася з учення Папи Франциска, який закликає до належного поцінування внеску жінок у міжкультурний діалог.

Кардинал Торан зазначив, що роботу Ради з міжрелігійного діалогу можна символічно підсумувати фотографією Святого Отця з Великим Імамом Університету Аль-Азгар Ахмедом Мохаммедом аль-Таїбом: на світлині вони йдуть на обід до дому святої Марти, про щось розмовляючи. За словами кардинала, у цьому моменті можна побачити втілення зусиль Папи й Папської Ради з міжрелігійного діалогу.

Для кращого розуміння викликів багатокультурної дійсності та для свідчення можливості співжити в любові, підсумував кардинал, нам, християнам, потрібно бути міцно вкоріненими у вірі. «Любов – це єдина сила, здатна зробити світ кращим місцем для всіх», – додав він.

За темою:
Папа дипломатам про роль відмінностей і важливість діалогу
Заява Святого Престолу щодо ситуації навколо Єрусалима
Різдвяне послання «Urbi et orbi» («Місту і світу») Святого Отця Франциска (25 грудня 2017 року)

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:14 Вівторок 0 61 Папа: Який безкорисливий дар можемо зробити сьогодні? «Погляньмо на свої руки, часто порожні без любові, та спробуймо сьогодні подумати про безкорисливий дар, який можемо зробити», – заохотив Папа Франциск через Твіттер у понеділок, 14 січня 2019 року.