Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 11 лютого, неділя
18:30 Субота 0 445
10-02-2018, 18:30

Літургія на кожен день, 11 лютого, неділя

(зел) VI Неділя звичайного періоду
Торкнутися прокаженого було ризикованим рухом. Не лише з огляду на можливість заразитися небезпечною хворобою, але також через закон, який суворо забороняв контакт з такими людьми. Ісус переміг ці обмеження. Цього самого хоче також навчити і нас. Треба вміти побачити людину з її проблемами, болем і намагатися її зрозуміти. На жаль, часто безпідставні упередження дуже ускладнюють щирий контакт з людьми. А нерідко те, що інші потребують, це зовсім не матеріальна допомога, а трохи часу, доброзичливості чи посмішки. Саме це може принести справжнє полегшення та внутрішнє зцілення.

(Всесвітній День хворих)

АНТИФОН НА ВХІД
Боже, будь скелею прибіжища для мене, * твердинею міцною, щоб мене урятувати! * Бо Ти – скеля моя й моя твердиня, * і ради Імені Твого веди мене та керуй мною.

Мовиться “Слава во вишніх”

КОЛЕКТА

Боже, Ти прагнеш перебувати в серцях праведних і щирих, † вчини, щоб ми завдяки Твоїй благодаті * стали гідним помешканням для Тебе. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Лев 13, 1-2. 44-46
Читання з книги Левіт.
Господь промовив до Мойсея і Аарона: «Коли хтось матиме на шкірі в себе на тілі припухлість чи прищ, чи білу пляму, що підозріла на проказу, нехай приведуть його до Аарона, священика або до котрогось із його синів, священиків. Такий прокажений – нечистий, і нечистим об’явить його священик; на голові в нього проказа. Хворий на проказу носитиме подерту одежу, ходитиме з розпущеним волоссям, він покриє підборіддя й гукатиме: “Нечистий! Нечистий!” Доки його недуга, він буде вважатися нечистим, бо він справді нечистий; на самоті мусить жити; геть поза табором буде його оселя». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 32, 1-2. 5. 11
Бог – мій притулок, Він мене спасає.

Блаженні ті, кому прощено беззаконня *
і кому гріх покрито.
Блаженна людина, якій Господь переступу не порахує, *
і в чиєму дусі підступу немає.
Перед Тобою свій гріх я визнав *
і не приховав свого беззаконня,
а сказав: «У своїх переступах Господу я признаюсь». *
І Ти простив мого гріха безбожність.
Веселіться в Господі, *
праведні, радійте,
з радості гукайте *
всі, щирі серцем!

ДРУГЕ ЧИТАННЯ

1 Кор 10, 31 – 11, 1
Читання з Першого послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Коли ви їсте, коли п’єте чи щось інше робите, все робіть на славу Божу. Не вводьте у спокусу юдеїв, греків і Божу Церкву, як і я в усьому всім догоджаю, не шукаючи своєї користі, але користі багатьох, щоб вони спаслися. Наслідуйте мене, як я – Христа. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 7, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Великий пророк з’явився між нами,
і Бог свій народ відвідав!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 1, 40-45
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу приходить до Ісуса прокажений, благає Його і, впавши на коліна, каже Йому: «Якщо хочеш, Ти можеш мене очистити!» Змилосердившись, Він простягнув руку, доторкнувся до нього та й каже йому: «Хочу, – стань чистим!» І вмить зійшла з нього проказа, і він став чистим. Суворо попередивши, Ісус відразу швидко відіслав його і каже йому: «Дивись же, нікому нічого не кажи, але піди й покажися священикові та принеси за своє очищення те, що велів Мойсей, – їм на свідчення!» А той, вийшовши, почав багато звіщати й поширювати про це мову, так що більше не міг Ісус відкрито ввійти у місто, але перебував назовні, у безлюдних місцях; і приходили до Нього звідусіль. Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
У смиренні представмо Господу Богу потреби Церкви та осо­бисті турботи, вірячи, що Він вислухає нас:
1. Молімося за святу Церкву, щоб через її життя і діяльність Господь зцілював сучасний світ від тілесних та духовних недугів.
2. Молімося за Святішого Отця, Христового намісника на землі, щоб він, зміцнений Божою благодаттю, піклувався про чистоту віри та вчення Церкви.
3. Молімося за уражених важкими та невиліковними хворо­бами, щоб вони знайшли в Ісусі допомогу та розраду.
4. Молімося за місіонерів та черниць, які опікуються хвори­ми, щоб було у них доволі сил та засобів допомогти всім потребуючим.
5. Молімося за померлих, щоб Ісус зібрав їх усіх навколо себе у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми удостоїлися благодаті очи­щення від гріховної прокази та могли з чистим серцем прославляти Господа.

Господи Боже Всемогутній, помилуй своїх дітей і зціли нас від усякої хвороби тіла та душі. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: нехай ця жертва очистить і відновить нас * та випросить вічну нагороду тим, хто виконує Твою волю. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділі звичайного періоду № 21-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Їли вони й наситилися вельми, * і вдовольнив Господь їхнє бажання, * та не відвернулися від своїх забаганок.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Скуштувавши небесних солодощів, просимо Тебе, Боже: † вчини, щоб ми завжди прагнули того, * що дає нам і  стинне життя. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:07 Неділя 0 93 Літургія на кожен день, 22 жовтня, понеділок (зел) Понеділок XXIX звичайного тижня
Багато разів люди намагались використати авторитет Ісуса для вирішення власних справ. Ісус завжди використовує такі ситуації, щоб показати лукавство людини та її справжні почуття. Сьогодні Слово показує брата, який слушно вимагає справедливості, але з іншої сторони жадібність позбавляє його братніх почуттів. Гине те, що є найціннішим у родинних стосунках. Ісус хоче рятувати цю людину, показуючи йому правду про блага, які не дають життя, а нищать так багато.
Або (біл) довільний спомин св. ЙОАНА КАПІСТРАНА, пресвітера
Св. Йоан народився у 1386 році. Здобувши юридичну освіту, він став губернатором Перуджії. На цій посаді відзначався любов’ю до бідних. Після вступу до францисканського ордену св. Йоан присвятив себе проповідницькій діяльності. Проповідував на теренах сьогоднішньої Італії, Німеччини, Австрії, Польщі та Угорщини. Св. Йоан Капістран закликав до з’єднання християнських військ проти мусульманської навали на Європу. Результатом його діяльності була перемога під Белградом у 1456 р. Помер 23 жовтня 1456 року, через кілька місяців після цієї перемоги.
Спільні Меси: про місіонерів (стор. 124)
Або (біл) довільний спомин св. ЙОАНА ПАВЛА II, Папи
Кароль Войтила народився 18 травня 1920 р. в м. Вадовіце (Польща). В 1938 році вступає на філософський факультет Ягеллонського університету, але вже наступного року розпочалася ІІ світова війна і йому довелося піти працювати. В 1942 році Кароль вступає в підпільну семінарію, а 1 листопада 1946 р. його рукоположено у священицький сан. Після свячень навчається у Римі, Бельгії та Швейцарії, згодом працює вікарієм в парафії Неговіце. В 1948 р. отримує ступінь доктора богослов’я. В 1958 р. Кароль Войтила стає єпископом, в 1964 р. – архієпископом митрополитом Краківським, учасник ІІ Вселенського Ватиканського Собору. 16 жовтня 1978 р. обраний Папою, приймає ім’я Йоана Павла ІІ. За свій понад 26-річний понтифікат здійснив 250 пастирських подорожей (в т.ч. й в Україну, 2001 р.), проголосив Катехизм Католицької Церкви, Кодекс Канонічного Права, видав 14 енциклік. Багато зусиль доклав для будування єдності християнських церков, а також для покращення стосунків із іншими релігіями. Помер 2 квітня  2005  року,  беатифікований 1 травня 2011 р. Канонізований 27 квітня 2014 р.
Спільні Меси: про Папу (стор. 124)


Літургійний зошит 18:23 Середа 0 163 Літургія на кожен день, 18 жовтня, четвер У свято Євангеліста Луки, Церква нагадує нам те, до чого ми покликані. Це слово, скероване до учнів Ісуса, яким є кожен з нас на підставі отриманого Хрещення. Ми покликані проповідувати Царство Небесне. Христос знає як це є важко, як багато небезпек таяться на кожного, хто буде євангелізувати. Ісус також знає про нетривалу користь, яку може нам дати людське забезпечення. Найбільш ефективним у поширенні Євангелія є Дух, який захищає, оберігає і потішає.
Св. ЛУКИ, ЄВАНГЕЛІСТА (черв) Свято
Св. Лука, за походженням язичник, був лікарем. Після прийняття християнства він став співпрацівником св. Павла і супроводжував його в місіонерських подорожах. Написав Євангеліє і Діяння апостолів. Його Євангеліє показує Христа як лікаря душ і тіл. Переказав нам притчу про блудного сина, про відпущення гріхів розпусниці та розкаяному розбійнику. Данте назвав св. Луку “істориком лагідності Христа”. Згідно з традицією, св. Лука загинув мученицькою смертю в Ахаї.