Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Людину знечищує не хвороба, а гріх
17:04 Неділя 0 348
11-02-2018, 17:04

Папа: Людину знечищує не хвороба, а гріх

«Жодна хвороба не є причиною ритуальної нечистоти: недуга жодним чином не зачіпає взаємин із Богом і не перешкоджає їм», – наголосив Папа Франциск перед молитвою «Ангел Господній» у неділю, 11 лютого 2018 р., коментуючи євангельську розповідь про оздоровлення прокаженого.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Святий Отець зауважив, що протягом останніх неділь євангельська розповідь святого Марка представляє нам Ісуса, який зціляє різних хворих. «У цей контекст, – сказав він, – прекрасно вписується Всесвітній день хворого, що припадає на сьогодні, на день спомину Пречистої Діви Марії з Люрду. Отож, звернувши погляд свого серця до печери Масаб’єль, споглядаємо Ісуса як істинного лікаря душ і тіл, Якого Бог Отець послав у світ, щоб оздоровити людство, позначене гріхом і його наслідками».

Папа пояснив, що проказа в Старому Завіті вважалася «великою нечистотою», призводячи до відокремлення прокаженого від громади. Його стан дійсно був жалюгідним, бо тогочасна ментальність спонукала його почуватися нечистим «також і перед Богом, а не лише перед людьми». Тому прокажений, про якого розповідає святий Марко, благає Ісуса: «Якщо хочеш, можеш мене очистити!». Коли Ісус почув це, Його сповнило співчуття.

«Дуже важливо зупинити свою увагу на цьому внутрішньому відгукові Ісуса, як ми це робили під час Ювілею Милосердя. Неможливо зрозуміти діло Ісуса, неможливо зрозуміти Його Самого, якщо не увійти в Його співчутливе й милосердне серце. Саме воно спонукає Його простягнути руку до цього прокаженого чоловіка, доторкнутися до нього та промовити: “Хочу, будь чистий!”» – сказав Папа, звернувши увагу, що найбільш приголомшливий факт це дотик Ісуса до прокаженого.

Святий Отець пояснив, що це було абсолютно заборонено Мойсеєвим законом. Доторкнутися до прокаженого означало також забруднитися внутрішньо, стати духовно нечистим. Однак тут «не прокажений вплинув на Ісуса», а навпаки: Ісус передав йому очищення. Тож у цьому оздоровленні подибуємо не лише співчуття, милосердя, але й сміливість Ісуса, Який не переймається ні можливістю заразитися, ні приписами, а керується «бажанням звільнити цю людину від прокляття, яке її гнобить».

«Жодна хвороба не є причиною ритуальної нечистоти: недуга жодним чином не зачіпає взаємин із Богом і не перешкоджає їм. Більше того, хвора людина може бути у ще більшій єдності з Богом», – наголосив Папа, додаючи, що натомість «гріх робить нас нечистими!».

«Егоїзм, гордість, сприяння корупції – усе це хвороби серця, від яких потрібно бути очищеними, звертаючись до Ісуса як прокажений: “Якщо хочеш, очисти мене!”» – сказав Святий Отець, заохотивши присутніх у тиші зазирнути всередину себе й, побачивши у своєму серці гріхи, звернутись до Ісуса: «Якщо хочеш, очисти мене!».

Тричі повторивши ці слова-молитву після короткої задуми, Папа продовжив: «Щоразу, коли підходимо з розкаяним серцем до Святої Тайни Примирення, Господь повторює також і нам: “Хочу, будь чистий!”. Що за велика втіха! Тоді гріховна проказа зникає, і ми знову повертаємося до радісного переживання своїх синівських взаємин із Богом, повноцінно повертаючись до спільноти. Просімо Господа за заступництвом Пречистої Діви Марії, нашої Непорочної Матері, аби Він відновив здоров’я хворих та зцілив наші внутрішні рани Своїм безмежним милосердям, щоби, таким чином, повернути в наші серця надію та мир».

Після молитви «Ангел Господній» Папа Франциск за допомогою планшета відкрив реєстрацію на Всесвітні Дні Молоді, що в січні наступного року відбуватимуться в Центральній Америці. Далі він нагадав, що 15 лютого мільйони людей у Східній Азії та по всьому світі відзначатимуть новий рік за місячним календарем.

«Надсилаю щирі вітання всім їхнім родинам і зичу, аби в них дедалі більше зростали солідарність, братерство і прагнення добра, спричиняючись до побудови суспільства, в якому кожну людину приймають, захищають, підтримують та інтегрують. Заохочую молитися за дар миру, найцінніший скарб, який слід здобувати із захопленням, далекоглядністю та мужністю», – сказав Святий Отець, а вітаючи різні групи прочан, окремо звернувся до конголезької громади Риму, приєднуючись до їхньої молитви за мир у Демократичній Республіці Конго й нагадуючи, що це буде один із намірів Дня молитви й посту, проголошеного на 23 лютого.

Папа також скерував думку до «хворих, які в кожній частині світу, крім браку здоров’я, часто страждають від самотності та маргіналізації». «Нехай же Пресвята Діва, Спасіння хворих, допомагає кожному знайти тілесну й духовну розраду завдяки належній медичній опіці та братній любові», – мовив Понтифік.

За темою:
Папа: Бути місіонером – це насамперед ідентичність, а не робота
Папа: Боротьба з торгівлею людьми має враховувати спільництво
Папа: Не можна відповідати мовчанкою на страждання жертв торгівлі людьми

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:32 Вівторок 0 125 Папа: Святий Оскар Ромеро – приклад і заохота для всіх без винятку П’ять тисяч паломників із Сальвадору й Латинської Америки, які брали участь у канонізації святого Оскара Ромеро, 15 жовтня 2018 року зустрілися з Папою Франциском у залі Павла VI.